Skip to content

Tarp „Mes – bendruomenė“ nugalėtojų – projektas iš Ignalinos: pasidalins 90 tūkst. eurų

Kristina RANCAITĖ (Komunikacijos vadybininkė)

Po ekspertų komisijos vertinimo ir balsavimo internete paaiškėjo penkiolikos bendruomenių iniciatyvos, kurių įgyvendinimui lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skirs virš 90 tūkst. eurų. Tarp programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojų yra ir bendruomenė iš Ignalinos rajono. Šeštus metus vykusio projekto metu nugalėtojai buvo išrinkti iš daugiau kaip 100 pateiktų anketų.

Daugėliškio kaimo bendruomenė iš Ignalinos rajono gaus finansavimą projektui „Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi“. Jau 100 metų Naujajame Daugėliškyje gyvuoja tradicija per Onines (liepos 26 d.) kepti šviežio derliaus ruginę duona. Iki tada buvo nupjaunama dalis rugių, sustatomi į gubas, tada spragilais iškuliami, džiovinami. Akmeninėmis girnomis sumalami miltai išsijojami, o ąžuoliniame duonkubilyje užmaišoma tešla ir krosnyje iškepama duona. Daugėliškio kaimo bendruomenei yra labai brangi ši tradicija, tad laimėjus projektą „Mes – bendruomenė“ ji bus įprasminama organizuojant dvi edukacines „Duonos kelio“ programas: Naujajame Daugėliškyje (liepos 26 d., Oninių šventė) ir Stripeikiuose (rugpjūčio 15 d., Bitininko ir Žolinių šventė).

„Jau ne pirmus metus iš eilės gaunamų paraiškų skaičius auga. Todėl ir mes, norėdami prisidėti prie šalies bendruomenėms svarbių projektų, kasmet didiname iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ fondą. Šiemet kartu su išorės ir vidaus ekspertais atrinkome projektus, kurie išties suteiks antrą kvėpavimą tam, kas svarbiausia“, – sako „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Šių metų projekto tema – antras kvėpavimas.  Iš viso šiemet buvo išgrynintos trys kryptys, pagal kurias galima pretenduoti į finansavimą: antrą gyvenimą bendruomenės gali suteikti tradicijoms, daiktams bei aplinkai ir infrastruktūrai. Paramos fondo lėšos bus skirtos ekspertų komisijos atrinktiems įdomiausiems, didžiausią naudą bendruomenėms teikiantiems projektams, kurių sumanytojai pademonstruos tvirtą motyvaciją juos įgyvendinti.

Šiemet projektą laimėjo Kauno, Rietavo, Pakruojo, Šakių, Alytaus, Panevėžio, Tauragės, Varėnos, Kretingos, Anykščių, Plungės, Biržų, Ignalinos, Prienų miestų ir rajonų bendruomenės.

Kiekvienos laimėjusios idėjos įgyvenimui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų. „Mes – bendruomenė“ parama gali sudaryti iki 70 proc. visos projekto vertės. Paraiškas paramai gali teikti bendruomenes vienijančios nevyriausybinės, ne pelno siekiančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą ir esančios paramos gavėjomis pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje