Skip to content

Karantininis galvosūkis be atsakymo

Lina ŽVORŪNĖ

Pati sau susigalvojau galvosūkį, kurio atsakymo šiandien nesugebėtų pateikti niekas. Karantino laikotarpiu į parduotuvę rekomenduojama važinėti kuo rečiau, o išvykus – apsipirkti kuo ilgesniam laikui. Tai aš taip ir stengiuosi daryti. Dėl tos priežasties vienoje iš mėgstamiausių ignaliniečių parduotuvių „užsipirkau“ daržovių, o kad nereikėtų tampyti iki automobilio, užvažiavau iš kitos parduotuvės pusės, nuo sandėlio, ir darbuotojai tiesiog padėjo susipakuoti. Tačiau tuo metu akis užkliuvo už keisto reginio, kuris ir išprovokavo galvosūkio „užgimimą“. 

Veiksmas vyko tokioje keistoje miesto vietoje, kurios adresą net ir nusakyti sudėtinga. Buvau tokiame uždarame vidiniame kieme, kurį supa namai, stovintys ir Laisvės, ir Vasario 16-osios gatvėje. Prie neseniai renovuoto medinio dvibučio namelio, kuris, regis, priklauso savivaldybei, priėjo kostiumuotų ir kaukėtų žmogelių pulkelis, nešinų purkštuvais. Na, kadangi skaitau rajono savivaldybės naujienas ir rajono spaudą, tad manęs tai nenustebino. 

Priminsiu ir jums, kad spaudoje buvo skelbiama: „Nuo balandžio 7 d. vykdoma pakartotinė laiptinių dezinfekcija. Daugiabučius namus administruojanti įmonė UAB Ignalinos butų ūkis atliks laiptinių turėklų, durų rankenų, pašto dėžučių pakartotinį dezinfekavimą. 

Prašome gyventojų dezinfekcijos metu neišleisti į laiptines naminių gyvūnų, nepalikti laiptinėse gyvų gėlių, dviračių, vaikiškų vežimėlių ar kitų asmeninių daiktų bendrose erdvėse, kur juos gali paliesti kiti žmonės ir jie trukdytų valymui.

Asmenims, turintiems alergiją dezinfekciniams skysčiams ar kitoms cheminėms medžiagoms, rekomenduojame dezinfekcijos metu ir 2 val. po jos neiti į laiptinę.

Taip pat siūlome patiems gyventojams, organizuojant bendrojo naudojimo patalpų valymą, stengtis kuo dažniau plauti laiptinių grindis, periodiškai dezinfekuoti dažniausiai liečiamas vietas – durų rankenas, spynų mygtukus, pašto dėžutes, laiptinių turėklus. Po dezinfekcijos procedūros patalpas rekomenduojama išvėdinti.“

Priėję prie namo minėtieji Butų ūkio darbuotojai purkštelėjo ant durų rankenos iš lauko pusės ir užklijavo lapelį, kuriame skelbiama, jog „šitas reikalas“ kainuoja.  

Aš viską puikiai suprantu. Ir tai, kad reikia saugotis, dezinfekuoti ir laikytis higienos bei karantino taisyklių, tačiau prieš akis iškilo klausimas: kiek gi reikia už tokią paslaugą sumokėti. Žinoma, aš nesileisiu į svarstymus, ar apskritai tikslingas toks veiksmas buvo. Juk pro duris vaikšto vienos šeimos nariai ir natūralu, kad jie tai gali padaryti patys kelis kartus per dieną nemokamai, na, beveik nemokamai, nusipirkus vieną litrą skysčio paviršiams už kokius 6 eurus, tad purkštelėjimas tekainuotų kelis centus. O kiek už šią beprasmę paslaugą dabar reiks sumokėti? Štai kur galvosūkis. 

UAB Ignalinos butų ūkis paskelbė, kad „Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos išdavė visuomenės priežiūros veiklos licenciją Nr. VSL-825 uždarajai akcinei bendrovei Ignalinos butų ūkiui verstis kenkėjų kontrole ir dezinfekcija. 

Kadangi šiandien švara įvairiose patalpose tampa itin svarbia siekiant užkirsti kelią tolimesniam korona viruso (COVID-19) plitimui ir apsaugoti Jus ir Jūsų artimuosius bei kaimynus, siekiant palaikyti tinkamą švarą įvairios paskirties patalpose vien tik šluotos ir sauso skuduro nepakanka. Ignalinos butų ūkis siūlo dezinfekavimo paslaugas. 

Patalpų valymo ir dezinfekcijos kaina yra skaičiuojama ir nustatoma visais atvejais individualiai ir suderinama su paslaugų pirkėju, priklausomai nuo patalpų specifikos, liečiamų paviršių kvadratūros, kitų kainą įtakojančių aplinkybių. Preliminari paslaugos kaina paskaičiuota pagal ProSama programą yra 6,72 Euro už m² liečiamo paviršiaus. (Pvz; standartinio 5 aukštų daugiabučio laiptinės liečiamų paviršių kvadratūra yra apie 10 m², bendra suma būtų apie 67 eurus). Tuo pačiu primename, kad bendrovės darbuotojai ir toliau vykdys Ekstremalių situacijų komisijos sprendimą dėl administruojamų daugiabučių laiptinių dezinfekcijos, kuri šių namų gyventojams yra nemokama.

Užduotis skaitytojams 

Taigi, visos sąlygos Jums pateiktos. O dabar Jūs, gerbiami skaitytojai, pabandykite išspęsti šį galvosūkį… Kiek gi kainuos dezinfekcijos paslauga minėto namo gyventojams? Būtų puiku, jei pateiktumėte ne tik atsakymą, bet ir pasvarstymą, kodėl būtent tokia kaina. 

Jūsų atsakymų laukiame iki balandžio 27 d. Galite rašyti el. paštu mi@ignet.lt arba skambinti telefonu 8 686 98485. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here