Skip to content

Nuo gimimo iki mirties žmogų gundo tuštybės ir godumo pančiai

Lina RAGINYTĖ

Laidojimo paslaugų centras

Dešimt metų Ignalinoje laidojimo paslaugas teikia po miesto bažnyčia įsikūrusi įmonė Laidojimo paslaugų centras, kuriai vadovauja Stasys Guja. „Ignalinoje teikiame visas su laidojimu susijusias paslaugas. Nuo mirusiojo paėmimo, aprengimo, įkapių pardavimo ir iki palaidojimo kapinėse. Turime dvi šarvojimo sales. Nuo 2019-11-01 bus kita nuolaidų sistema ir salės kaina bus stabili – 119 Eur. Jei užsakovas turės finansinių sunkumų laidojant savo artimą žmogų, nuolaidas taikysim nuo kitų paslaugų.

Ignalinoje dirbame ir teikiame visas laidojimo paslaugas nuo 2009 m. spalio 6 d. Užsakymo priėmimo metu stengiamės išsiaiškinti visus užsakovo poreikius tam, kad išvengtumėme galimų nesusipratimų. Visuomet stengiamės mirusįjį palydėti pagarbiai ir rūpestingai. Per visą veiklos laikotarpį nesame turėję didelių nesusipratimų. Dirbame skaidriai ir užsakymo lape užsakovui pateikiame visas jo pasirinktas prekes ir paslaugas su aiškiomis kainomis. Skaidrumas ir aiškumas padeda garbingai ir etiškai konkuruoti su kitomis laidojimo paslaugų įmonėmis. Nenaudojame užsakovą gąsdinančių ar kitą įmonę juodinančių argumentų, tam, kad turėtume daugiau užsakymų.

Taip pat yra galimybė ritualinėje salėje pašarvojus artimąjį, budėti prie jo visą naktį. Stengiamės pagelbėti ir kitose nestandartinėse situacijose ir surasti užsakovui tinkamus sprendimus.

Be visų minėtų paslaugų, teikiame kremavimo ir visas su kremavimu susijusias paslaugas. Esame sukaupę didelę patirtį šioje srityje, turime didelį ekologiškų kremacinių karstų bei platų urnų pasirinkimą“, – teigia S. Guja. 

Stiliaus namai

Patys jauniausi, bet didelę patirtį turintys – UAB „Stiliaus namai“. Jai vadovauja Nerijaus Šerėno šeima. Ligoninės gatvėje naujose patalpose įsikūrusi įmonė vos prieš keletą metų, nors su laidojimo paslaugomis susijusią veiklą N. Šerėnas vykdo jau 14 m. 

„Mes teikiame visas įmanomas paslaugas, kokių tik pageidauja klientai. Nuo kūno paėmimo iš įvykio vietos, iki laidojimo, įskaitant kremavimą ar palaikų parvežimą iš užsienio. Kaip aš sakau: „Vienas skambutis išsprendžia visas problemas“. Be to, mūsų įmonė – vienintelė turi „šaldytuvą“, t. y. specialią patalpą (kambarį be langų), kuriame kondicionieriaus pagalba temperatūra pažeminama iki reikalingos šaldymui. 

Pati šarvojimo salės nuoma pas mus kainuoja parai 100 Eur., tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad jei žmogus perka pas mus visas paslaugas, visiems be išimties darome nuolaidą nuo galutinės sumos, todėl automatiškai mažėja ir salės nuomos mokestis. 

Nors nėra populiaru dabar budėti prie mirusiojo visą naktį, tačiau kartais būna ir taip. Tarkim, sentikiai be jokių kalbų budi ir meldžiasi ir dieną, ir naktį. Mūsų klientams įteikiami raktai nuo salės ir jie tvarkosi savo nuožiūra. 

Per ilgą darbo patirtį neturėjau konfliktų su savo klientais. Mūsų komanda sugeba pranokti klientų lūkesčius. Tiesa, būna atveju, kai žmonės negali iškart atsiskaityti už paslaugas dėl įvairių priežasčių. Tada pasirašome skolos vekselį. Tačiau yra buvę ir pora negražių atvejų. Kada reikia imtis kitokių priemonių, rimtesnių pokalbių. Bet tai – išimtys“, – sako N. Šerėnas. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *