Skip to content

Mokykitės planuoti, tautiečiai

Kas čia valdžią kaltina, kad ji mano už 200 eurų pensininkus nupirksianti? Kas čia šneka, kad, girdi, tuos pinigus geriau reikėtų į verslą investuoti, užsidirbti nebegalinčius paremti, kitaip tariant, ne žuvį duoti, o meškerę? Įvairaus plauko ekonomistai mėgsta taip aiškinti, vis žuvį ir meškerę prisimindami.

Kiti sako – žinome, kaip būna, kai pinigus pradedama verslui skirstyti. Pinigėliai labai lipnūs, per skirstytojų rankas eidami, jie prie visų pirštų limpa. O tie 200 eurų pensininkams – argi čia ne investicija? Kur tie euriukai atsidurs? Aišku, kad pensininkai juos investuos tiesiai į prekybos centrus, visokias maksimas. Vienintelis Lietuvos milijardierius, „Vilniaus prekybos“ akcininkas Nerijus Numavičius tokiam valdžios sprendimui tikrai neprieštaraus. 

Beje, gerbiami skaitytojai, gal kas esate girdėję, kiek N. Numavičius paaukojo kovai su koronavirusu? Gal jis ligoninėms kvėpavimo aparatų nupirko ar bent kokių nors kaukių? Apie kitus net ne milijonierius skaičiau ir girdėjau, o apie šitą – nieko. Sakau, gal tiesiog tai labai kuklus žmogus?

Jei jau kaukes prisiminiau, tai ar girdėjote, kad Veryga žada. jog jas dar porą metų reikės nešioti. Na, porą ar ne porą, bet, matyt, iki rinkimų tai tikrai. Ir turės jas nešioti ne vien pensininkai, bet ir kiti, priklausantys rizikos grupei, tai yra, sergantys tam tikromis ligomis. Ponas Veryga dar nesakė, kaip policininkai atskirs, kuris žmogus nepriklauso tai rizikos grupei, o kuris priklauso, ir jį už vaikščiojimą be kaukės privalu bausti. Matyt, nepriklausantiems (arba atvirkščiai) bus išduoti ženklai, kuriuos reikės prisisiūti prie rūbų.

Grįžtant prie tų 200 eurų, tai už juos pensininkas net maisto negalės nusipirkti. Kadangi jis privalės nešioti kaukę, tai, skaičiuojant po vieną kaukę dienai, jis vien kaukėms iki Verygos kadencijos pabaigos turės išleisti – nuo balandžio iki spalio imtinai – 240 eurų. 

O kur dar kiti mokesčiai? Vėl pasigirdo kalbos apie registracijos mokestį poliklinikos pacientams. Kalbama – vadinasi, bus. Toks įspūdis, kad Veryga miega ir sapnuoja, kaip daugiau į Ligonių kasos fondą surinkti. Jame dabar turėtų būti maždaug pusė milijardo eurų. Vėl į gerbiamus skaitytojus kreipiuosi – gal kas skaitė ar girdėjo, kiek iš to fondo kovai su koronavirusu išleista? Ar vien už savivaldybių pinigus – ar skolintus milijardus – viskas daroma?

Atrodo, už tos kovos su koronavirusu nebematyti kitų ligonių. Pacituosiu skaičius iš alfa.lt išspausdinto Viktoro Uspaskicho straipsnio „Pone prezidente, premjere, sveikatos apsaugos ministre, kas atsakys už baisius nusikaltimus, padarytus jums valdant šalį?“ Taigi, V. Uspaskichas rašo: „2019 metų kovo mėnesį mirė 3177 žmonės; 2020 metų kovo mėnesį mirė 3571 žmogus (394 daugiau nei 2019 m.); 2019 metų balandžio mėnesį mirė 3282 žmonės; 2020 metų balandžio mėnesį mirė apie 3612 žmonių (330 daugiau nei 2019 m.).“

Nepritarčiau V. Uspaskicho nuomonei, kad kovai su koronavirusu skiriama per daug dėmesio ir visokie karantinai bei suvaržymai yra pertekliniai. Tačiau tai, kad prasidėjus šiai kovai mirusiųjų skaičius gerokai išaugo (per du mėnesius septyniais šimtais, iš kurių galima atimti 45 mirusius nuo koronaviruso), vis dėlto gali reikšti susilpnėjusį dėmesį ligoniams, nesergantiems koronavirusu. Nuo to, kad apie juos, mirusius nuo vėžio, infarkto, insulto ar kokios kitos ligos ir laiku negavusius pagalbos, nes svarbiausia yra kova su koronavirusu, nešnekama per spaudos konferencijas, niekam nesidaro lengviau. Išskyrus nebent kovotojus.

Gal minėti skaičiai ne tokie? Gal kas žino tikslesnius? 

O kol kas kova vienu frontu tęsiasi. Kol ji nesibaigė, galima pasidžiaugti, kad, atrodo, greitai turėsime dar vieną progą pašvęsti: parlamentaras Veryga su kompanija siūlo birželio 3-ąją paskelbti Blaivybės diena. Veikiausiai tą dieną prekiauti alkoholiu bus uždrausta, todėl šventei reikės pasiruošti iš anksto. Mokykitės planuoti, tautiečiai. 

Čia aš ne apie alkoholio pirkimą. Ekonomistai nuolat aiškina, kad reikia susiplanuoti būsimas išlaidas bent pusei metų ir atitinkamai pinigų atsidėti, O aš sakau – neplanuokite sirgti kitomis ligomis, kol kova su koronavirusu nesibaigė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje