Vasara įsisiautėjo. Karštis nepalieka ir naktį. Net Joninės šiemet buvo be lietaus, kas retai nutinka. Šioms poilsio dienoms prognozuojama ta pati kaitra per trisdešimt, orai, sako, šiek tiek keisis tik nuo sekmadienio. Tebebus karšta, bet atriedės audros debesų su žaibais ir kitom negandom. Tiesa, sinoptikai teigia, kad daug kur palis, bet ar klius tos gaivos mums – nežinia. O lietaus jau reikia…
Byra Prezidento kariauna. Jo komandą palieka vyriausiasis patarėjas J. V. Žukas, Švietimo, mokslo ir kultūros grupę – S. Šulcė, komunikacijos grupės vadovo pareigas – A. Zabarauskas. Visi teigia, kad išeina dėl asmeninių priežasčių. Jau yra, kas juos ir pakeis. Įdomiausias mums pakeitimas – nuo liepos 15 d. Švietimo, mokslo ir kultūros grupei vadovaus istorikė dr. Jolanta Karpavičienė, kuri iki šiol buvo Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai. Ji gimusi, augusi ir mokyklą baigusi Ignalinoje, dirbdama Valdovų rūmuose, noriai bendravo su ignaliniečiais, padėjo jiems, rengdama ekskursijas po rūmus. Interviu su ja spausdino ir „Mūsų Ignalina“…
Oficialus karantinas baigėsi, tačiau jo pasekmės tęsiasi. Vis dar problema patekti pas gydytojus, kurie tebedirba nuotoliniu būdu. Tad gal nereikia labai stebėtis, kad per karantiną Lietuvoje gerokai padaugėjo mirčių nuo kitų ligų, nors niekas esą negali įvardyti šio šuolio priežasčių. Per koronaviruso pandemiją, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., mirčių skaičius šalyje išaugo net 10 proc. (apie 400 atvejų). Nerimą keliančios statistikos priežastis gaubia migla. Mirčių registrą tvarkantis Higienos institutas jau kurį laiką tyli. Ar tik nebus taip, kad vaikydamiesi paskui koronavirusą, apleidome kitų lėtinių ligų gydymą, nes pas gydytojus patekti neįmanoma? Konkretus atvejis. Kaimynas visą karantiną skundėsi skausmais krūtinėje, širdies plote, bet pas gydytojus pasitikrinti nepateko. Galiausiai žmogų ištiko infarktas, laimei, atvejis nebuvo mirtinas. Joninių išvakarėse grįžo jau po dviejų savaičių reabilitacijos. Taigi, lazda turi du galus…
Karjeristė, veltinių vėlėja ir kultūros „patarėja“ Marijona ją priglaudusių socialdemokratų rankomis toliau ardo rajono kultūrą. Smūgis suduotas Dūkštui. Po konflikto su „patarėja“ dėl galimo spaudimo ir nepakenčiamomis tapusių darbo sąlygų iš darbo išeina seniūnas (paskutinė darbo diena kitą antradienį) ir kultūros darbuotojai. Seniūnas jau nedalyvavo ir Joninių šventėje. Tačiau tai atskiro rašinio tema. Dabar belieka laukti, ką toliau užpuls veilokinis virusas…
Antradienį vyko nuotolinis rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame buvo net 40 klausimų. Yra įdomių. Savivaldybė savo žinion perima Žiemos sporto centrą. O ką su juo darys, kokios jo perspektyvos, opozicijai taip niekas ir nesugebėjo paaiškinti. Oficialiai sprendimas taip skamba: „Sutikti perimti Ignalinos rajono savivaldybės nuosavybėn savarankiškoms savivaldybės funkcijoms (sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymas ir šios veiklos skatinimas) įgyvendinti valstybei nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu Lietuvos sporto centro patikėjimo teise valdomą nekilnojamąjį turtą ir ilgalaikį materialųjį turtą…“ Sprendime net pagrindinė ŽSC sporto funkcija dingo. Tuo socdemai išsidavė, kad tas centras reikalingas dirbti ne žmonių labui, o galimai savo draugų naudai. Tik vėliau, tai pastebėjus opozicijai, pažadėta žodį sportas įrašyti. Taigi, imam ir viskas, paskui žiūrėsim. Argi taip yra daroma?..
Kita beveik idėja fix, bet daug kainuojanti, susižavėjimas saulės energija. Priimti penki sprendimai (opozicija už juos nebalsavo) ant rajono savivaldybės, ligoninės, Kultūros ir sporto centro, Vidiškių ir Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos įrengti saulės baterijas elektrai gaminti. Administracijos direktorė J. Balinskienė tikino, kad kiniška įranga veiks 25 metus, o projektai atsipirks per 3–4 metus. Nepriklausomi specialistai šypsosi – tai neįmanoma. Pirma, kur jūs rasit kinišką daiktą, kuris veiktų tiek laiko, antra, jokio atsipirkimo nebus ir būti negali. O patys taip pagamintos elektros kiekiai, lyginant su poreikiais, yra per maži, tad vėl tai panašu į žaidimą. Kadangi šiems projektams įgyvendinti reikia ir savivaldybės lėšų, mokesčių mokėtojai už tai sumokės apie 150 tūkst. eurų. Nepigūs tokie žaidimėliai socdemų smėlio dėžėje…
Vasariško savaitgalio!
Redaktorius
15min.lt nuotr.
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!