Skip to content

Rinkimų drama baigėsi, vicemeras jau dirba

Jonas BALTAKIS

Po nuvytusių gėlių puokštės dramos, praėjusį ketvirtadienį rajono tarybos posėdyje pagaliau išrinktas rajono mero pavaduotojas. Juo tapo dabar jokiai partijai nepriklausantis Juozas Rokas. Už jį balsavo 12 tarybos narių, 2 buvo prieš ir 7 susilaikė.

Įdomus pastebėjimas. Ankstesnė neišrinkta kandidatė gavo 12 (9 prieš ir 3 susilaikė) nepalaikančių balsų, dabar išrinktasis vicemeras gavo 12 jį palaikiusių balsų. Atvirkštinis rezultatas, tarsi veidrodyje. Buvusią nepasisekusią kandidatę, turbūt, „paglostė“ mero tyčia ar ne pasakyta frazė, pristatant J. Roko kandidatūrą, girdi, jau teikiant Marijoną į vicemerus, buvo galvota apie Juozo kandidatūrą. Tai jeigu buvo aišku (o taip buvo iš tikrųjų), kad Marijona nepraeis, kam su ja buvo žaidžiama? Aiški ir dar viena tiesa – socdemai įklimpo su savo beatodairiška antiopozicine politika, galimai primesta vieno prastos reputacijos „patarėjo“ ir parubežio – be „valstiečių“ negali net vicemero išsirinkti. Šįkart situaciją taip pat gelbėjo opozicijos balsai. O juk galima buvo be jokių problemų bendradarbiauti ir dirbti kartu nuo pat pradžių.

Prieš slaptą balsavimą prisistatęs J. Rokas kalbėjo trumpai: „Manau, sugebėsiu vykdyti rinkėjų valią, stengsiuosi dirbti rajono ir jūsų visų labui.“ Dar anksčiau, susitikime su opozicine frakcija, buvo sakęs, kad stengsis glaudžiau bendradarbiauti su opozicija, bus visų frakcijų taryboje vienijanti figūra. Tiesa, kaip tai padarys, liko neaišku.

Pretendentas paklaustas, kaip jis vertina kultūros įstaigų skaldymą ir savivaldybės pastangas perimti Žiemos sporto centrą, dėl pastarojo J. Rokas sakė, kad esant sniego, centras dirbtų pagal paskirtį, o kitais metų laikais prie Šiekščio (Žaliojo) ežero galima organizuoti įvairios pakraipos (išlikimo, vyriškumo) moksleivių stovyklas. Meras patvirtino, kad ŽSC išties norima perimti į savivaldybės rankas, dabar vyksta susirašinėjimas, renkami dokumentai, ir vėl tyčia ar ne pasakė, kad „ten užslėptų dalykų, skolų nėra“. Tai sakau tam, kad socdemai prieš rinkimus ir po jų rėkavo, esą centre nežinia kas vyksta, galimai ten viskas neteisėtai „prichvatizuota“, neskaidri veikla ir pan. O pasirodo, ŽSC viskas gerai, tik imk į rankas ir vairuok. Tik vargu, ar taip bus. Mat centro dalis priklauso valstybei, dalis akcijų – kai kuriems Vilniaus sporto bosams, dalis – kitiems smulkiems akcininkams. Parduos jie savo akcijas ar ne – didelis klaustukas.

Išrinkus vicemerą ir įteikus jam visai šviežią, nenuvytusią, gėlių puokštę, svarstyti kiti klausimai. 

Patvirtintas vicemero atlyginimas, nors tas tvirtinimas kaip ir perteklinis, nes mero ir vicemero algos yra patvirtintos įstatymu ir prie algos nei pridėsi, nei atimsi, atlyginimas priklauso nuo rajono gyventojų skaičiaus. Algos koeficientas yra 15,91, šį skaičių padauginus iš bazinio dydžio (176 Eur), gausite atlyginimą „ant popieriaus“ (tai apie 2800 Eur). 

Svarstant klausimą „Dėl Ignalinos kultūros ir sporto centro reorganizavimo sąlygų aprašo, Ignalinos rajono kultūros centro ir Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro nuostatų ir Ignalinos rajono kultūros centro didžiausio leistino pareigybių skaičiaus patvirtinimo“, kilo daug diskusijų dėl tolesnės atskirtų įstaigų veiklos, dėl būtinybės jas atskirti ir rezultatų, kuriuos duos toks sprendimas. Opozicija, sutikdama, kad gal ir logiška kultūrą atskirti nuo sporto, klausė, ar yra aiškus šios reformos galutinis modelis ir nauda: gal bus lėšų sutaupyta, etatų sumažinta? Meras pripažino, kad galutinis rezultatas dar neaiškus, bet toks skaidymas sustiprins kultūros svarbą ir svorį rajono gyvenime, o tai pritrauks daugiau žmonių į rajoną. Į klausimą, kada reforma baigsis, meras teatsakė, kad stengsis kuo greičiau baigti. O gal kad ta miglota reforma greičiau baigtųsi, pavarytą kandidatę į vicemerus M. Lukaševičienę meras paskyrė savo patarėja kultūros klausimais. Tiesa, ji patarinės be atlyginimo. Patvirtinta, kad ir toliau nebus atsisakoma „valstiečių“ pradėto kurorto statuso siekimo. 

Pritarta regioniniam projektui „Turizmo infrastruktūros plėtra Utenos, Ignalinos, Zarasų rajonų ir Visagino savivaldybėse“ ir jungtinei veiklos sutarčiai. Projekto preliminari vertė  – 298 tūkst. 332 eurai (rajono savivaldybės administracija mokės 76 504  Eur). Už šiuos pinigus numatoma įsigyti 27 informacinius lauko stendus, rajone bus  įrengti tokie 7 (Ignalinoje, prie autobusų stoties, Geležinkelio g., Ceikiniuose, Strigailiškio kaime, Strigailiškyje, Dūkšte, Kazitiškyje, Mielagėnuose ir Vidiškėse kaimo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here