Skip to content

Kaip pasirinkti tinkamiausią ritę savo meškerei?

MI informacija

Siekiant užtikrinti pilnavertę, kokybišką, malonumą teikiančią bei laimikius garantuojančią žvejybą, labai svarbu parinkti tinkamą ritę. Jei pasidomėsite jų siūlomu asortimentu, netruksite pastebėti, kad pastarasis yra labai didelis, tad natūraliai kyla klausimas, ką pasirinkti? Kad iš daugybės siūlomų įsigyti ričių išsirinkti būtų lengviau, kviečiame sužinoti, į kokius akcentus svarbus atkreipti dėmesį. 

Verta pastebėti, kad meškerėms skirtos ritės yra įvairių tipų  bei rūšių ir tai – bene pats svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti siekiant išsirinkti tinkamai. Tad, netrukus išvardinsime, kokių tipų ir rūšių yra ritės ir kuomet, reikėtų rinktis vieną ar kitą:

Žvejybinių ričių tipai

  • Inercinės žvejybinės ritės – tai tokios ritės, kuomet vykstant metimo procesui, sukasi ir ritės būgnelis
  • Neinercinės žvejybinės ritės – šio tipo ritės būgnelis nesisuka, todėl valas išsivynioja laisva eiga.
  • Multiplikatorinės žvejybinės ritės – šio tipo valo būgnelis ir sudaro ritės pagrindą.

Žvejybinių ričių rūšys

  • Spininginės žvejybinės ritės – šios ritės yra skirtos norintiems žvejoti spiningu arba dugninėmis meškerėmis
  • Tolimo užmetimo žvejybinės ritės – geras pasirinkimas, kai ruošiama daryti tolimus užmetimus arba naudoti nedaug sveriantį masalą;
  • Jūrinės žvejybinės ritės – tai yra itin galingos ritės; tinkamos naudoti didelių žuvų gaudymui;
  • Muselinės žvejybinės ritės – jos skirtos muselinėms meškerėms.

Kaip matyti, kiekvienos rūšies bei tipo ritės pasižymi tam tikromis ypatybėmis ir gali būti naudojamos tam tikrais atvejais. Taigi, natūraliai kyla klausimas, o kokią ritę pasirinkti tuo atveju, jei planuojama žvejoti įvairiomis aplinkybėmis? Ar galima įsigyti universalių ričių? Atsakant į šiuos pastebėjimus, vertėtų akcentuoti, kad geriausias pasirinkimas – įsigyti bent kelias skirtingas rites. Tokiu atveju, būsite tikri, kad galėsite kokybiškai žvejoti esant įvairioms aplinkybėms. 

Tačiau ir tai dar ne viskas – atsižvelgiant į tai, kad ritė yra vienas iš tų gaminių, iš kurio tikimasi ilgo tarnavimo laiko, reikėtų investuoti į iš tiesų kokybiškus gaminius, sukurtus patikimų ir visame pasaulyje pripažintų gamintojų. 

Tie, kurie mėgsta žvejoti dažnai sakoma, kad jei tik galėtų, tai kuo daugiau laiko skirtų šiai veiklai. Dar daugiau, teigia, kad būtų puiku, jei kasdienius procesus, tokius kaip namų ruoša ar apsipirkimas, būtų galima iškeisti į poilsį prie ežero ar upės su meškere rankose. Tačiau bene pati geriausia žinia yra ta, kad tokį norą išpildyti tikrai nesunku. Jei norite, kad žvejybai liktų kuo daugiau laiko, o taip pat siekiate pasiruošti šiam procesui per kuo trumpesnį laiko tarpą, tai verta prisiminti, jog tokia galimybė iš tiesų egzistuoja. Žvejybai reikalingų reikmenų, t.y., ričių, galite įsigyti internetinėje parduotuvėje b-a.eu. Čia tinkamiausių ričių ras kiekvienas – patyręs žvejys arba  dar tik pradedantis; mėgstantis žvejoti ežere ar jūroje; planuojantis gaudyti dideles žuvis arba mažas. Tačiau ir tai dar ne viskas – bendradarbiaujama su visame pasaulyje garsiais gamintojais, todėl parduodamų gaminių kokybė yra itin aukšta. Gaminius prižiūrėti paprasta, todėl, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, galite būti tikri – ritės džiugins patikimu tarnavimu. Nežinantiems, kokią ritę įsigyti, visada pravartu susisiekti su konsultantais. Kita vertus, jei esate vienas iš tų žmonių, kuris žvejoja daug ir dažnai, apsipirkimą vertėtų planuoti taip, kad galėtumėte įsigyti kelių skirtingų rūšių bei tipų ričių. Tačiau grįžkime prie svarbiausio – ričių pirkimas internetu leidžia sutaupyti labai daug laiko  kurį galėsite skirti žvejybai. Tad būtinai užsukite į internetinę parduotuvę ir įsigykite kokybiškų gaminių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje