Skip to content

Simonos „Paukščių kalbos“ sezonas Niujorke

Jau praėjo netrumpas laiko gabalas, kai mūsų laikraščio priedą „Aš jaunas“ rengė grupė Ignalinos gimnazijos merginų. Vėliau jos, baigę gimnaziją, pasklido po visą pasaulį. Astra turistų gide dirba Tailande, Indrė buvo Klaipėdoje, kur dabar – nežinau, seniai bendravom. O štai Simona Smirnova šaknis muzikos arimuose tvirtai įleido Amerikoje, Niujorke. Ji kas mėnesį redakcijai atsiunčia savo informacinį biuletenį su dabartinių ir būsimų laidų, projektų ir kelionių aprašymais. Malonu, kad ji neužmiršta redakcijos, praėjusią savaitę vėl gavome Simonos laišką su jos nuotraukomis iš renginių ir net jos albumo muzikiniais įrašais. 

„Pernai rugsėjį pradėjau savo naująjį „Paukščių kalbos“ sezoną, kuriame tyrinėju garsinius efektus ir derinu juos su lietuviškomis kanklėmis, balsu pasinerdama į paslaptingą paukščių garsų ir pagoniškų giesmių pasaulį. Šiais metais aš daugiausia dėmesio skiriu originalios muzikos komponavimui, susiaurinau ribas tarp pasaulio, džiazo ir išplėstinių vokalinių technikų. Tai ir naujo turinio kūrimas antrajam mano albumui. 

Šį rugsėjį man pasisekė susitikti su mūsų naujai išrinktu Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdienė tą dieną, kai Prezidentas pasakė kalbą Jungtinių Tautų klimato kaitos viršūnių susitikime.

Lietuvių žurnalas „Lietuvė“ išspausdino straipsnį apie mano kūrybines pastangas, muzikantų gyvenimą Niujorke ir edukacinę kelionę iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos į Berklee muzikos kolegiją. Žurnalas prieinamas visuose didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose iki metų pabaigos. 

Šis rudens sezonas prasidėjo nuo daugybės kelionių ir vietinių pasirodymų. Koncertavome Konektikute, Naujajame Džersyje ir Niujorke. Tai tiek naujienų. Sveikinimai Ignalinai!“, – rašo Simona.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje