Skip to content

Kaip meras pilną kaktą gumbų sau prisidarė

Jonas BALTAKIS

Praėjusio ketvirtadienio rajono savivaldybės posėdyje buvo linksma. Opozicija nuolat teisėtai replikavo dėl savivaldybės administracijos prastai, neprofesionaliai parengtų sprendimų projektų. Du iš jų, kaip neparuoštus, rengėjai atsiėmė. Neretai strigo balsų skaičiavimas, todėl ne vienu klausimu teko perbalsuoti, nes vis nesugebėta iki devyniolikos suskaičiuoti (tiek iš 21 posėdyje dalyvavo tarybos narių). Opozicija tarybos sekretoriui Viliui Cibulskui turėjo pretenzijų dėl posėdžio medžiagos siuntimo tarybos nariams tvarkos, nes informacija nuolat vėluoja. Tarkim, šįkart komiteto posėdžių grafiką opozicijos tarybos nariai gavo pirmadienį, kai dauguma komitetų posėdžių jau vyko… penktadienį. Kai kuriems tarybos nariams per vėlai pranešta apie rajono tarybos posėdžio datos pakeitimą (posėdis planuotas trečiadienį). Dėl to kai kurie opozicijos nariai turi problemų suderinti su savo darbdaviais laiką dėl dalyvavimo posėdyje. Opozicija įtaria, kad taip galimai daroma tyčia.

Posėdžio kulminacija įvyko jo pabaigoje, kai buvo svarstomi trys klausimai dėl nepritarimo akcinių bendrovių Ignalinos butų ūkis, Ignalinos šilumos tinklai ir Ignalinos vanduo 2018 m. veiklos ataskaitoms. Šiais klausimais yra įdomi priešistorė. 

Jie buvo svarstyti liepos 11 d. posėdyje. Tuomet opozicija balsavo prieš, nes posėdžiui buvo pateikti vienoki sprendimai (pritarti šių įmonių veiklai), o balsuoti raginta priešingai – nepritarti. Toks variantas nebuvo svarstytas, taip pat ir komitetuose. Opozicija tuomet sakė, kad tai neteisėta, bet bebalsė dauguma aklai nubalsavo, kaip vadai liepė. Negana to, meras pasirašė šiuos sprendimus, savavališkai pataisydamas sprendimo formuluotę į „nepritarti įmonių veiklos ataskaitoms“. O tai galimai jau dokumentų klastojimo požymiai. Todėl Vyriausybės atstovas apskrityje šiuos sprendimus nurodė panaikinti. Taip jie vėl buvo įtraukti į praėjusio ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę.

Šįkart šie sprendimai buvo iš dviejų dalių: 1. Pripažinti netekusiais galios Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2019 m. liepos 11 d. sprendimus ,,Dėl pritarimo uždarosios akcinės bendrovės Ignalinos butų ūkio, Ignalinos šilumos tinklai ir Ignalinos vanduo2018 m. veiklos ataskaitoms“, 2. Nepritarti uždarųjų akcinių bendrovių Ignalinos butų ūkio, Ignalinos šilumos tinklai ir Ignalinos vanduo2018 m. veiklos ataskaitoms. Opozicija pasiūlė už kiekvieną sprendimo dalį balsuoti atskirai, nes ji pritaria, kad liepos 11 d. sprendimai būtų pripažinti netekusiais galios (nors mero neteisėtai pakeisti ir pasirašyti sprendimai ir taip neturėjo tos galios nuo pat pradžių), bet buvo prieš tai, kad minėtų trijų įmonių veiklai būtų nepritarta. Įmonių veiklos rezultatai – visų darbuotojų sunkus triūsas, o ne vien įmonių vadovų, kuriais meras ir jo svita nepatenkinti, tad nepritarimas veiklai – rajono socialdemokratų ir jų prielipų spjūvis trijų kolektyvų darbuotojams į veidą. Toks opozicijos nepritarimo motyvas. Vienas UAB ,,Ignalinos vanduo“ darbuotojas tai taip pakomentavo: ,,Kasdien už kelis šimtus eurų maudomės š…, o valdžia dar tyčiojasi iš mūsų“.

Antra vertus, meras privalėjo perskaityti visą Vyriausybės atstovo apskrityje atsiųstą teikimą panaikinti neteisėtus sprendimus, bet tai nebuvo padaryta. Todėl opozicijos nariai nutarė iš viso nedalyvauti tokiame balsavime ir protestuodami išėjo iš salės – „balsavo“ kojomis. Kadangi salėje liko tik dešimt – mažiau nei pusė – tarybos narių (nedalyvavo du daugumos atstovai), jie jokio sprendimo priimti negalėjo, trūko kvorumo. Šie sprendimai, ant to paties grėblio vis lipančiam merui kaktoje palikę jau antrą gumbą, keliaus į trečią posėdį. Sugrįžus į salę, meras jau siūlėsi Vyriausybės atstovo teikimą perskaityti, bet opozicijos nariai pareikalavo jį visiems atsiųsti, kad perskaityti atidžiai, neskubant ir nenuginant iš tribūnos. Tad laukiam šio dokumento.

Iš įdomesnių sprendimų – maždaug dviem centais pabrango šaltas vanduo, šiek tiek pabrango baseino paslaugų kainos. Nebeliko pradinės mokyklos Ceikiniuose, nors opozicija siūlė ją palikti ir tam buvo visos galimybės.Pritarta trims panašiems projektams dėl saulės energijos panaudojimo Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje ir Ignalinos sporto ir pramogų centre. Sprendimuose užtikrintas savivaldybės finansavimas. Bus teikiamos paraiškos finansavimui gauti. Minėti  energetiniai projektai, esą sėkmės atveju, atsipirks per 2–3 metus ir įstaigoms padės sutaupyti lėšų.Opozicijos nuomone, projektai geri, bet atsipirkimui gali trukdyti daugybė įvairių aplinkybių ir rizikos faktorių.

Dar posėdžio pradžioje išklausyta Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos pasienio rinktinės vado pavaduotojo Artūro Jatulio informacija apie Ignalinos rinktinės veiklą. Svarbiausia naujiena – su baltarusiais sutarta (apsikeista URM notomis), kad Tverečiaus pasienio postas iš dvišalio taps tarptautiniu. Kada tai įvyks, dar neaišku. Šis sprendimas atvers naujų galimybių pagyvinti ekonominį gyvenimą rytiniame rajono pakraštyje. Prie tarptautinio posto reikės maitinimo ir kitokių paslaugų. O štai prieš kelerius metus daug entuziazmo sukėlę ketinimai pasienio gyventojams įgyti galimybę į Baltarusiją vykti be vizų, o tik su leidimais – tebekabo ore ir kol kas jokių perspektyvų. Nuo spalio 1 d. nebeliks Ignalinos rinktinės, ji jungiama prie Vilniaus, nuo tol taip ir vadinsis – Vilniaus rinktinė.

5 komantarai (-ų)

  1. Ponas Baltaki, nesu didis politikos ekspertas, iš tiesų tai visai nesidomiu. Ir žurnalistika toli gražu ne pakeliui, bet kaip matau ne man vienam… Ar toks srutų pylimas galima straipsniu vadinti? Ar tamsta REDAKTORIUS su tokiu „straipsniu” gautum darbą kokiam šūdportalį kaip „Delfi” (čia tik šiaip pavyzdys, nes rezultatas toks pats būtų ir visuose kituose)? Nieks nė prie klaviatūros neprileistų… Ar supranti (taip teisingai – tujinu!), kad jau ir tų paskutinių kelių egzempliorių to laikraščio niekas nepirks? Džiaugtis turėtum, kad į tarybą pakliuvai tas srutas bepildamas, kiti rinkimai ne tokie sėkmingi gali būt…

  2. Žinovas – barui
    MI tiražas beveik 2000, o parsidavusios „vagos”, nepadoriai liaupsinančios merą, nesiekia ir 500. Parduotuvėje išperkamas visas laikraštis. Kaip ir dera, yra opozicija ir ji rašo, kas iš tiesų darosi toje valdžiukėje. Kai meras galimai klastoja tarybos sprendimus, tamstai tai tik srutų pylimas. Toks tu ir „pilietis”, socdemų padlaižys ir tiek. Linkiu akis prasitrinti. Išrinkot į valdžią nežinia ką, Ignaliną apjuokėt.

  3. Gal kam ir atrodo kad kitokio požiūrio pasakymas yra srutų pliūpsnis į akis. Vienos tiesos nebūna, Puiku, kad yra laikraštis išsakantis ne tik padlaižiavimus valdžiai. Linkėčiau opozicijai karts nuo karto paskelbti oficialią savo poziciją, gal tada ir skaitytojams būtų lengviau susigautyti, kurioje pusėje tiesa.

  4. Gal opozicijai laikas susirinkti savo grėblius ir nustoti „kaukšėti merui į kaktą”, nes liūdni praeitos valdžios „palikimo” faktai vieną dieną tikrai nenudžiugins visuomenės….
    Pradėkite dirbti vieningai, berods tikslas buvo vienodas

  5. Ką ir beskysi,turbūt nekompetetingesnės rajono valdžios Ignalinoje dar nebuvo.Kodėl jie visi trys-meras,mero pavaduotojas,direktorė vienoje priemonėje dalyvauja vienu metu?Matyti,po vieną bijo.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here