Skip to content

Ignalinoje vaiko teises ginantys specialistai pakvietė kartu užkirsti kelią smurtui prieš vaiką

MI informacija

Vaiko teisių apsaugos specialistų ir švietimo įstaigų vadovų bendradarbiavimas siekiant užtikrinant saugią aplinką vaikui yra svarbiausia, – įsitikinę Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos specialistai Ignalinos rajone. Susitikimo su Ignalinos gimnazijos kolektyvu tikslas – paaiškinti, kaip atpažinti galimus vaiko teisių pažeidimus, suteikti daugiau informacijos apie galimas smurto prieš vaiką formas ir kaip elgtis pastebėjus smurto prieš vaiką požymius.  

„Mokykloms, darželiams, kaip ir mūsų įstaigai, svarbiausia – vaikas. Todėl prasidedant naujiems mokslo metams su Ignalinos gimnazijos kolektyvu susitikome pasikalbėti apie tai, kad švietimo įstaiga vaikui yra tarsi antrieji namai, kuriuose jis turi ne tik semtis žinių, bet ir jaustis saugiai“, – sakė Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė.

Anot vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjo rajone Vido Kreivėno, tiek gimnazijos, tiek kitų ugdymo įstaigų darbuotojai yra tie žmonės, kurie betarpiškai bendrauja su vaikais didelę dienos dalį. Jie gerai pažįsta kiekvieną ugdytinį, žino jo poreikius, interesus, galimybes, todėl gali greitai pastebėti tiek teigiamus, tiek neigiamus vaiko emocinius pokyčius. Taip atsiranda didelės galimybės vaiko teisių pažeidimų prevencijai ir geriausių vaiko interesų užtikrinimui, ką mes visi kartu ir turime daryti.

Susitikimo su gimnazijos kolektyvu metu akcentuota, kad artimas ir atidus mokytojo ryšys su vaiku ne tik padeda kurti gerus tarpusavio santykius, bet ir pastebėti nerimą ar problemas vaiko gyvenime. „Mes, suaugusieji, negalime likti abejingi patyčioms, nelaimingam vaikui ar matomam nerimui jo veide, nekalbant apie smurtą ar jo požymius. Neretai kur kas didesnės problemos slepiasi už smurtauti ar tyčiotis linkusio vaiko nugaros, o norint jas išspręsti – reikia specialistų pagalbos. Todėl visą švietimo bendruomenę raginame būti nepakančia vaiko aplinkoje matomoms negerovėms ir kviečiame kartu spręsti iškylančias problemas, jų nenutylint, neslepiant“, – sakė I. Gaigalienė.

Vaiko teisių apsaugos specialistai visada yra atviri ir pasiruošę savo veiklą pristatyti bei į rūpimus klausimus atsakyti ir bendruose švietimo įstaigos tėvų susirinkimuose.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje