Skip to content

Gerovės fabrikėlis

Gyvenimas nesiliauja gerėti. Svarbiausia, kaip mus tikina aukščiausia (nepainioti su Aukščiausiuoju) valdžia, jis gerėja ne tiems, kurie ir taip viskuo pertekę, o tiems, kurie vakar mažai ką turėjo, ir šiandien ne daugiau turi. Tai jau stebina: tokiems pažadėta gerovės valstybė. Ne, aš girdėjau, kad gerovės valstybe pažadėta paversti visą Lietuvą, bet, kaip sakiau, tiek stengtis nereikia, nes daliai tos Lietuvos gerovės jau ir šiandien pakanka.

Kad gerovės būtų daugiau, ketinama įvesti naujus mokesčius. Sakysim, apmokestinti nekilnojamąjį turtą, pradžiai nuo šimto tūkstančių eurų. Ką tai reiškia? Man atrodo, kad tada nekilnojamojo turto vertė gerokai sumažės. Ant popieriaus, žinoma. Sakysim, namas kainavo 200 tūkst. ir nebuvo apmokestinamas, o įvedus naują mokestį kainuos 100 tūkst. ir vėlgi nebus apmokestinamas. Juk čia Lietuva. Jeigu jau teisėjus Lietuvoje galima nupirkti, tai nieko nereikš sumokėti turto vertintojui, kad tas turtas atpigtų.

Taršias mašinas rengiamasi apmokestinti. Koks kilnus tikslas: kad gamta nebūtų teršiama. Girdi, tada žmonės, nenorėdami mokėti mokesčio, ne nudrožtas mašinikes iš vokiečių pirks, o naujutėlaičius elektromobilius. Ką jūs, gerbiami skaitytojai, manote apie taip aiškinančių valdžios vyrų protinius sugebėjimus?

Čia žurnaliūgos gerai pasireiškia. Sakysim, svarsto, kiek, įvedus tokį mokestį, turėtų mokėti seimūnai, važinėjantys taršiais automobiliais. Tarsi nežinotų, kad šį mokestį ketinama įvesti tik tiems, kurie pirks automobilius, pradedant kitais metais. Ne, rašoma, tarsi kiekvienas, turintis taršų automobilį, turės mokėti. 

O gal tikrai nežino? Pasiskaičius, kokios nesąmonės rašomos pamazgų portaluose, atrodo, kad šiais laikais žurnalistais tampa ne tik neprotaujantys, bet ir kalbos nemokantys piliečiai…

Atrodytų, po gąsdinimų naujais mokesčiais… Beje, manęs visu tuo neišgąsdinsi, ir „nekilnojamas turtas“ tiek nevertas, ir mašinos pirkti neketinu, bet vis dėlto galvoji – o gal čia tik pradžia… Taigi, po gąsdinimų naujais mokesčiais valdžia pažadėjo dovanėlę pensininkams: nemokamus kompensuojamus vaistus.

Tuo, ką sako valdžia, tikėti negalima. Štai, sakysim, šią savaitę žadama pradėti skiepyti nuo gripo nemokama vakcina. Mokama seniai skiepijama, o nemokama – tik dabar, nors gydytojai sako, kad pasiskiepyti reikėjo anksčiau. Tačiau nemokamos vakcinos nebuvo. Kaip tai aiškino sveikatos ministras? Ogi taip: vakcina ne iš karto gaunama, nėra taip, kad nuėjai ir nusipirkai, reikia užsakyti, tai trunka, kol pagamina…

Kaip manote, gerbiamas skaitytojau, čia kas nors kvailas, ar tik kvailių ieško? Mokamą vakciną sveikatos ministras sugebėjo greičiau pagaminti, o nemokamą pagaminti užtruko? O gal tiesiog žmonės mulkinami, sutaupyti norėta: gal tie, kurie apie savo sveikatą galvoja daugiau, negu apie ją galvoja sveikatos ministras, nueis ir sumokės už skiepus?

Taigi, pensininkams žadami nemokami kompensuojamieji vaistai. Kadangi šiam pasaulyje nemokamas yra tik sūris spąstukuose, reikia žiūrėti, kas už juos sumokės. Šiek tiek šiam reikalui jau yra sutaupyta: kompensuojami prasčiausi, antrarūšiai vaistai, ypač populiarūs vadinamojo „trečiojo pasaulio“ šalyse – Afrikoje, Azijoje… Bet šių pinigų neužteks. Nemokami vaistai reikš, kad žmonės ir toliau bus gydomi antrarūšiais vaistais, o naujausi vaistai bus nekompensuojami – kol neatsiras jų kopijos, generiniai vaistai.

Trumpai tariant, nemokami kompensuojamieji vaistai padės pensininkams greičiau iškeliauti į geresnį pasaulį. O kurie norės dar šioje žemelėje pasikankinti, turės jau ne priemoką, o visą kainą už naujausius, bet nekompensuojamus vaistus mokėti. Demokratija, laisvas pasirinkimas ir valdžios rūpestis Lietuvos gerove.

Buvo kadaise Vilniuje toks fabrikas – „Gerovė“, gal ir dabar yra. Jis daržovių konservus gamino. Valdžios svajonė, kad žmogus su daržove supanašėtų. Tada jam viskas gerai būtų.

Savaitė.lt nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje