Skip to content

Po Europos čempionato – rekordinis Ignalinos aerodromo įvertinimas

Jurgita ČEPULYTĖ Ignalinos aerodromo atstovė žiniasklaidai

Pernai Ignalinos aerodrome pasibaigus 15-ajam FAI Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatui, įvertinimų susilaukė ne tik pilotų komandos, bet ir pats aerodromas. Po pirmojo Lietuvoje tokio masto ultralengvųjų orlaivių renginio, savo nuomones ir vertinimus išsakė tiek čempionato dalyviai, tiek ir kartu dirbusios organizacijos. 

Žvilgsnis iš šono

Per čempionatą teisėjavęs Wolfgangas Lintlas, Tarptautinės aeronautikos federacijos ultralengvųjų orlaivių komisijos (CIMA) prezidentas, pabrėžė, kad tiek Lietuva, tiek ir aerodromas nusipelno europinio lygio įvertinimo.

„Kiekvienais metais mums tikrai sudėtinga rasti nacionalinį aeroklubą, vietinį aerodromą ir komandą, galinčius organizuoti tokį tarptautinį renginį kaip šis ultralengvųjų orlaivių čempionatas. Todėl nuoširdžiai dėkoju Ignalinos aerodromui, Lietuvos aeroklubui, Ultralengvųjų orlaivių pilotų federacijai (ULOPF), kad čia galime skristi saugiai, sąžiningai ir jausdami tikrą sportinę dvasią“, – džiaugėsi W. Lintlas.

Nors CIMA prezidentas priminė, kad auksinių medalių mažai ir tikrai ne visi jais pasipuoš, ULOPF prezidentas Povilas Kalinauskas, sudarinėjęs čempionato užduotis, patikino, kad Ignalinos aerodromas W. Lintlo vertinimu turėtų didžiuotis kaip tikru aukso medaliu. Ir tikrai pagrįstai. 

„Geresnio aerodromo tokiam renginiui neįsivaizduoju: tiek infrastruktūros, tiek oro erdvės, tiek ir šeimininkų klausimu. 44 orlaiviai, 44 komandos ir visa eiga buvo kontroliuojama. Po tokios patirties su aerodromu mes tikrai galvosime ir apie kitą čempionatą“, – vardijo P. Kalinauskas.

Paskutinis žodis – dalyvių 

Organizatoriai pabrėžia, kad, nors visi vertinimai reikšmingi, daugiausiai emocijų sukeldavo čempionato dalyvių atsiliepimai: juk jie čia buvo 10 ar daugiau dienų ir aktyviausiai išbandė visas paslaugas nuo kavos iki infrastruktūros. 

Aerodromo įkūrėjas Rimvydas Maciulevičius itin dėkoja ukrainiečiams – su pasaulio čempionu Jurijumi Jakovlevu atvykusi komanda negailėjo gerų žodžių ir čempionatui, ir Ignalinos aerodromui.

„Su J. Jakovlevo pamokymais tapome gera komanda, metančia iššūkį geriausiems Europos pilotams. Ignalinos aerodrome patyrėme daug puikių akimirkų ir pasiekėme gerų rezultatų. Čia viskas buvo suorganizuota ir padaryta mūsų patogumui net tuomet, kai oras buvo nepalankus. O gamta čia kokia – skrendi ir mėgaujiesi!”, – unisonu džiaugėsi ukrainiečiai.

Tuo tarpu Ignalinos adrodromo direktorius Vytautas Rafanavičius pripažįsta, kad per čempionatą gerai įsidėmėjo ne tik pagyrimus, bet ir akimirkas, kai, atrodo, aerodromo galimybių riba buvo pasiekta.

„Susitvarkėme su viskuo – infrastruktūra, renginio svečių ir dalyvių poreikiais bei tarptautiniais standartais. Čempionatas pripažintas įvykusiu. Tai leidžia lengviau atsikvėpti… Bet tikrai iš atminties dar ilgai neišdils akimirkos, kai gaudavome šūsnį užklausų ir reikalavimų atsakyti į klausimus tiek dėl rezultatų, tiek dėl taikomų procedūrų. Bet tai – stipriausia iki šiol gauta aerodromo pamoka“, – sako V. Rafanavičius.

15-asis FAI Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas tapo vienu labiausiai žiniasklaidoje nušviestu 2019 m. aviacijos renginių. Apie jį pranešta nacionalinėje, regioninėje ir specializuotoje žiniasklaidoje.

Šiemet, rugpjūčio 20 d., Ignalinos aerodrome vyks  ultralengvųjų orlaivių Lietuvos taurės trečiojo etapo varžybos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here