Skip to content

Būkite budrūs ir saugokitės sukčių!

Utenos apsk. VPK inf.

Šiemet sausio-kovo mėnesiais Utenos apskrityje užregistruota 17 sukčiavimo atvejų. Dažniausiai pasitaikantis sukčiavimo būdas, kai asmenys sumoka pinigus, tačiau prekių negauna, o su tariamu pardavėju susisiekti nepavyksta (8 atvejai). Nukenčiama ne tik pasinaudojus populiariausiomis interneto svetainėmis. Buvo užfiksuoti 6 atvejai, kai paskambinus asmeniui ir prisistačius policijos pareigūnu, gydytoju, banko darbuotoju ir pan., buvo išvilioti pinigai ir elektroninės bankininkystės duomenys.

Kovą, paskelbus karantiną, gyventojai kreipėsi į policiją dėl to, kad pirkdami apsaugines kaukes, respiratorius įvairiose internetinėse svetainėse, pervedė pinigus į nurodytas sąskaitas, tačiau prekių negavo, o su pardavėjais susisiekti nepavyksta.

Policija įspėja gyventojus – saugokite save ir savo turtą. Sukčiai tobulėja, nuolat kuria naujas, dar negirdėtas apgavysčių schemas, įvairiais apgaulės būdais išvilioja iš gyventojų pinigus. Nesudarykite jokių sandorių su nepažystamais asmenimis, nežinomomis firmomis, įmonėmis ar kitomis įstaigomis. Atlikti finansines operacijas galima tik visiškai įsitikinus, kad tai saugu ir patikima.  Apie galimus pavojus įspėkite savo artimuosius ir senjorus.

Perkant internetu, neretai galima rasti patrauklių pasiūlymų, tačiau būkite atsargūs dėl galimo sukčiavimo. Policija pataria:

 • Jei įmanoma, naudokitės vietiniais mažmeninės prekybos tinklalapiais – išspręsti iškilusias problemas bus tiesiog paprasčiau.
 • Atlikite savo tyrimą – prieš pirkdami peržiūrėkite komentarus apie parduotuvę. 
 • Atsiskaitykite tik saugiu būdu. Prašoma tiesiogiai pervesti pinigus? Pagalvokite darkart! 
 • Mokėkite tik tada, kai esate prisijungę prie saugaus interneto ryšio, venkite nemokamų arba viešųjų bevielių tinklų. 
 • Saugokitės reklamų, siūlančių neįtikimas kainas ar stebuklingus gaminius. 
 • Iškilo langas su informacija, kuriame teigiama, kad laimėjote prizą? Pagalvokite darkart, galite laimėti kenkėjišką programą. 

Ką reikėtų žinoti, kad nepakliūtumėte į  telefoninių sukčių pinkles? Policija pataria:

 • Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų. Paprašykite skambintojo Jums paskambinti vėliau – raskite pasiteisinimą ir laimėkite laiko susivokti, kas vyksta.
 • Nepriimkite jokių sprendimų vienas, paskambinkite artimiesiems, nueikite pas kaimynus, paaiškinkite situaciją ir paprašykite pagalbos.
 • Jokiu būdu neatskleiskite savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, gyvenamosios vietos adreso. 
 • Susirinkite kuo daugiau informacijos apie ateinantį žmogų, paprašykite darbuotojo pažymėjimo, paklauskite jo vardo pavardės, pareigų, kontaktų. Jei kilo įtarimas neįsileiskite jo. 
 • Atminkite, policija, banko atstovai niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų, nevykdo jokių su pinigais susijusių operacijų nei telefonu, nei atvykus į namus.
 • Neperduokite pinigų per tarpininkus. 
 • Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.  

Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami praneškite  skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje