Skip to content

Šėlstanti gamta neaplenkė ir Palūšės

Žmogus pripranta prie visko. Reikia tik trupučio laiko. Pasibaigiant savaitei, jau beveik susigyvenome su itin karštu ir drėgnu oru, besitrankančia perkūnija ir baltais blyksniais naktimis dangų skrodžiančiais ugnies stulpais. Tačiau gamtos šėlsmo padaryta žala ir liūdina, ir baugina. Liūdina dėl išverstų medžių ir baugina dėl naikinamo žmonių turto. 

Bene grėsmingiausiai mūsų rajone prasisuko vėjai ir kruša antradienio pavakarę. Nuo Švenčionių, o tiksliau – Šventos kaimo pusės į Kazokinę atslinkęs grėsmingai dundantis ir ugnies žaibais besisvaidantis debesis gerą pusvalandį mėtėsi ledais ir liejo vandens krioklius. O paskui, pasak vietos gyventojo Arvydo, skilo į dvi dalis: viena nudundėjo link Mažulonių, o kita – link Palūšės. Milžiniškais medžiais apjuostoje Kazokinėje nuostolių būtų išvengta, jei ne keliukas Panižiškė–Kazokinė, kuris beveik tapo nebepravažiuojamu (retas vairuotojas jį įveiks ir ne su bet kokiu automobiliu). 

Į Mažulonis nuslinkęs debesis ir pasukęs link Ignalinos tiesiog gerokai išprausė visus. Net ir tuos savanorius, kurie vadovaujami Ingos Šidlauskienės, tądien sodino gėles šalia policijos ir vaistinę bei teismo pastatą jungiančiame skverelyje. Juk nemesi visko įpusėjus darbui. 

Kitas debesis dvynukas, su trenksmais nulėkęs link Palūšės, pridarė daug žalos. Išversta per 20 medžių: ir šalia bažnyčios, ir ant kelio ties išvažiavimu iš Palūšės, užversti medžiai ant pastato stogo ir automobilio, sulaužytos pavėsinės. Darbo turėjo ir pati Palūšės bendruomenė, ir Ignalinos seniūnija, ir Aukštaitijos nacionalinis parkas, ir Valstybinių miškų urėdija, net ugniagesiai gelbėtojai bei Kelių tarnybos darbuotojai. 

Šeštadienį smagiai su Palūšės piratais ūžusi ir suaugusių bei vaikų knibždėte knibždėjusi Palūšė trečiadienio rytą atrodė liūdnai… Bet neilgam. Jau šį šeštadienį, nuo 11 val., pradeda veikti naujos pramogos. Atidaromas Palūšės valtinės-baro sezonas. Vakare laukia koncertas su Baltuoju kiru. 

Autorės ir P. Čiūdaro nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje