Skip to content

VRK vėl keičia rinkimų apygardų ribas

Iš rajono norima atplėšti Dūkšto, Kaniūkų ir Rimšės apylinkes

Penktadienį baigėsi terminas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikti pasiūlymus dėl vienmandačių rinkimų apygardų ribų. Apygardų ribos keičiamos, kad neviršytų įstatymo leidžiamo 10 proc. nuokrypio nuo vidutinio apygardų rinkėjų skaičiaus. Mažiausią apygardą sudaro 31–32 tūkst. rinkėjų, didžiausią – 37–38 tūkst. rinkėjų. Įstatymo leidžiamas 10 proc. nuokrypis nuo vidutinės apygardos dydžio reiškia, kad mažiausią  apygardą turi sudaryti ne mažiau kaip 31 234 rinkėjų, didžiausią – 38 174 rinkėjų. Vidutinis rinkėjų skaičius vienoje apygardoje – 34 704.

Galutines apygardų rinkimų ribas 2020 m. Seimo rinkimams VRK planuoja patvirtinti iki gruodžio pabaigos. Palyginti su dabartiniu rinkimų žemėlapiu, projekte keičiamos net 57 apygardų ribos, kai kurių – tik minimaliai, kitų – iš esmės. Iš esmės planuojama keisti ir mūsiškę Nalšios rinkimų apygardą, kuriai po paskutinio keitimo priklausė Ignalinos ir Švenčionių rajonai. Dabar planuojama įkurti Pietų ir Šiaurės Nalšios apygardas. Iš mūsų rajono (Pietų Nalšios) norima atplėšti Dūkšto, Kaniūkų ir Rimšės rinkimų apylinkes ir jas priskirti Šiaurės Nalšios (Zarasų ir Visagino) apygardai. Atplėšiamų apylinkių žmonės su tuo nesutinka, prieš jų perdavimą Zarasams buvo renkami Dūkšto ir Kaniūkų gyventojų parašai. Pasak seniūno Vytauto Kazėno, surinkta daugiau nei 200 parašų, jie išsiųsti į VRK. Rimšėje parašai nerinkti. 

Logika tokia, kad keisti mūsų apygardos ribas dabar netikslinga, nes, pirma, 10 proc. taisyklės dabartinė apygarda dar nepažeidžia (paklaida sudaro 9,1 proc.), antra, po ketverių metų pagal demografines tendencijas ribas vėl reikės koreaguoti.

VRK rinkimų apygardų ribas, atsižvelgiant į šalies administracinį suskirstymą, praėjusių rinkimų apygardų ribas ir rinkėjų skaičių, turi pavirtinti iki rinkimų likus ne mažiau kaip 210 dienų. Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti 2020 m. spalio 11 d.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje