Skip to content

Beveik naujamečiai palinkėjimai

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Argi kam tai buvo kažkas netikėto, kad po ūkininkų mitingavo advokatai? Tai irgi kategorija žmonių, gyvenančių vos ne blogiausiai Lietuvoje. Kas tai gali paneigti, kaip jaunimas dar neseniai sakydavo – „a ne“?

Dėl ūkininkų – atsiimu savo pasiūlymą, išsakytą prieš savaitę, kad ūkininkams reikėtų susirasti žurnalistą, kuris teisingai aprašytų jų varganą gyvenimėlį. Jau po to, kai parašiau, kad sunku rasti informacijos apie ūkininkų uždarbius, portalas „Delfi“ išspausdino tiesioginių išmokų ūkininkams 2019 m. lentelę. Kas nori, gali susipažinti su ja adresu: https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/kiek-papilnes-ukininku-kisene-ismoku-lentele.d?id=82946559.

O tiems, kurie tingi skaičiuoti, pateikiu vieno komentatoriaus skaičiavimus: „Už vieną ha, jeigu esu jaunas ūkinykas ir ūkininkauju nederlingose žemėse, galiu gauti 316,02 Eur (jeigu žemės derlingos – atmeskim 25 Eur). Jeigu turiu 100 ha, tai vien tik paramos galiu gauti 316.020 Eur per metus“.

Ar skaičiavimai teisingi – irgi patys galite patikrinti pagal tą lentelę. O juk dar ūkininkas šiek tiek už parduotą derlių gauna. Ar jau neima, ar dykai (na, pusvelčiui) visokiems perdirbėjams ir prekybininkams atiduoda, kad paskui galėtų aiškinti, jog jis tuoj bankrutuos. Juk apie ūkininkų uždarbį ir toliau nežinome, tik apie išmokas… 

Manau, atsirastų daug norinčių bankrutuoti, sakysim, mokytojų, jeigu jiems vien už į klasę įrašytus mokinukus būtų tokios tiesioginės išmokos mokomos. Arba gydytojams už pas juos prisiregistravusius pacientus.

Beje, apie gydytojus. Jiems kitais metais atlyginimas turėtų pakilti. Ar žinote, kad tie 50 eurų, kuriuos šunministris Veryga iškilmingai pažadėjo pridėti, bus paimti iš kompensuojamųjų vaistų fondų. Į šį fondą būtų galima pridėti iš PSD fondo rezervo, kuris jau gerokai viršijo reikalaujamą, bet sveikatos valdžia nusprendė, kad tai, jeigu reikės, padarys pats šunministris. 

Tad jeigu gydytoja jums neišrašė geresnių kompensuojamųjų vaistų, žinokite, kad toks yra nurodymas iš aukščiau: palaukti, kol pats Veryga nuspręs padėti vargstantiems Lietuvos žmonėms ir nurodys skirti tam reikalui pinigų iš rezervo fondo. Kad žinotumėt, kam už tai turite dėkoti ir melstis…

O kol nedėkojate, saugokite sveikatą. Orai ne žiemiški, o rudeniški, bet kodėl reikia su tuo kovoti, juk malkų mažiau reikia, o batus galima apsiauti neperšlampančius. Biznį iš kovos su atšilimu darantys veikėjai katamaranu atgabeno per Atlantą protiškai neįgalią Gretutę, kad ji Ispanijoje pavaidintų Don Kichotą, juk kova su gamta – kaip šio riterio su vėjo malūnais.

Bet šaunu, kad atsiranda kovotojų. Štai ir kažkokio kaimelio gyventojai pasiūlė Gretai iš Lisabonos į Madridą keliauti ne traukiniu, o asilu: visiškai ekologiškas transportas, kai visi asilais jodinėjo, klimatas normalus buvo, nes jodamas ant asilo nelabai pakariausi.

Štai tokia optimistiška gaida norėtųsi užbaigti, ko gero, paskutinį šiais metais rašinį – prasidės šventės, laikraštis nebeišeis. Tiesa, gal dar kitą savaitę pasimatysime. Bet dėl viso pikto siūlyčiau nepamiršti šiemet paklausyti Prezidento naujametinio sveikinimo.

Kodėl? Girdėjau, kad šiemet nacionaline tebesivadinanti LRT televizija ir radijas, nors tautiško joje mažai beliko, Prezidento naujametinį sveikinimą transliuos su subtitrais anglų kalba. Jau kitais metais LRT ne tik dainuos, bet ir kalbės angliškai, todėl angliškai kalbės ir Prezidentas, o subtitrai bus lietuviški. Ir, galop, dar po metų nacionalinė LRT televizija ir radijas kalbės tik angliškai. Be jokių subtitrų.

Bet girdėjau, kad ir kitais, ir dar kitais „Mūsų Ignalina“ bus spausdinama lietuvių kalba.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here