Skip to content

Bronius visus vaišino „žemuogėmis nuo smilgos“…

Ignalinos viešosios bibliotekos inf.

Ignalinos viešoji biblioteka vėl pakvietė poezijos mėgėjus. Šį kartą – į žodžių puotą su Broniumi Šablevičiumi. Jis žinomas ne tik mūsų rajone. Daugelis jį pažįsta kaip gamtos mokslų daktarą, Gamtos riterį, rašytoją publicistą, fotografą, puikių knygų apie gamtą ir gamtos gyvenimo nuotraukų autorių, taip pat jis yra sambūrio „Žalias skėtis“ narys, kuris apjungia Utenos regiono gamtos fotografijos gerbėjus. Bronius yra gavęs šūsnis padėkų, apdovanojimų, premijų. Tai, ką jis mato, aprašo ar fiksuoja objektyve, ne kiekvienas sugeba pamatyti. 

Šį kartą buvo pristatyta pirmoji B. Šablevičiaus poezijos knyga ,,Lyg žemuogės ant smilgos šiaudo“, kurią išleido UAB ,,Kamonada“. Knygos redaktorius Vytautas Kaziela, kalbos redaktorė Regina Katinaitė-Lumpickienė. Renginį vedė ir B. Šablevičiaus poeziją nagrinėjo Irena Šaltienė.

Daugeliui buvo šiek tiek netikėta, kad B. Šablevičius rašo eilėraščius. O jie neįprasti, originalūs, surinkti iš dvieilių ir penkiaeilių strofų (beitų), sunarstyti, suverti, kaip tos žemuogės ant smilgos. Trumpuose žodžių posmuose glūdi viskas: vaikystė, tėviškės ilgesys, gamtos pajautimas, draugystė, žmogaus laikinumo, moralinių vertybių apmąstymai. Pats autorius apie savo poeziją sakė, kad jis nemėgsta nei modernizmo, nei popso, jo poezija išplaukia iš pačios širdies, skaudžių išgyvenimų ir pajautimų, skirti giliam pamąstymui. Šie tekstai jaudina ir guodžia. 

Vakaras prabėgo klausantis B. Šablevičiaus posmų ir jo komentarų, kuriuos lydėjo humoro ir savikritikos gaidelės. Vėliau autorius atsakė į klausimus, nuoširdžiai bendravo su publika. Autoriaus pasveikinti pirmosios poezijos knygos pasirodymo proga atvyko nemažas pulkas draugų, buvusiu bendradarbių, literatų, jį gerbiančių žmonių. Nuo Seimo nario Gintauto Kindurio dovanas perdavė jo patarėjas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys Enrikas Doviakovskis. Baigiantis renginiui B. Šablevičius išdavė paslaptį, kad greitai turi pasirodyti jo nauja knyga apie Lietuvos orchidėjas ir jau paruoštas rankraštis dar vienai poezijos knygai.

Ignalinos viešosios bibliotekos nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here