Skip to content

Antrajame iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ etape – projektas iš Ignalinos

Ernesta DAPKIENĖ („Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė)

Šeštus metus iš eilės paramos bendruomenėms programą „Mes – bendruomenė“ vykdantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiemet sulaukė rekordinio skaičiaus, daugiau nei šimto, paraiškų. Į antrą atrankos etapą praėjo net 30 bendruomenių, o tarp jų ir vienas projektas iš Ignalinos rajono. Iš paraiškų komisijos bei internetinio balsavimo pagalba bus atrinktos geriausios, kurios savo savo projektų įgyvendinimui išsidalins 90 tūkst. eurų fondą.

Iš Ignalinos rajono į antrąjį projekto „Mes – bendruomenė“ etapą pateko Daugėliškio krašto bendruomenė su projektu „Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi“. 

„Kasmet gauname vis didesnį paraiškų skaičių nei ankstesniais metais. O tai reiškia, kad mūsų inicijuojamas projektas yra svarbus bendruomenėms. Džiugu skaityti paraiškas ir matyti, kad miestų ir miestelių gyventojai rūpinasi savo bendruomenių poreikiais ir imasi iniciatyvos jiems užtikrinti“, –sako „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.  

Į atrinktų projektų sąrašą šiemet pateko Kauno, Vilniaus, Rietavo, Ukmergės, Pakruojo, Šakių, Alytaus, Elektrėnų, Panevėžio, Tauragės, Varėnos, Kretingos, Anykščių, Plungės, Biržų ir Ignalinos miestų ir rajonų bendruomenių pateiktos paraiškos. Šių metų projekto tema – antras kvėpavimas.  Iš viso šiemet buvo išgrynintos trys kryptys, pagal kurias galima pretenduoti į finansavimą: antrą gyvenimą bendruomenės gali suteikti tradicijoms, daiktams bei aplinkai ir infrastruktūrai.

Antrajame atrankos etape bendruomenių paraiškas vertins ne tik „Maximos“ komisija. Palaikyti labiausiai patinkantį projektą ir prabalsuoti už jį gali visi norintys. Tai padaryti galima „Maximos“ interneto svetainėje. 

Jau šeštus metus vykstantis projektas „Mes – bendruomenė“ – tai iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą.

Šiemet „Maxima“ iš viso bendruomenių idėjų įgyvendinimui skirs rekordinę sumą – 90 tūkst. eurų. Kiekviena bendruomenė projekto finansavimui galės gauti iki 10 tūkst. eurų. „Mes – bendruomenė“ programos lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

Iš visų šiemet pateiktų paraiškų išorės ekspertai atrinko 30 pretendentų į „Maximos“ finansinę paramą, o gegužės pradžioje bus paskelbti mažiausiai 9 nugalėtojai. Geriausi projektai bus išrinkti susumavus nepriklausomo eksperto, komisijos ir internetinio balsavimo, kuriame gali dalyvauti visi, rezultatus. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *