Skip to content

Karantino grimasos, arba bandymai sugrįžti į „gyvenimą“

Lina ŽVORŪNĖ

Pasaulyje siautėjantis virusas COVID-19 ir jo pasekmė – karantinas, suteikė daug daugiau nei atėmė. Prisimenate liaudišką posakį, kad draugą pažinsi bėdoje? Štai šalį ištiko krizė įvairiomis prasmėmis, o kas vyksta aplinkui… 

Politikai toliau galanda kalavijus, ieškodami progų, išlindo visokio plauko sukčiai ir visu gražumu vienas po kito išsiskleidė (o gal ir kas nors juos per jėgą išskleidė) ministrai… Nemažiau įdomiai atrodo gyvenimas ir pačioje Ignalinoje, tik kad visi laiškeliais rašinėjasi, tai atrodo lyg miesto įstaigos įkrito į Letargo miegą. Nors… štai vienos rajono įstaigos administracijos atstovai (vadovas ir metodininkas), aiškiai paveikti uždarų patalpų ir priplėkusio oro jose, sugalvojo darbuotojus į vietas pastatyti: už tai, kad nevykdė rekomendacinio pobūdžio „abejotinos prasmės“ pasiūlymų ir neviešino tų „kliedesių“ socialiniame tinkle Facebook, suraitė dviems darbuotojams papeikimus. Paskui dar visokių raštelių prisiuntė, kurie prieštaravo vieni kitiems. Jaučiu, kad šioje istorijoje dar taškai nesudėti ir, kaip kad dažniausiai elgiasi į kampą užspausti ignaliniečiai, keliaus pas merą Justą Rasiką, sveiko proto ir teisingumo balsą. 

Bet grįžkime prie ministrų, nuo kurių sprendimų tiesiogiai priklauso ir ignaliniečių gyvenimas. Šįkart apie „kosmose skraidančio“ švietimo ministro Algirdo Monkevičiaus sprendimus. Tokio blaškymosi dar neteko matyti. Visi įtampoje ir nežinioje: kas bus rytoj. Nes sprendimai veliasi, prieštarauja vieni kitiems ir vėl iš naujo pateikiami. O tuo metu ignaliniečiai, turintys priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų, susiėmę už galvų skambinėja visoms žinomoms institucijoms, ir bando suprasti, ką gi jiems konkrečiai daryti, kaip vaikus į darželius priims, kada ir kaip tie mokslo metai baigsis. Juk dauguma turbūt pamiršta, kad vienas iš tėvų karantino metu turi nedarbingumą ir jis įmanomas tęsti tik iki tos dienos, kol oficialiai tai leidžiama, t. y., kol vaikas negali lankyti ugdymo įstaigos. Jei Vyriausybė nutarė, kad gegužės 18 d. atidaromi darželiai, tai nedarbingumo tėvams niekas nebetęs, o jei į darželį priimami ne visi vaikai, tai situacija pakimba ir tėvams reikia ieškoti išeičių. Štai kodėl svarbu teikti informaciją kuo skubiau ir kuo greičiau. O ne prieš kelias valandas, įsigaliojus pakeitimams. Kur problema? Kai kurie tėvai išsakė mintis, kad Ignalinos savivaldybės įstaigos, prasidėjus karantinui, visai pamiršo, kad dirbti reikia. Internete paskelbia „nukopintus“ Vyriausybės teisės aktus ir toliau atostogauja. 

Šią situaciją pakomentavo rajono Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė: „Man labai nesmagu girdėti tokius priekaištus, nes iš tikrųjų dirbame ir stengiamės maksimaliai informuoti gyventojus, apie situaciją. Nuolat kontaktuojame su mokyklų atstovais, renkame informaciją, stebime, analizuojame ir ieškome sprendimų. Esmė ta, kad tai, ką žmonės išgirsta politikų spaudos konferencijų metu ar perskaito paskui įvairiuose straipsniuose, dar nėra sprendimas. Pasakė ir pasakė, gal net ir pamiršo, kad pasakė. Mes, valstybės tarnautojai, vadovaujamės oficialiais raštais. Tol, kol negavome rašto su konkrečiais nurodymais, negalime imtis jokių savavališkų sprendimų. Iki šiol apie mokslo metų baigimo būdus mes taip pat težinome tik iš spaudos, bet konkrečių ministro įsakymų nesame gavę. Tad aš tikrai negaliu teigti, kad bus vienaip ar kitaip. Gal bus dar priimti kiti sprendimai ir pateiktos visai kitokios rekomendacijos. Ir vis dėlto, jei būtų nurodoma pačioms ugdymo įstaigoms nuspręsti, kokiu būdu baigti šiuos mokslo metus, mūsų rajono ugdymo įstaigos (atlikus apklausą) rinktųsi galimybę užbaigti šiuos mokslo metus nuotoliniu būdu. Manau, tai teisingas sprendimas, nes pats vaikų sugrįžimas į klases, laikantis galimų visų Sveikatos ministerijos rekomendacijų, būtų sunkiai įgyvendinimas. 

Kalbant apie konkrečius jūsų pastebėjimus dėl darželių veiklos nuo gegužės 18 d., tai visa vaikų sugrįžimo tvarka aprašyta interneto svetainėse (tiek mokyklos „Šaltinėlis“, tiek rajono savivaldybės). Be to, auklėtojos kontaktuoja su kiekvieno vaiko tėvais ir derina visas galimybes, tad tikrai visi tėvai informuoti ir tikiuosi viskas vyks sklandžiai“.

Beklausant G. Mackonienės, kilo mintis, kad gal ir mūsų gražiai vienos iš Ignalinos mamų pavadinto „vėjų ministro“ A. Monkevičiaus sprendimai stipriai įtakojami „kažkieno“. Ir tada solidžiu atrodantis vyras tampa panašiu į princesę ant žirnio. Juk jei mūsų savivaldybė (o kaip žinia ir kitos šalies savivaldybės) gauna įsakymus ir rekomendacijas nežinia kada, ir nežinia kokias, nepaisant to, kad žiniasklaidoje politikai paskelbė vienaip, tai gal ir ministerija panašiu stiliumi „šokdinama“. 

Akivaizdu, kad šito srėbalo ingredientų ir pati Beata nebeišskirs. 

Informuojame, kad nuo gegužės 18 d. organizuojamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas ne tik nuotoliniu būdu, bet ir įstaigoje – jei šeima pageidaus, galės vaiką atvesti į darželį. 

Tačiau jeigu vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų sąraše, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, arba kai vaikas gyvena kartu su rizikos grupėmis priklausančiais asmenimis, rekomenduojama ir toliau tęsti vaiko ugdymą namuose.

Norim pastebėti, kad įstaigoje yra dirbančių pedagogų ir auklėtojų padėjėjų, kurie yra pažeidžiami – vyresnio amžiaus ir turintys sveikatos problemų. Karantino metu jie negali dirbti grupėse.

Primename, kad visi vaikai gali lankyti darželį, bet mes prašome atsižvelgti į aukščiau minėtą situaciją ir įvertinti mūsų galimybes. Kaip suprantate, trūksta darbuotojų bent jau iki karantino pabaigos. Teks jungti grupes. 

Grupėse neturi būti daugiau 20 vaikų, todėl prašome Jūsų supratimo, tolerancijos, įvertinti savo galimybes ir atsižvelgti į mūsų šiandieninę situaciją. Prašytume vaikus vesti palaipsniui. Ugdymas nuotoliniu būdu bus vykdomas ir toliau.

Pasiteirauti galima:
Ignalinos ,,Šaltinėlio“ mokyklos administracija
tel. (8 386) 52678, (8 386) 52131
el. paštas: saltinelis@ignalina.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje