Skip to content

Dūkštui – podukros drabužis

MI informacija

Kai barščiuose plaukioja musė – kalta moteris, nes vyrą, lėtai skubantį prie pietų stalo, aplenkė musė. Kai laiku neišvestas į lauką šuo pridergia šeimininkų batus – kaltas šuo, nemokantis atsidaryti durų, užsisegti pavadėlio ir savęs pavedžioti. O kas kaltas, kai visas miestelis ima jaustis lyg atstumtoji podukra didelėje laimingoje šeimoje? Nors mes ne kaltųjų ieškosime, o tiesiog bandysime suprasti KODĖL? 

Šiandienos aktualijos

Istoriją vyniosime iš kito galo. Kartais taip būna daug paprasčiau. Gauti net du skambučiai viena ir ta pačia tema privertė išsijudinti į Dūkštą. Po kelių mėnesių karantino dovanoto sąstingio ir socialinės izoliacijos (FB nelaikau sveika terpe bendrauti), ši užduotis atrodė lyg neįmanoma misija. Bet… gražiai ūžiantis tvarkingas miestelis atpalaidavo ir įkvėpė žurnalistinėms paieškoms. 

Kelionės tikslas – išsiaiškinti, kiek pagrįstas žmonių nerimas dėl kultūros ateities miestelyje. „Mus pasiekė žinia, kad ketvirtadienį jau įprastai paslaptingai miestelyje viešėjusi rajono valdžia pranešė, jog esą Dūkšto kultūros centras planuojamas iškelti į Dūkšto mokyklos pastatą. Ar jūs bent įsivaizduojate, kas tada bus? Kaip galima taip su mumis pasielgti?“, – kalbėjo skambinusios moterys ir prašiusios padėti išsiaiškinti, kiek tiesos šiuose teiginiuose ir kodėl nei seniūnas, nei pačios kultūros darbuotojos nieko nepaaiškina. 

Skambutis mokyklos direktorei Julijai Griškienei. „Taip, mūsų mokykloje lankėsi rajono meras Justas Rasikas, vicemeras Juozas Rokas ir Marijona Lukaševičienė (pareigų nenurodau, nes sunku pasakyti, kokiame vaidmenyje tuo metu buvo ši viešnia, gal tiesiog bus rajono tarybos narė – autor.). Jie apžiūrėjo mokyklą. Taip, tikrai buvo kalbėta apie galimybę į senąjį mokyklos pastatą, kuris stovi nenaudojamas, bet dar vis šildomas ir reikalauja didžiulių sąnaudų, perkelti miestelio kultūros centrą. Iki šios dienos Dūkšto mokykloje yra 76 mokiniai nuo 2 m. iki 10 kl. ir dar 13 Vidiškių gimnazijos Dūkšto skyriaus IV D klasės mokinių. Iš viso – 89 mokiniai. Ateinančiais mokslo metais 11–12 klasės mokinių jau neturėsime. Perkėlus kultūros centrą į mokyklą, žinoma, būtų lengviau, žiūrint iš ekonominės pusės. Tačiau kaip žmogus, nuo pradžių pradžios dalyvavęs saviveikloje ir kūręs kultūros centro istoriją, tikrai jausčiau susirūpinimą ir nerimą dėl tokio sprendimo“, – svarstė mokyklos vadovė. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje