Skip to content

Metas prieš sutemas

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Be indeksų pasaulis gyventi negali. Kaip kitaip žinosi, kur geriau gyventi. Štai ir praėjusią savaitę paskelbtas šalių, kuriose geriausia auginti vaikus, sąrašas. Lietuva apsidžiaugė pakilusi viena vieta, atsidūrusi 34-oje vietoje ir aplenkusi Latviją.

Tik kažin ar tuo „kilimu“ verta džiaugtis, pažvelgus, kas pirmauja. Ogi Danija, Švedija ir Norvegija. Mat vaikų gerovė vertinta, remiantis „visuotiniu supratimu“ kas vaikams geriausia. Pasirodo, vertinta pagal šiuos aspektus: pajamos, visuomenės švietimas, žmogaus teisės, lyčių lygybė, sveikatos apsauga ir t. t. 

Matyt, svarbiausios pasirodė žmogaus teisės ir lyčių lygybė, nes viena iš turtingiausių pasaulio šalių, turinti vieną geriausių sveikatos apsaugos sistemų – Jungtiniai Arabų Emyratai – buvo įrašyta 50-oje vietoje. Ten, matote, vaikams augti blogai. Ten berniukai auginami vyrais, kurių pareiga – globoti moteris, o mergaitės žino, kad jų pareiga bus gimdyti vaikus. Pas mus laisvos visas teises turinčios moterys daro karjerą (kad ir visokiose teisių organizacijose), o vaikus gimdo visokios neišmanėlės, neatsikračiusios praeities stereotipų.    

O Norvegija, kurioje vaikais valstybė taip rūpinasi, kad iš tėvų, kurie berniukus auklėja kaip berniukus, mergaites – kaip mergaites, o ne visus rengia vienodai, paprastai suknytėmis, vaikai atimami ir perduodami (parduodami) auklėti iškrypėliams, trečioje vietoje. Tik trečioje greičiausiai dėl daugybės tarptautiniame teisme pralaimėtų bylų, kuriose norvegiška vaiko teisių tarnyba „Barnevernet“ buvo kaltinama žmonių grobimu.

Norvegijoje, kad vaikas automatiškai būtų paimtas iš tėvų, pakanka kieno nors skundo tarnybai. Lietuvoje dar taip nėra, bet visokios teisės pretenduoja įveikti sveiką protą, o skundikai jau aukštinami ir pas mus. Ant tvorų (socialiniuose tinkluose) rašoma, kad Žmogaus teisių stebėjimo institutas (ŽTSI) ir Žmogaus teisių centras (ŽTC) laukia pabėgėlių, homoseksualų, žydų, čigonų ir musulmonų atstovų, kurie galėtų papasakoti apie neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kalbas.

Ir ne už dyką papasakoti. Už kiekvieną tokį papasakojimą teisių gynėjai žada sumokėti 50 eurų. Tapk auka ir tau už tai bus sumokėta. 

Galima būtų pasamprotauti apie tai, už kieno pinigus išlaikomi visi tie teisių gynėjai – skiria jiems „pinigėlių“ ir Briuselis, ir visokie fondai, neretai įtariami prekyba žmonėmis, ir Lietuva, iš visų mūsų kišenės. Ir kam reikalingos visos tos viena kitą dubliuojančios tarnybos, ne tik ŽTSI ir ir ŽTC, bet dar ir visokie teisių kontrolieriai – ogi tam, kad kuo daugiau šiltų vietų atsirastų ponų politikų –žmonoms, dukterims, uošvėms, anytoms…

Kažkodėl kovotojai už lygias teises kalba tik apie tokias moterų teises. Jeigu kokioje nors srityje vyrų dirba daugiau, negu moterų, – tai jau negerai, tai reikia keisti. O jeigu kurioje nors srityje vyrauja (cha!) ne vyrai, o moterys, tai čia viskas normalu. Pažiūrėkite, kiek Ignalinos mokyklose mokytojų vyrų ir kiek moterų. Kiek vyrų ir kiek moterų poliklinikoje ar ligoninėje. Taigi taip visur, visoje Lietuvoje, ir kovotojoms už lygias (visų) teises tai neužkliūna.

O vargšės aukos, kurioms už pasakojimą jų „kančias“ žadama po 50 eurų? Pabėgėliai, gėjai, žydai, čigonai… Ar girdėjote, kad kuris nors žmogaus teisių gynėjas būtų pasipiktinęs, kai rusai vadinami ruskiais? Ne, rusus gali kaip nori vadinti, čia jokios neapykantos nėra, o jeigu gėjų pavadinsi „pederastu“, tai jau bus nesantaikos kurstymas.

Kryžių kalne kinai kryžius išmėtė. Įsivaizduokite, jeigu žydų kapinėse antkapiai būtų išvartyti – koks kiltų triukšmas ne tik Lietuvoje – visose šalyse, kur gyvena bent vienas žydas. Po įvykio Kryžių kalne negirdėjau, kad apie tai būtų prabilęs užsienis. Ko norėti, kai patys nenorime apsiginti, kiti mūsų negins. Ne, žinoma, įvykis Kryžių kalne ištirtas, bet tik taip tylutėliai, ir žiniasklaidos dėmesio nepritraukė. Buvo rekomenduota tos kinės, kuri kryžius niekino, nebeįleisti į Lietuvą. O valstybės reakcija, gal nota Kinijai, gal taip koks pareiškimas? Nebuvo. Nieko tokio, ne žydus ir ne gėjus, net ne čigonus įžeidė, bet saviškius, katalikus, o Bažnyčia pas mus atskirta nuo valstybės…

Seime vis bandoma prastumti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą. Girdi, kitaip Lietuvoje neįmanoma apginti skriaudžiamų vaikų ir kovoti su smurtu šeimoje. (Šiaip jau kovotojams už lygybę, šeima – pasenusi sąvoka, bet kai kalba apie pinigus, užeina – galima ir ja pasinaudoti.) Nebus tokio pagal vaikų grobimą įteisinusios Norvegijos pavyzdį sukurpto įstatymo – bus sustabdytas mūsų vakarėjimas.

Vakarėjimas – tai gali būti ir metas prieš sutemas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here