Skip to content

Ignalinos medikų istorijoje tašką padėtų tik Teismas

Lina RAGINYTĖ

Tiek nerimo ir painiavos bei kategoriškų vertinimų, kiek pirmąją karantino savaitę, seniai bebuvo Ignalinos padangėje. Visi netikslumai, lengvos sušlubavusios atminties ir aplaidumo sukeltos aplinkybės būtų nuplaukę į užmarštį, jei ne viena detalė – teigiamus koronavirso testus turinti medikų šeima, atvykusi iš Domininkos per Suomiją, kur jie, pasak medikės, su 8 draugų iš visos Lietuvos grupe atostogavo. 

Patikslinimas

Apie karantino priešistorę MI rašė dar praėjusią savaitę, mūsų informaciją perspausdino dienraštis „Lietuvos rytas“. Kadangi, kaip minėjau, dėl įvairių draudimų ir apribojimų informaciją gauti iš pirmų lūpų – tikras iššūkis, pasinaudojome trečiaisiais asmenimis, todėl įsivėlė netikslumas, kuris išsiaiškintas jau kitą dieną išėjus straipsniui, todėl informaciją tiksliname tik dabar. Ankstesniame straipsnyje buvo teigiama, jog gydytoja buvo nuvykusi į Visagino ligoninę. Patiksliname. Medikė nebuvo nuvykusi į ligoninę, o pokalbis dėl budėjimo vyko telefonu. Tačiau gydytoja nuvyko dirbti į Švenčionis. 

Medikų pozicija 

Su mumis susiekė medikų šeima iš Ignalinos, kurie šiuo metu dėl teigiamo koronaviruso testo yra Santaros klinikose. Pateikiame gydytojos pasakojimą apie praėjusius įvykius. 

„Mums labai liūdna ir nesmagu, kad šiuo metu Ignalinoje ir net visoje Lietuvoje po straipsnio dienraštyje „Lietuvos rytas“ mes esame tapę kažkokiais aferistais. Bet juk taip nėra. 

Atostogų į Dominyką mes išskridome net nežinodami, kokia situacija pasaulyje ir kad viskas staiga taip pakryps, nes bilietus buvome įsigiję prieš 9 mėn. ir jie kainavo ne šimtus, o tūkstančius, tad supraskite ir mus. 

Kai grįžome skrisdami  iš Helsinkio į Vilnių, užpildėme anketas. Su jomis išėjome į aerouostą, kur mus pasitiko medikai ir užpildėme dar vieną anketą, kiekvieną nufotografavo ir tas anketas susirinko. Pasiklausėme, ar mums yra apribojimų. Medikai patikino, kad ne.  

Kitą dieną iš namų paskambinus telefonu 1808 dar kartą viską pasakiau ir paaiškinau, kaip ir kas, ir pasitikslinau, ar mes galime eiti į darbą. Mūsų paklausė kaip jaučiamės ir kadangi jautėmės gerai, gavome leidimą eiti į darbą. Mes nebuvome grįžę iš šalies, kuriai taikoma izoliacija. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here