Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Automobilyje sudegė žmogus

Lapkričio 23 d., apie 23.11 val. pranešta, kad Dūdų kaimo (Vidiškių sen.) namo kieme dega automobilis „Audi A6“. Pareigūnai informuoja, kad automobilio viduje rastas sudegęs 57-erių vyro kūnas. Kaimynų teigimu, žmogui sėdint automobilyje, jis akimirksniu užsiliepsnojo, tarsi kokia benzino statinė. Kūnas sudegė beveik visiškai. Kai atvyko ugniagesiai, ugnis savo darbą jau buvo padariusi. Išdegė visos degios automobilio dalys. Gaisro priežastis nustatinėjama.

Smurtas tarp mokinių

Lapkričio 21 d. 30-metė moteris pareiškė, kad 2019-11-20, apie 14.00 val., N. Daugėliškyje šalia mokyklos, laukiant mokyklinio autobuso, nepilnametis (gim. 2003 m.) priėjęs prie nepilnamečio (gim. 2007 m.) be jokios priežasties pradėjo jį smaugti ir trenkė ranka į galvą, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vairavo girtas

Lapkričio 21 d., apie 13.10 val., Vidiškėse, Ignalinos g., patikrinimui sustabdyto automobilio „Audi 80“ 33-ejų vairuotojui nustatytas 1,60 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir patalpintas į Utenos aps. VPK areštinę.

Kontrabanda

Lapkričio 21-osios naktį Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Skrytelių kaimu pagal išankstinę Kriminalinės žvalgybos pareigūnų informaciją patikrinti sustabdė du vyrus. Jie stūmė seną dviratį, kurio priekyje ir gale buvo bagažinės. Ant jų buvo uždėti keturi ryšuliai, apvynioti polietilenu. Paaiškėjo, kad Lietuvoje legaliai buvę 39-erių ir 42-ejų Baltarusijos piliečiai gabeno 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais. Užsieniečiai dar turėjo dvi radijo ryšio priemones „Motorolla“ ir kelis šimtus eurų. Su įkalčiais įkliuvusiems baltarusiams dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo, pažeidžiant nustatytą tvarką, pradėta administracinės bylos teisena. Jiems gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Šią bylą nagrinės teismas. Pasieniečiai įteikė šaukimus į jį atvykti ir po apklausų abu užsieniečius paleido. Cigaretės ir kiti daiktai saugomi Pūškų pasienio užkardoje.

Brakonierių pastogėje

Lapkričio 20 d. Milašiaus ežere per aplinkosaugininkų vykdytą reidą sulaikyti 2 pažeidėjai, lydekas gaudę su 6 skrituliais ir 10 plūdurų masalui naudojant žuveles. Draudžiamu būdu piliečiai buvo sugavę 4 lydekas, iš kurių 3 buvo mažesnio nei leidžiama sugauti dydžio. Už šiuos pažeidimus asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su minėtų pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu. Taip pat asmenys turės atlyginti aplinkai padarytą 580 eurų žalą.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) primena, kad nuo šių metų lapkričio 5 d. įsigaliojo Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimas, pagal kurį numatyta, kad vienu metu galima naudoti ne daugiau kaip 5 bučiukus ar samtelius vėžiams gaudyti ir 4 kitus mėgėjų žvejybos įrankius, o iš jų ne daugiau kaip 2 (Kuršių mariose – 3) įrankius, kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį.

Taip pat Ignalinos rajone šią savaite nustatytas ir dar vienas mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas – asmens kieme buvo rasti 4 statomieji tinklai. Šiam pažeidėjui gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų kartu su draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių konfiskavimu. Kaip paaiškėjo, asmuo aplinkosaugininkams gerai žinomas, nes anksčiau buvo baustas už žvejybą draudžiamais įrankiais. Šis pažeidėjas nustatytas po to, kai buvo gautas pranešimas apie aplinkosaugos pažeidimus.

Apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu (8 5) 2732995.

Asociatyvi Valdo Kopūsto nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje