Skip to content

Į Minecraft‘o versiją „Mokykla“ rajono moksleivius išlydėjo ir meras, ir klebonas, ir patys admin‘ai

Lina RAGINYTĖ

To, kas šiandien Mokslo metų pradžios šventėje dėjosi miesto Laisvės aikštėje, dalis ignaliniečių tikrai nesuprato. Ir ne todėl, kad vyko kažkas blogo. Tiesiog – ne tas level‘is (lygis). 

Gyvenimas lekia tokiais šuoliais, kad dažnai rizikuojame tiesiog sudegti tame lėkime, nepasiekę tikslo. Bet mes taip skubame, verčiamės per galvą, kad tik būtume pirmųjų gretose. Gal tai ir gerai? Geriau sudegti lėkime, nei sutręšti sąstingyje, ar geriau išgirsti pačią tylą tyloje, nei virsti dulke, nepasiekus tikslo? Kurį kelią rinktis?

Pirmąją mokslo metų dieną ne tik gėlėmis ir švytinčiais veidais nusispalvina Laivės aikštė, pabyra kaip žirniai ir patarimai bei palinkėjimai. Visi norim, kad būtų viskas tik gerai ir labai gerai. Bet GYVENIMO MOKYKLOS koridoriais turime keliauti vieni ir atrasti viską turime vieni, idant kiekvienas pasiektume savo, o ne tėvų, brolių, seserų ar mokytojų tikslų. Juk ne veltui sakoma: „Pasakyk žmogui, kad visatoje yra 300 milijardų žvaigždžių, ir jis tavim patikės, bet pasakyk jam, kad suolas dar neišdžiūvęs nuo dažų, jis būtinai privalės paliesti, kad įsitikintų“. Žmogus iš prigimties smalsus. Svarbiausia mokytojų ir tėvų užduotis – neužgesinti, neužtemdyti ir netrukdyti jaunam žmogučiui siekti savo tikslo. 

Visų trijų Ignalinos ugdymo įstaigų admin‘ai skambučiu paskelbė naujų Mokslo metų pradžią, sukvietė miesto jaunuomenę į savųjų level‘ių erdves. O šie, nešini palinkėjimais, džiaugsmingai šūkavo, skandavo. 

Moksleivius, mokytojus ir jų tėvelius sveikinęs rajono meras Justas Rasikas šią dieną simboliškai pavadino „ateities diena“. „Kiekvienas vaikas, žengdamas į pirmą klasę, pradeda naują savo gyvenimo etapą, kuriame jau jis pats kurs savo ateitį ir kuris truks visą likusį gyvenimą. Simboliška matyti pirmoką, kurį palydi abiturientas. Juos skiria 11 metų, bet jie labai panašūs. Nei pirmokas, nei dvyliktokas nežino, kas iš tikrųjų jų laukia. Jų balsuose jaudulys, virpulys. Ir vienas, ir kitas eina į naują pradžią. Mažieji, pamilkite mokslą ir niekada nemeskite kelio dėl takelio. Vyresniesiems linkiu atrasti draugą mokytojo asmenyje. Tai bus geriausia jūsų pabaigos pradžia. Drąsos ir pasitikėjimo visiems!“, – linkėjo meras. 

Gerų žodžių negailėjo ir vicemeras Manfredas Žymantas, rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Seimo nario Gintauto Kindurio sveikinimą perdavė jo padėjėja Ona Zaleckienė. Svarų žodį tarė Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos ikimokyklinukai, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmokai bei Ignalinos gimnazijos dvyliktokai. 

Kaip sakė Albertas Enšteinas, mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais sunkumais. Bet kuo didesni sunkumai įveikiami, tuo labiau galime didžiuotis suteikta gyvenimo galimybe. Kuo geriausios kloties visiems ir sukdamiesi Minecrafto versijos „Mokykla“ savame level‘yje, vis užsukite į erdvę, kurioje įrašyti Mokslo metų pradžios palinkėjimai jums, garsiai visiems išsakyti Laisvės aikštėje. Ten rasite tūkstančius tik jums reikalingų užuominų. 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here