Skip to content

Ignalinos medikų istorijoje tašką padėtų tik Teismas

Lina RAGINYTĖ

Mero Justo Rasiko pozicija griežta

„Ignalinos rajono meras Justas Rasikas sako, kad koronavirusu užsikrėtę medikai teikė melagingą informaciją apie savo kelionę bei apie priimtus pacientus“, – rašoma LRT.lt.

Įdomu ir tai, kad kone vienu metu įsibėgėjus medikų „gastrolėms“ po užsienio šalis, sunerimo Ekstremalių situacijų valdymo komisija, veikianti rajone. Juos pasiekusi informacija išties ėmė kelti nerimą, mat net kelios medikų šeimos elgėsi gana atmestinai. Vėliau jie, žinoma, saviizoliavosi, bet jau tada, kai visas rajonas kone kunkuliavo iš nepasitenkinimo. Šioms medikų šeimoms, žinoma, pasisekė du kartus. Jie laimingai išvengė koronaviruso ir gyventojų pasmerkimo dėl aplaidaus elgesio. Tuo tarpu šiandien visų nuoskaudos ir pyktis nukreiptas būtent į juos. Galbūt klaidos pripažinimas (o ne gilesnis medikų klimpimas į netiesos sakymą) ir perduotas „atsiprašau“ būtų sušvelninęs situaciją. Bet, matyt, dar ne laikas. 

„Melas negražus. Kiek žinau, vadovybei buvo pasakyta, kad jie atskrido iš Švedijos ar Suomijos, apie Dominiką net nebuvo sakyta. Jie nesakė informacijos, kad jie buvo Dominikoje“, – BNS sakė J. Rasikas.

„Kiek žinau, Visuomenės sveikatos biurui, kai jie jau pradėjo rinkti duomenis, šitie sergantys asmenys sakė, kad kontaktų su pacientais neturėjo, bet pakėlus korteles ir kitus duomenis buvo visiškai kitaip pamatyta“, – teigė meras. 

Gydytoja naudojosi ir poliklinikos vairuotojo paslaugomis, važiuodama pasiimti pamiršto telefono, jos vyras kelionės įspūdžiais dalijosi su Sveikatos centro administracija bei laiką leido vadovės kabinete. Negana to, kovo 16 d. Ignalinos ligoninėje buvusi gyventoja iš Didžiasalio teigia savo akimis mačiusi šį gydytoją palatoje (medikas daugelį metų dirbo ir Ignalinos rajono ligoninėje). Taigi, ratas plečiasi ir plečiasi. 

Pasak mero, iš viso nustatyta daugiau nei 10 kontaktinių asmenų – devyni medikai ir šeši pacientai, taip pat kontaktinių asmenų gali būti Švenčionyse.

„J. Rasiko teigimu, tokie medikai neturėtų toliau dirbti, be to, jeigu paaiškės, kad nuo jų užsikrėtė ir kiti asmenys, galima ir baudžiamoji atsakomybė.

„Mano nuomone, tokie asmenys neturėtų toliau dirbti gydymo įstaigose (…) Jeigu sugebėjo užkrėsti kitus asmenis, tai manau, kad čia šimtaprocentinė baudžiamoji byla“, – teigė Ignalinos rajono meras.

Jis taip pat piktinosi ir komunikacija – pasak mero, apie tai, kad naujasis koronavirusas diagnozuotas jo savivaldybėje dirbantiems medikams, sužinota per žiniasklaidą penktadienio vakarą skubiai sušaukto Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu.

J. Rasikas teigė, kad nei 1808 karštosios linijos konsultantas, nei jo nurodytas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistas nepasakė, ar minėti asmenys serga.

Švenčionių meras Rimantas Klipčius BNS teigė, kad pirmadienį medikai iš Ignalinos turėjo budėjimus šioje savivaldybėje esančiose gydymo įstaigose.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *