Skip to content

Eugenijus Rakitinas pateko į geriausių Lietuvos plaukikų dešimtuką

Atrasti savo ir būti tame vienu geriausių – daugelio stiprių žmonių siekiamybė. Plaukimo treneriu dirbantis Eugenijus Rakitinas nesnaudžia ant laurų, ryžtingai pats stoja į kovą baseine ne tik su savo jau stipriausiais auklėtiniais, bet ir su sau lygiais varžovais. Visai neseniai E. Rakitino asmeninių pasiekimų ir laimėjimų sąrašą papildė dar 4 aukso medaliai. Smalsu, koks skirtumas, kai pats treneris siekia rezultato, ir kai stebi baseine savo auklėtinius, siekiančius rezultato? 

„Kai pats plaukiu, galvoju tik pats už save, nes aš vienas esu atsakingas už tai, ką darau. Kai plaukia vaikai, jauti, kad esi atsakingas kažkiek už juos, bet jie turi įjungti savo protą, visas pastangas ir gebėjimus. Startuodamas jaudiniesi dėl savęs, bet kai startuoja auklėtiniai, jaudiniesi kur kas labiau“, – atvirai sako treneris. 

Visai neseniai E. Rakitinas dalyvavo veteranų plaukimo varžybose. Plaukime veteranais tampama nuo 25-erių, kas penkerius metus pereinant vis į kitą amžiaus grupę. Eugenijus paskutinius metus varžosi 35–39 m. amžiaus grupėje. 

Plaukimo veteranas atvirame Lietuvos plaukimo veteranų čempionate, kuriame dalyvavo ir kitų šalių atstovai, iškovojo 4 aukso medalius. Bendroje įskaitoje E. Rakitino rezultatai pranoko pačius drąsiausius lūkesčius, nes jis pateko į absoliučiai geriausių šalies plaukikų dešimtuką. Tuo pačiu jis sugebėjo pagerinti ir du Lietuvos rekordus. Plaukikas dabar užpildė beveik visą amžiaus grupės, kuriai priklauso, Lietuvos veteranų rekordų lentelę. Trumpajame baseine Eugenijui priklauso visi rekordai, bet kurio nuotolio ar plaukimo stiliaus, o ilgajame baseine trūksta tik vieno rekordo – 50 m nugara, kuris, pasak E. Rakitino, jam per daug sudėtingas, nors skamba juokingai, kai kalbama apie sekundę. Šiuo metu rekordas priklauso generaliniam krepšinio federacijos sekretoriui, buvusiam olimpiečiui Mindaugui Špokui.  

Dirbdamas treneriu, E. Rakitinas ugdo įvairaus amžiaus vaikus nuo septynmečių pirmokų iki gimnazijos ketvirtokų.  Dviese su trenere Dovile jie treniruoja 6 grupes, iš viso apie 60 vaikų. 

 „Galinčių sekti trenerio pėdomis vaikų yra nemažai. Kiekvienas, žinoma, renkasi savo kelią. Tačiau šiandien aišku viena – plaukimo tradicijos Ignalinoje tikrai įskiepytos. Dauguma tėvų atveda vaikus jau vien todėl, kad mato, jog šioje srityje yra kažkas nuveikta, kažkas pasiekta. Ignaliniečiai plaukimo treniruotes lanko šeimomis, kartomis: lankė brolis, tai eis ir kitas brolis ar sesė ir pan. Tačiau ar jie seks mano pėdomis ir sieks aukšto meistriškumo, priklauso nuo jų pačių darbo ir pastangų. Esu įsitikinęs, kad norint siekti rezultato, turi veikti trikampis: treneris, vaikas ir tėvas. Jeigu šis trikampis veikia 100 proc., mes pasieksime nemažai. Jei bent viena dalis iškrenta, rezultato nebus“, – tvirtina E. Rakitinas. 

Ignalinos TV archyvo nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje