Skip to content

168 valandos

Šiųmetis gruodis nė iš tolo neprimena pirmojo žiemos mėnesio. Kadase Kalėdos skęsdavo snieguose ir tvoros poškėdavo nuo šalčio. Šį gruodį kai kur miškuose pražydo žibuoklės, o prie namų (Turistų g.) į saulę stiebėsi balti ramunėlių žiedeliai. Visi laukė sniego. Antrąją Kalėdų dieną sulaukė. Tiesa, ne itin malonaus – šlapių dribsnių ir pliurzos po kojomis. Tokie orai laikysis ir šiomis dienomis. Dieną vėl gali kristi šlapdriba ar sniegas, žvarbumo jausmą didins sustiprėję šiaurinių krypčių vėjai. Oro temperatūra suksis apie 0. Šiandien galimas tik nedidelis sniegas ir laipsniu kitu žemesnė oro temperatūra. Iki Naujųjų metų sniegas kažin ar išsilaikys…

Tik patekęs į mero kėdę, mūsiškis meras visai Lietuvai „Vakaro žiniose“ skundėsi, kad jo alga per maža. Seimas tarsi išgirdo ir priėmė įstatymą, numatantį savivaldybių merų ir jų pavaduotojų pareigybinėms algoms taikomus koeficientus susieti su savivaldybių teritorijose gyvenančių žmonių skaičiumi. Pagal tai algų dydžiai bus skirstomi į penkias grupes. Mūsiškis patenka į prasčiausią penktąją grupę ir vėl, lyginant su kitais merais, tampa nuskriaustu – „ant popieriaus“ gaus tik 3168 eurus. Dar 4 proc. priedą gaus už tai, kad Ignalina yra kurortinė teritorija…

Ketvirtadienį Ignalina šventė du savos bažnyčios jubiliejus. Suėjo 30 metų, kai 1989 m. lapkritį arkivyskupas J Steponavičius pašventino pradedamos statyti bažnyčios kertinį akmenį ir pamatus. Sovietmečiu Ignalina buvo vadinama vieninteliu Lietuvos miestu be bažnyčios, tad naujos bažnyčios statybos pradžia tuomet buvo įvykis. Taip pat sukako 20 metų, kai per 1999 m. Kalėdas arkivyskupas A. J. Bačkis konsekravo (pašventino) bažnyčią. Antrąją Kalėdų dieną Ignalinos bažnyčia lūžo nuo tikinčiųjų. Šv. Mišias aukojo (šventė) kardinolas A. J. Bačkis, vyskupas D. Trijonis ir būrys rajono (ir ne tik) kunigų. Po Mišių bažnyčioje koncertavo Operos ir baleto teatro direktorius ir dainininkas J. Sakalauskas ir muzikos kvartetas, o iškilmės, nežiūrint į šlapdribą, baigėsi agape šalia bažnyčios. Išleista ir visiems padalinta knygelė, primenanti šios bažnyčios istoriją. Sutikdama jubiliejus, bažnyčia pasipuošė dviem dideliais sietynais, nupirktais už specialiai bažnyčios sukaktims tikinčiųjų paaukotus pinigus, kurių, pasak klebono dekano kun. V. Smagurausko, dar užteks ir kilimui nupirkti…

Kolegė iš kito laikraščio prenumeratos reklamoje rašė, esą jos „vaga“ skirta ne meškoms, o žmonėms skaityti (taip replikavo į meškos paveikslėlį MI prenumeratos reklamoje), o meškų, girdi, Lietuvoje iš viso nėra, praeina tik migruojančios. Paaiškinu: tai kad tamstos laikraščio neskaito nei meškos, nei žmonės, tiražas penkių šimtų nesiekia (neskaitant už dyką siūlomų). O meškos, panašu, jau tampa ir Lietuvos gyventojomis. Įrodyta, kad mažiausiai viena meškutė pernai jau žiemojo pas mus. Be to, meškas, kaip nuolatines gyventojas, jau pasiūlyta įrašyti ir į Lietuvos Raudonąją knygą…

Kitame laikraštyje pasišaipyta ir iš europarlamentaro B. Ropės, girdi jau reikia prie jo namų Ignalinoje piketą rengti, nes jis Briuselyje antra kadencija niekaip nepramuša, kad išmokos lietuvių ūkininkams būtų panašios, kaip senosiose ES šalyse. Tokie teiginiai parodo visišką juos rašančių neišprusimą. Kaip ir vienos ponios parėkavimai – ką G. Kindurys Seime padarė? Girdi nieko. B. Ropė Europarlamente yra vienas iš 750, G. Kindurys Seime – vienas iš 141. Ir ten, ir ten sprendimai priimami balsų dauguma, o ne vieno nario. Ir ten, ir ten (kaip ir rajono taryboje) darbas yra kolektyvinis.  Bet yra ir individualių pasiekimų. Vien B. Ropės iniciatyva Lietuvai pramušta daugiau kaip 200 milijonų eurų atominės elektrinės uždarymui (buvo jau nuspręsta jų neskirti), o G. Kindurys dar su dviem kolegomis išplėšė 10 proc. nuolaidos elektrai pratęsimą ir kitais metais…

Smagaus paskutinio šių metų savaitgalio!

Redaktorius

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje