Skip to content

Koronavirusas. Situacija rajone

Artūras ČESLIOKAS (Rajono savivaldybės Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vyr. specialistas)

Atsižvelgdami į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybę jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į NVSC šiais būdais: tel. (8 5) 2124098, el. paštu info@nvsc.lt arba  užpildant formąhttp://nvsc.lrv.lt/covid-19

Jeigu šiemet lankėtės Kinijoje ar Šiaurės Italijoje ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, kreipkitės į bendrąjį pagalbos centrą tel. 112. Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti į NVSC visą parą: 8 618 79984, 8 616 94562.

Daugiau informacijos https://nvsc.lrv.lt/ ir http://sam.lrv.lt/ tinklapiuose.

P. S. Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Lietuvoje nėra patvirtintų užsikrėtusių koronavirusu asmenų. Lietuvoje, kaip ir Ignalinos rajone, yra dalis asmenų, kurie grįžo iš Italijos šiaurinės teritorijos ar kitų miestų, kuriuose yra užsikrėtusių žmonių. Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis, minėti asmenys privalo pasilikti namuose ir būti stebimi 14 dienų, net jei ir neturi jokių ligos simptomų.

Nuo redakcijos

Mūsų rajone išties yra asmenų, grįžusių iš Šiaurės Italijos. Savaitės pradžioje iš ten grįžo šeima iš Vidiškių. Jie dvi savaites yra stebimi, iš namų niekur neišeina, net maistas jiems namo pristatomas, o kartu važiavęs vaikas tas 14 dienų mokyklos nelanko. Kokių nors ligos simptomų nėra. Jiems atsiradus, jie turi skambinti tel. 112.

Iš Italijos laukiama sugrįžtant ir daugiau išvykusių tiek vidiškiečių, tiek ignaliniečių, tarp kurių yra net vienas rajono tarybos narys bei vienos įmonės vadovas (slidinėja Alpėse).

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje