Skip to content

Trijų karalių šventė vainikavo bažnyčios jubiliejinių renginių ciklą

MI informacija

Sausio 5 d, minint Trijų karalių šventę, oficialiai baigtas daugiau nei mėnesį, nuo Advento pradžios, trūkęs bažnyčios jubiliejinių renginių ciklas. Šį savaitgalį ne tik švęsta Trijų karalių šventė, bet kartu ir pašventintas bei atidarytas naujasis Ignalinos parapijos Carito pastatas, kuriame jau ištisus metus veikė valgyklėlė stokojantiems, vienišiems ir benamiams bei po truputį kuriasi iki šiol bažnyčios pusrūsyje veikęs Vaikų dienos centras „Eldoradas“.

Kaip ir visi šventiniai renginiai, taip ir šio sekmadienio šventinės šv. Mišios vyko kukliai, bet pakiliai.

Kunigas Vidas Smagurauskas priminė, kad ir šis sekmadienis kupinas staigmenų parapiečiams: „Šiandien oficialiai atidarome buvusį apleistą klebonijos pastatą, kuriame gyveno kun. Ignas Jakutis, kuris buvo renovuotas įgyvendinant projektą „Ignalina ir Daugpilis prieš skurdą ir socialinę atskirtį“ pagal Interreg Latvijos–Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014–2020 programą. Pastato vidus renovuotas iš projekto lėšų, šildymo sistema įrengta ir išorės renovacija atlikta iš parapijiečių aukų“, – sakė kun. V. Samguraukas.

Po kunigo „sceną“ užėmė jaunimas – Vaikų dienos centro „Eldoradas“ vadovė Vaiva Juršėnienė, dirbanti su vaikais, pristatė Carito veiklą. „Vaikų dienos centras „Eldoradas“ Ignalinoje pradėjo veikti 2008 m.  Šis centras skirtas vaikams, turintiems mažesnes galimybes ir gyvenantiems socialiai remtinose, daugiavaikėse šeimose, o taip pat vaikams, turintiems elgesio sutrikimų. Dienos centras yra skirtas ir jį lankančių vaikų šeimoms, nes dirbant su vaikais vyksta pokytis ne tik jų širdelėse bei elgesyje,  bet ir jų šeimose. Šį dienos centrą lanko 24 vaikai. (Išties džiugu, kad yra žmonių, dirbančių su šiais vaikais, kurių dauguma, jei ne šis centras, daugiau laiko leistų (ką ir darė iki tol) gatvėje, nei kažkokioje prasmingoje veikloje. Tiesa, dar juos globoja ir Ignalinos viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus ir Mažylių skaityklos darbuotojos. Deja, vien tik iš vienos Ignalinos Č. Kudabos progimnazijos klasės 8 vaikai lanko Caritą (trečdalis klasės). Tai, žinoma, nemažai byloja apie situaciją ir pačiame mieste. Ar gerai tai, ar ne visai klasės bendruomenei – turėtų įvertinti ir specialistai – aut.). Po pamokų vaikai susirenka pabūti kartu ir laiką leidžia su vadove: ruošia pamokas, žaidžia, piešia, mokosi dainelių, krikščioniškų giesmių ir maldų. Daug dėmesio skiriama socialinių ir buitinių įgūdžių ugdymui. Vaikai išeina pasivaikščioti, aplanko „Šaltinėlio“ mokyklos Socialinės globos skyrių, kai kurias įstaigas, pramogauja baseine. Dienos centre minimos kalendorinės ir religinės šventės, organizuojami sportiniai renginiai, išvykos, vasaros stovyklos. 2019 m. pagal projektus organizuotos net 4 tarptautinės stovyklos“, – pasakojo V. Juršėnienė.

Savanorė Onutė Sokolovienė, vadovaujanti Carito valgyklėlei, papasakojo, kokias įdomias veiklas spėjo nudirbti per vienerius darbo metus. Jei jau rudenį turėjo kuo užpildyti rūsyje daržovėms sandėliuoti skirtas erdves, akivaizdu, kad pačių rankomis pasėtos sėklos davė puikų derlių. Kas žino, gal vieną dieną ir stokojančių suaugusiųjų ar socialiai apleistų vaikų gyvenimuose įvyks tokie patys stebuklai, kai Carito savanorių pasėtas gerumo ir meilės grūdelis duos puikų derlių. 

Ignaliniečių veikla labai džiaugėsi ir Lietuvos Carito vadovė sesuo Jolita Matulaitytė. O patys Vaikų dienos centrą lankantys vaikai dovanojo ir jų pačių, ir šalia esančiųjų širdis šildančių muzikinę kompoziciją. 

Vienos pirmųjų su dovanomis Carito narius centro atidarymo proga pasveikino Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė ir mokinės Miglė ir Vakarė Kajėnaitės bei Danielė Razdaigora. Jos įkurtuvių šventei nutapė ir padovanojo keturis paveikslus. 

Angelo giesmę visiems susirinkusiems dovanojo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos auklėtinė Gabrielė Zabulytė, kurios skambus ir melodingas balsas nušvietė kelią ir Trims karaliams, pirmą kartą aplankiusiems Ignaliną. Šie atnešė dovanų ir palydėjo parapiečius iš bažnyčios į Carito centrą, esantį Atgimimo g. 8.

Čia visų jau laukė savivaldybės meras Justas Rasikas ir administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Pašventinęs naujas patalpas, klebonas pakvietė visus pasivaišinti arbata ir skanėstais, o meras ir administracijos direktorė pasveikino Vaikų dienos centrą lankančius vaikus, įteikė dovanų, palinkėjo gražaus laiko ir prasmingų veiklų. 

Autorės ir L. KOVALEVSKIENĖS nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje