Skip to content

Ignalina – vienas saugiausių miestų Lietuvoje

Vytautas ŠEŠELGIS (UAB „Market Rats“)

Kiekvienais metais kiekviena Savivaldybė pateikia rodmenis, kuriame rajono centre labiausiai apsimoka gyventi remiantis tam tikrais kriterijais. Žmonės labiausiai išskiria nedarbingumo bei saugumo kriterijus. Galime tik pasidžiaugti, kad Ignalina yra priskiriama prie tų miestų, kuriuose yra saugus gyventi, nusikaltimų lygis – mažas, tad tai puiki vieta ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus asmenims.

Sistemos, kurios suteikia daugiau saugumo

Lauko šviestuvai internetu yra pagalba numeris vienas, kai reikia daugiau papildomos apsaugos. Suprantama, kad mieste šviestuvais rūpinasi ne tik Savivaldybė, tačiau ir patys miesto gyventojai, kurie vis dažniau savo soduose ir už jų ribų įdiegia lauko apšvietimo sistemas, kurios padeda gerai jausti ir žiemos vakarais, ir vasaros naktimis. Vietiniai džiaugiasi, kad apšvietimo sistemomis savivaldybė pasirūpinusi gana neblogai. Sunkiai rasite gatvę, kuri skendėtų tamsoje ir kuria pasivaikščiojimas būtų nesaugus.

Piliečiai – pilietiški

Lauko šviestuvai nėra vienintelės apsaugos, kuriomis rūpinasi patys miestelio gyventojai. Vietiniai džiaugiasi, kad sumažėjo kelių chuliganų, kuomet daugelis miestelio gyventojų įsidiegė filmavimo sistemas savo transporto priemonėse.  „Vaizdo registratoriai padeda kur kas paprasčiau fiksuoti kitų žmonių nusikaltimus kelyje. Žmonės apie tai kalba, tad natūralu, kad galiausiai gatvėmis buvo pradėta važinėti leistinu greičiu“, – pasakoja vietinis Ignalinos gyventojas. „Video registratoriai buvo sukurti užtikrinti saugumą keliuose, tačiau dabar jie padeda saugoti ir mažiausiose gatvelėse. Tai – puiku“.

Saugotis turi ir kiekvienas pats

Prie tvarkos mieste prisideda tiek vietiniai gyventojai, tiek miesto valdžia, tad kurdami draugišką bendruomenę jie šiuo metu gali džiaugtis darna, kuri padeda miestui vadintis vienu saugiausių visoje Lietuvoje. Juk nuostabu tai, kad nereikia nei brangių sistemų, nei daug laiko jų įdiegimui, kad ir kiti šalies miestai galėtų džiaugtis saugesnėmis gyvenvietėmis. Tam puikiai tinka šviestuvai, video registratoriai, papildomai gali būti diegiamos namų saugumo sistemos, galiausiai, būtina bendruomenė, kuri nori gyventi saugioje kaimynystėje.

Jeigu ieškote saugaus regiono,  kur galėtumėte pradėti savo gyvenimą – Ignalina laukia Jūsų. Saugu, gražu, mylintiems gamtą.

Real is beautiful nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here