Skip to content

Pagiriamasis žodis valdžiai

Iš tikrųjų, ko man vis ta valdžia nepatinka. Jau pasklido kalbos, kad kadaise priklausiau „valstiečių“ partijai, o štai dabar į kažkokią kitą perbėgau ir todėl, kaip Lietuvoje priimta, buvusius kolegas iš visų pusių taršau. 

Šiaip tai, žinoma, nesąmonė, neteko nei su „valstiečiais“ nei su naujaisiais komunistais ar senaisiais konservatoriais susidėti, jau nekalbant apie liberastus ar viktorovičius, ar kitus tapšnotojus. Todėl jeigu išgirsite, kad kažkuriame tolimame rajone kokia ponia bandė šakute partietį nusmeigti, žinokite – tai ne apie mane.

Bet iš tikrųjų, taigi daro žmonės, ką gali. Imkime priedus gydytojams, kurie iki šiol nemokami, ir priedus visokiems patarėjams, kurie seniai mokami. Veryga visiems suprantamai paaiškino: saviškiams patarėjams priedus skirti paprasta, parašei įsakymą, ir jie mokami, o štai su priedais gydytojams viskas daug sudėtingiau, čia jau ministras paveikti negali. Mat tuos priedus (ar padidintą atlyginimą, žinok, kaip ten biurokratine kalba vadina) skiria Ligonių kasa. O Ligonių kasa, aiškino Veryga per reklaminę, vadinamąją spaudos konferenciją, pati sprendžia, kada skirti. Matyt, Ligonių kasa ministrui nepavaldi, nes jis aiškiai pasakė: norės ta kasa – priešpaskutinę savaitę, pagal įstatymus priklausančią tokiems sprendimas priimti, nuspręs atlyginimus daktarėliams padidinti, norės – ir paskutinę. 

Vsio zakonno, ir Veryga „nė prie ko“.

Užtat kas nuo valdžios priklauso, viskas Lietuvoje padaryta. Karantinas yra. testai tūkstančiais daromi. Kodėl anksčiau nebuvo testuojami sugrįžę iš visokių užsienių, o tik tie, kurie jau karščiuoti pradėjo? O taip reikėjo. Negi sakysi, kad tada ir testų nebuvo, ir laboratorijų. Užtat dabar Lietuva atrodo gražiau negu kokia kita Europos šalis.

Aišku, lygintis reikia su didžiosiomis valstybėmis, į jas reikia lygiuotis. Negi kokia Gruzija lyginsies. Portalas lrytas.lt rašo, kad šioje gyventojų – 3,7 milijono, susirgusių – 456, mirusių – 5 (penki). Bet ten viskas pasiekta, pasitelkus nedemokratiškas priemones. 

Ten vasario 26 d. užsikrėtė pilietis, grįžęs iš Irano, ir tą pačią dieną (po pirmo susirgimo) premjeras įsteigė darbo grupę kovai su koronavirusu, kuri pirmiausiai uždraudė skrydžius į Iraną. Vasario 28 d. susirgo moteris, grįžusi iš Italijos – buvo uždrausti skrydžiai į šią šalį (į visą šalį, ne tik į jos šiaurę). Kitą dieną buvo uždarytos mokyklos, po to įvesta komendanto valanda, kiti apribojimai. 

Lietuvoje už karantino taisyklių pažeidimą – 500 eurų, iš kurių užtenka sumokėti pusę. Gruzijoje – apie tris tūkstančius eurų. Žodžiu, jokios demokratijos toje Gruzijoje nėra, ten prieš karantiną demonstruoti niekam į galvą neateina, ne taip kaip kokioje nors demokratiškoje Prancūzijoje.

Tai, kad Veryga nustojo skelbti, kokios lyties ir kokio amžiaus yra mirusieji, irgi, pasirodo, visiškai atitinka demokratiškus duomenų apsaugos reikalavimus. Aną dieną skaitau, kad teismas sugriežtino bausmes Agurkinių gaujos nariams. Skaitau, kad gaujos vadui Sauliui Velečkai dar trejus metelius pridėjo. Žiūriu, kaip kitiems pasisekė. Ogi ir A. P. pridėjo, ir D. P., ir N, T., ir kitiems. Štai tokie laikai atėjo, kai labiausiai nuo žmonių slepiamos nusikaltėlių pavardės, ir apskritai nusikaltėlių teisės labiausiai ginamos. Ar prisimenate bent vieną atvejį, kai Europos žmogaus teisių teismas apgynė ne nusikaltėlių, o jų aukų teises? Bet viskas ne nuo mūsų priklauso.

Užtat aukoms, taip pat ir to koronaviruso aukoms, žadama psichologinė pagalba. Psichologai jau per visus galus aiškina, kad po karantino daug kam sutriks psichika, ir todėl jiems reikės kreiptis psichologinės pagalbos, ir, tarp mūsų šnekant, visiems psichologams galų gale atsiras darbo.

Bet ir tada valdžios nereikės kaltinti. Galų gale, ne Vilnius, o Briuselis, saugodamas mūsų asmens duomenis, gali atsiųsti papildomus nurodymus bei išaiškinimus. Ir tada kapinėse ant paminklų matysime tokius užrašus: „Čia ilsisi ponas (ponia) N. N., mirties dieną priklausęs (priklausiusi) rizikos grupei. Atleisk jam (jai), Viešpatie“.

Viešpatie, atleisk idiotams.    

Adomo Žilinsko piešinys.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje