Skip to content

Teisybė atstatyta, bet nuoskaudų liko

Jonas BALTAKIS

Pernai rugsėjo 27 d. numeryje, rašinyje, pavadintame „Stasys 100 eurų grąžins šiandien“, rašėme: „Į redakciją užsuko ignalinietė Lionė Š. Papasakojo eilinę žemės istoriją, kaip ją vienas kaimynas, beje, dirbantis policijos pareigūnu, skriaudžia: galimai išgriovė kaime žemės sklypą žyminčias gaires, galimai suarė ne savo žemę, kelią (prie šios istorijos, jei problema nesispręs, dar grįšime). Moteris parašė skundą Žemėtvarkos skyriui, bet ten, kol nėra kadastrinių matavimų, niekas į kalbas neina. Formaliai atsirašė, kad pažeidimų nenustatyta, ir tiek. Todėl moteris suskubo ieškoti žemėtvarkininko, galinčio tuos matavimus padaryti. Pasibeldė į UAB Markai“ duris Atgimimo gatvėje Ignalinoje. Vieną dieną beldžiasi – uždaryta, kitą dieną beldžiasi – tas pats. Ji nežinojo, kad šios firmos vadovas jau ne pirmas mėnuo sėdi svarbioje savivaldybės kėdėje. Kalba eina apie rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoją Stasį Lunecką…“

Toliau pynėsi įvairios, net juokingos, situacijos, kurių esmė: S. Luneckas, pažadėjęs atlikti tuos būtinus tiesai įrodyti kadastrinius matavimus, reikalą vilkino ir galiausiai jo paslaugų Lionė Š. atsisakė. Kartu paaiškėjo, kad būtent šis žemėtvarkininkas – rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotojas kreivai sklypo ribas, nuskriausdamas moterį, sužymėjo ir jos kaimynui policininkui. Lionė Š., atsisakiusi S. Lunecko paslaugų, kreipėsi į IĮ „Danvalda“, kurioje dirbantis žemėtvarkininkas Danas Šablovskis kruopščiai atliko savo darbą: surado ankstesnius sklypo planus, išmatavo sklypą, pažymėjo jo ribas, sukalė gaires. Matininkas padarė du projektus – žemės sklypo ir namų valdos. Paaiškėjo, kad kaimynui policininkui buvo priskirta net 13 arų Lionės Š. žemės. Ar tai buvo padaryta tyčia ar ne, telieka matuotojo sąžinės reikalu.

Naujus projektus matininkas pateikė rajono Žemėtvarkos skyriui, kuris juos pernai, lapkričio 26 d. sprendimais Nr. 39SK-679 ir Nr. 39SK-680, patvirtino, duomenis įvedė į elektroninį archyvą.

Teisybė atstatyta, tačiau, kaip sako Lionė Š., liko daug nuoskaudų. Liko kaimyno savavališkai (jokių riboženklių nebuvo) suartas ir prie savo sklypo priglaustas kelias, kuriuo ji privažiuodavo prie savo žemės, nes kelias yra bendro naudojimo. „Dabar į savo sklypą nors sraigtasparniu skraidyk“, – karčiai šypsosi moteris. Jai liko keistas ir Žemėtvarkos skyriaus požiūris į laisvų žemės plotų tvarkymą. Tačiau labiausia Lionę Š. žeidžia nesąžiningas kaimyno policininko Antano Dervinio elgesys. Juk jis yra pareigūnas, jo pareiga padėti žmonėms, o ne atvirkščiai. Moteris nusiteikusi ryžtingai, sako, jeigu tokio pareigūno elgesio neįvertins vietinė jo valdžia, kaimynas neatsiprašys, ji skundą rašys Generaliniam policijos komisarui ar vidaus reikalų ministrui.

Paties A. Dervinio sugauti nepavyko, nes jis tai išvykęs, tai jam poilsio diena. Telefono taip pat nekėlė. O kalbėdamas su kaimyne, pareigūnas jai tepasakė, esą kaip jam sklypą pažymėjo S. Luneckas, taip jis jį ir suarė. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here