Skip to content

Kada grobti lengviau

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Didžiausia praėjusios savaitės naujiena pasaulyje – kažkas Lietuvoje prie žydų bendruomenės svastiką iš žemių supylė. Tai jau tarptautinis skandalas. O Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu pažadėjo aneksuoti Jordano slėnį – na, čia kai kurios šalys piršteliu pagrūmojo. Izraeliui kas, Izraelis taip savo saugumą užtikrina, kai tik jam pasirodo, kad nesaugu, dalį palestiniečių žemių užsigrobia, saugiau pasidaro, kuriem laikui.

Ne pirmas Izraelis ir ne paskutinis taip elgiasi. Stalinas, savo šalies saugumą užtikrindamas, Baltijos valstybes prisijungė. Paskui vakaruose „socialistines šalis“ įkūrė. Tada visi tylėjo. Tik kai dabar Putinas Krymą prisijungė – prasidėjo sankcijos. O ko norėti, Trampo žentas žydas, o su Putinu jis nėra susigiminiavęs. 

Užtat Izraeliui, sekančiam Hitlerio pavyzdžiu, leidžiama kurti okupuotose palestiniečių žemėse nausėdijas. Hitleris taip elgėsi Ukrainoje, gerose žemėse, Izraelis – Vakarų krante, kur irgi žemės tokios, kad įbesta lazda sulapoja. Izraelis sako, kad tai negerai, kad tik nesusipratę žydai tokiose žemėse kuriasi, bet kai įsikuria – jau reikia pripažinti, kad teisėta…

Trampas apskritai tyli. Europiečiai perspėja, kad Jordano slėnio aneksija būtų „rimtas tarptautinės teisės pažeidimas“. Nuostabūs dvigubi standartai… O Lietuvoje svastika iš žemės supilama. Nesakau, kad būtinai lietuviai supylė, čia kažkas dažams pinigų pagailėjo, pigiausią po ranka pasitaikiusią medžiagą panaudojo… Skriaudžiami Lietuvoje žydai, oi, skriaudžiami.

Šiaip jau Lietuvoje nieko naujo, jei nekreipsime dėmesio į genocido ministro naujovę – dabar greitoji pagalba, vežanti sunkų ligonį, sakysime, į Vilnių, neprivažiavusi iki ligoninės, turės tą ligonį perkelti į kitą greitąją. 

Paprastai viskas bus daroma: vadinamoji klasterinė brigada sutinka, likus, sakysim, 15 minučių kelio, perkrovimas iš vienos mašinos į kitą trunka 15 minučių, ir tai daroma bet kokiu oru, lyjant ar sningant… Jeigu būtent tų 15 minučių pritrūks, kad būtų išgelbėta iš rajono vežamo žmogaus gyvybė?.. Užtat jis gaus tokią pat pagalbą, kaip didmiesčio gyventojas.

Didmiesčių „greitukių“ vadai džiaugiasi – labai gera tvarka. Pasirodo, gera ji jiems todėl, kad dabar klasterinei brigadai už tokio ligonio atvežimą bus mokama apie 40 eurų. Anksčiau tuos pinigus gaudavo rajono greitoji, dabar, jeigu gelbėdama žmogaus gyvybę, surizikuos vežti jį tiesiai į ligoninę, jai už tai mokama nebus. 

Genocido ministras vadinamas geriausiu ministru šioje Vyriausybėje. Jeigu šis geriausias, labiausiai žmonėmis rūpinasi, tai kokie kiti?

Bet čia gal viskas todėl, kad pinigų nėra? O iš kur jų bus, jeigu mūsų valdžios vyrų ratukai galvoje sukasi taip lėtai, tarsi į tas galveles smėlio pripilta būtų…

Štai čia kai kas pasipiktino, kad valdžia tik dabar pradėjo svarstyti, kaip buvusį Lukiškių kalėjimą panaudoti. Žinoma, geras šeimininkas būtų dar prieš jį uždarant sugalvojęs, kam jis bus reikalingas, kad ne tuščias stovėtų ir jį išlaikyti reikėtų, o naudą duotų. 

Tik kažin ar tuo reikia stebėtis, jeigu per tris dešimtis nepriklausomybės metų mūsų valdžia nesugebėjo suskaičiuoti, kiek valstybė turto turi. Žinote, kuo teisinamasi? Kad neaišku, kaip tą turtą vertinti. Gal ir sunkoka apskaičiuoti, kiek vertas buvęs kaimo mokyklėlės pastatas, kuris niekam nebereikalingas, bet gal bent malkoms ar plytoms jį parduoti apsimokėtų, kad nereikėtų laikyti, kol pats sugrius?  

Ne, bet apskritai – ar įsivaizduojate tokį šeimininką, kuris nežinotų, ko ir kiek jis turi? Čia ne šeimininkas, o… nežinau, patys įvardinkite. 

Gal priežastis paprasta: kai tokia „tvarka“, vogti lengviau?    

Ne veltui sakoma, kad žmonės skirstomi į dvi grupes: tuos, kurie nemėgsta seimūnų, ir pačius seimūnus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here