Skip to content

Regiono neįgaliųjų žaidynėse nepralenkiami buvo ignaliniečiai

Jonas BALTAKIS

Ignalinoje vyko jau XII Aukštaitijos regiono neįgaliųjų žaidynės. Jose dalyvavo 7 rajonų komandos iš Ignalinos, Kupiškio, Utenos, Molėtų, Zarasų, Visagino ir Švenčionių, taip pat Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos neįgaliųjų grupė. Žaidynes organizavo rajono Neįgaliųjų draugija, padėjo Kultūros ir sporto centras ir savivaldybė. Žaidynių atidarymas ir varžybos vyko Ignalinos sporto ir pramogų centre. Žaidynių dalyvius sveikino Neįgaliųjų draugijos rajono skyriaus pirmininkė Regina Slabadienė ir rajono meras Justas Rasikas, taip pat Kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas, rajono savivaldybės vyr. specialistas Artūras Česliokas. Džiaugtasi renginiu, komandoms įteikta dovanų: knygų ir po šakotį. 

Komandų vadovai už renginį dėkojo organizatoriams ir įteikė suvenyrų. Vyriausias žaidynių teisėjas ir Ignalinos neįgaliųjų sporto būrelio vadovas Vytautas Motiejonis pristatė teisėjų komandą, visus supažindino su rungčių taisyklėmis.

Rungčių buvo net aštuoniose: plaukimas baseine, krepšinio baudų ir  lankų į taikinį mėtymas, šaškių turnyras, strėlyčių mėtymas, kopėtėlių varžybos, rungtyniauta ištiesta ranka laikant svarmenis (kas ilgiau išlaikys). Kiekvienos rungties vyrų ir moterų grupių nugalėtojams įteikti medaliai, kiekviena komanda gavo taures ir padėkas. Kai kurie žaidynių dalyviai gavo po du, tris ar net keturis medalius. Šaškėmis geriausiai žaidė uteniškiai, baudas mėtė molėtiškiai, ignaliniečiams sekėsi boulingas, strėlytės, svarsčio kilnojimas, plaukimas. 

Plaukimo varžybas tarp vyrų laimėjo Lukas Marcinauskas (Ign.), tarp moterų – Irina Nesterova (Vis.). Krepšinio baudas geriausiai mėtė Robertas Pikčiūnas (Mol.) ir Aldona Žiūrienė (Ign.). Lankus į taikinį geriausiai laidė Robertas Pikčiųnas (Mol.) ir Diana Rinkevičienė (Mol.). Kopėčių rungtyje geriausiai sekėsi Dmitrijui Zavertelenko (Vis.) ir Nadeždai Šumkovai (Vis.). Stipriausias rankas svarsčio laikyme turi Tomas Krinickas (Ign.) ir Zinaida Sedova (Vis.). Strėlyčių mėtyme taikliausias akis turi Vytautas Motiejonis (Ign.) ir Danutė Kuodienė (Ign.). Boulingo meistrais tądien tapo Petras Dainys (Ign.) ir Irina Nesterova (Vis.). Prie šaškių stalų nepralenkiami buvo uteniškiai: Antanas Peršonis ir Romualda Pernavičienė.

Oficialios komandinės įskaitos nebuvo, bet išaiškintos komandos, kurių nariai pelnė daugiausia medalių. Čia be konkurencijos varžėsi ignaliniečiai, jie nuskynė net 18 medalių, kai molėtiškiai – 9, uteniškiai – 7, visaginiečiai – 7, zarasiškiai – 4, švenčioniškiai – 2 ir kupiškėnai – 1 medalis. 

Pasibaigus žaidynėms, renginio šeimininkė R. Slabadienė visus kvietė pasivaišinti skania ir sočia koše, išgerti arbatos ir aptarti dienos įspūdžius. Žaidynių dalyvių veiduose švytėjo šypsenos ir gera nuotaika, džiaugtasi ir savo, ir draugų sėkme.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here