Skip to content

Dūkštiečiai apsisprendė – nebetylės

Kaip sakė Napoleonas, pasaulis daug kenčia. Ne dėl blogų žmonių siautėjimo, o dėl gerų žmonių tylėjimo. Ar visada ir visur taip buvo ir bus? Dūkštiečiai, vedami kun. Vytauto Pūko, apsisprendė – nebetylėti ir nors mažais mažais žingsneliais, bet leisti gėriui, įsikūrusiam jų širdyse, sužydėti. Ateinantį savaitgalį Dūkštas po ilgokos pertraukos vėl laukia savų ir svečių atviromis širdimis dvi dienas truksiančiose iškilmėse, apimsiančiose ir Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidus, ir rudens šventę. Išsamiai apie šventinį savaitgalį pasakoja Dūkšto laisvalaikio organizatorė Jūratė RUDOKIENĖ.

„Dūkšto seniūnijai būdingas ypatingai gyvas, draugiškas klimatas, kai tarpusavio bendravimas kuriamas plėtojant bendras veiklas, o ypač kartu organizuojant šventes. Todėl jau ir tradicine tapusi ,,Rudens šventė“ skiriama mūsų bendruomeniškumo stiprinimui. O bendruomeniškumas tokioje gražioje Dūkšto seniūnijoje yra labai svarbus. Jis kuria gėrį, laimę, didina pasitikėjimą savimi, leidžia dalintis teigiamais įspūdžiais, džiaugtis būvimu kartu, puošia gyvenimą ir daro jį visavertį. Be jokios abejonės, religingame mūsų krašte mes negalime kalbėti apie gėrį be Dievo, be Jo žodžio ir be jo tarno, kunigo Vytauto Pūko, kiekvieną šiame gyvenime pasitinkančio ir palydinčio. 

Šv. Kryžiaus išaukštinimo šventė giliai įsišaknijusi Bažnyčios istorijoje. Šv. Elenai atradus kryžiaus, ant kurio buvo nukryžiuotas Jėzus, dalelių, tai pirmąkart buvo paminėta 365 m. rugsėjo 14 d. Šį įvykį netrukus ėmė minėti viso pasaulio krikščionys, o VII a., atgavus persų pagrobtas kryžiaus relikvijas, jis buvo pavadintas Kryžiaus Triumfo (Išaukštinimo) švente.

Gyvenime matome daugybę kryžių su Nukryžiuotuoju. Jų yra visur – kabo prie mūsų bažnyčių altorių ir ant sienų namie, daug kas nešioja, kaip papuošalą, ant kaklo. Tačiau kaip žiūrime į kryžių? Galbūt į jį jau net nepažvelgiame, nes jis ten kabo metų metus. O gal laikome kryžių tik meno kūriniu – svarbiu, bet tik meno kūriniu? Kodėl tad kryžius visiems krikščionims yra toks svarbus?

Tad švęskime šiandien tą Kryžiaus šventę. Suklupkime prie kryžiaus, pažvelkime į nukryžiuotą Jėzų ir klausykimės, ką Jis mums pasakys.

Taigi, kviečiame į visą savaitgalį vyksiančią šventę: 

Rugsėjo 14 d., nuo 16 val., pramogos vaikams (žaidimai, batutas, laimės šulinys), tuo pačiu metu veiks net kelios kūrybinės dirbtuvės (veiklos užteks ir mažiems ir dideliems). Veiks karvingas (daržovių ir vaisių pjaustymas), rudens puokščių ir kompozicijų, bei apyrankių ir sagių gaminimas. 17 val. vaišinsimės šviežių voveraičių sriuba. Dūkšto seniūnijoje gyvena stropūs, kūrybingi, mokantys veikti ir norintys tobulėti žmonės. Todėl net 4 komandos: Ažukarklinės, Dūkšto, Senojo Dūkšto ir Kaniūkų kaimų, dalyvaus grybavimo varžybose. Kartu su komandų kapitonais – seniūnaičiais Alfredu Paukšte, Petru Čekiu, Jolanta Černiauskiene ir Valentina Libako rinks grybus Gražutės regioniniame parke. Varžybų metu paaiškės meniškiausio (gražiausio), didžiausio ir daugiausiai pririnkusių grybų savininkai. 

O svarbiausia – iš surinktų miško gėrybių Dūkšto ir Kaniūkų kaimo bendruomenių pirmininkai Onutė Zaleckienė ir Antanas Šakalys išvirs sriubą ir vaišins visus atėjusius į šventę. 

18 val.  – šventės atidarymas. Skambės Birutės Paukštienės ir Vytauto Kazėno atliekamos dainos,  sveikinimo žodį tars į šventę atvykę garbūs svečiai, seniūnas, parapijos klebonas ir visi norintys pasidžiaugti bendryste.

18.30 val.– visus susirinkusius linksmins Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokiniai ir mokytojai bei Visagino kultūros centro moterų ansamblis. 

19 val. – galėsime stebėti Visagino kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos ,,Linksmuolė“ ir vyresniųjų šokių kolektyvo ,,Gervė“ pasirodymą. 

20.30 val.visiems susirinkusiems įspūdingą reginį dovanos Ugnies teatro šou iš Kauno (vad. Kęstutis Morkūnas).

Rugsėjo 15 d., 12 val.,kviečiame dalyvauti Šv. Kryžiaus Išaukštinimo Atlaiduose Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčioje, Dūkšte. Po šventų Mišių bažnyčioje skambės muzikinis sveikinimas, kurį atliks  svečiai iš Vilniaus. Tai operos ir baleto teatro solistas, baritonas Rokas Šveisteris ir dainininkės Justina Šveisterė – sopranas bei Eglė Šlimaitė – sopranas. Jiems talkins Vytautas Kazėnas.

Nuoširdžiai visus kviečiame apsilankyti ir smagiai praleisti laiką, pasidalyti širdžių šiluma, gerumu ir šypsenomis“, – kvietė J. Rudokienė. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje