Skip to content

Dūkštiečiai šaukiasi Temidės

Lina RAGINYTĖ

Dūkšto miestelis istoriškai labai įdomioje pozicijoje. Tiek daug mįslingai persipynusių įvykių, kurių nestokojama ir šiandien. Užtektinai kovotojų dvasios turintys miestelėnai nuolat bandė ir tebebando ginti savo teises, norus ir svajones. Ilgus metus šis miestelis patylomis vadintas „valstiečių tėvonija“ anuomet, rajone vadovaujant LŽVS partijai, turėjo gal kiek daugiau dėmesio ir kažkaip išsiskyrė šviesuolių gausa. Rajonui ėmus vadovauti LSDP, situacija esą ėmė keistis. Ar taip iš tikrųjų yra. Miestelio gyventojai įsitikinę, kad jie esą tapo nemylimi, jie, kaip žmonės, o net ne politikai, tapo aplinkybių aukomis. Rajono valdžia teigia į viską žvelgianti kitomis akimis ir ieškanti sprendimų iš esmės galinčių duoti teigiamų, ilgalaikiai pridėtinę vertę kuriančių rezultatų. 

Apie pirmąjį pradėjusį kūpėti baimių ir nerimų viralą MI puslapiuose rašėme dar mėnesio pradžioje. Tačiau problemos tuo nesibaigė. Neseniai vykusių Joninių vakaras Dūkšte virto emociniu sprogimu. Ir nors žmonės, per karantiną išsiilgę veiksmo ir veiklų, linksminosi lygiai 12 val. (nuo 18 val. iki 5.30 val.), dalies gyventojų nuotaikos nebuvo šventinės…

Dūkšto krašto bendruomenės pirmininkė Ona Zaleckienė, turėjusi pristatyti dūkštiečiams nupirktą dovaną – batutą, esą paskutiniųjų įvykių prislėgta net ir nebepristatė įgyvendinto projekto ir dovanos, bet atskleidė dūkštiečiams liūdnas naujienas. Bendruomenės vadovė pranešė šventės dalyviams, kad seniūnas Vytautas Kazėnas dirba paskutines dienas, iki birželio 30 d. Vėliau prisidėjo žinia, kad ir kultūros centro darbuotoja Dangutė Urbonienė gavusi pasiūlymą palikti užimamas pareigas šalių susitarimu, išmokant priklausomas kompensacijas. „Grojanti keliais instrumentais ir vadovaujanti 15 žmonių kolektyvui mažame miestelyje kultūros darbuotoja – retas perlas, – sako kita kultūros darbuotoja Jūratė Rudokienė. – Tegul atleidžia mane, tegul atleidžia Kaniūkų darbuotoją, nes mes niekuo neišsiskiriantys, bet Dangutė… Mes viską suprantame. Žmonės ateina ir išeina. Bet nejau negalima žmoniškai. Nejau mes tokie beverčiai, kad su mumis net nereikia kalbėtis. Ir vėl kartojasi tas pats. Raštelį atsiunčia, kad tu nebereikalingas ir taškas. Man įdomu, kodėl bijo mūsų vadovas Darginas Mikėnas ir jam į nugarą alsuojanti metodininkė Marijona Lukaševičienė, kad neorganizuoja kultūros darbuotojams metodinių, nesikalba su jais, nesitaria? Klasta yra kilni, kai nutaikyta į tironiją, o ne priešingai. Žmonės, kurie kolekcijoje turi ne vienos spalvos vėliavą ir jas keičia tik vaikydamiesi išskirtinai asmeninės naudos, niekada nestovės už savo rajoną ir savo rajono žmones.“

Administracijos direktorės komentaras 

„Apie įvykius Dūkšte, savaime suprantama, viską žinome. Tikrai nesmagu, kad bandoma akibrokštais emociškai veikti aplinkinius. Vyko nemažai pokalbių su seniūnu ir buvo bandoma išdėstyti prioritetus, lūkesčius, aptarti darbo specifiką. Ne visada suprasdavome vieni kitus. Neseniai mes gavome seniūno Vytauto Kazėno prašymą atleisti jį iš darbo. Jis išeina šalių susitarimu, jam bus išmokama 5 mėn. išeitinė kompensacija ir kompensacija už nepanaudotas atostogas. Seniūno pareigas laikinai eis Ignalinos miesto seniūnas Valentas Rumbutis. Skubos tvarka skelbsime konkursą šioms pareigoms ir tikimės atsiras žmogus, tikrai kitomis akimis pažvelgsiantis į Dūkšto miestelį ir jo problemas, kasdienius klausimus. 

Šiandien (kalbėta penktadienį) jau išaiškės, kas laimės konkursą Mielagėnų seniūno pareigoms užimti, o liepos 2 d. – Tverečiaus seniūno. 

Dėl kultūros darbuotojų situacija kiek kitokia. Kaip žinote, vyksta Ignalinos kultūros ir sporto centro reorganizacija. Vėl atskiriamos kažkada sujungtos įstaigos. Todėl tiek sporto srityje, tiek kultūros srityje dirbantys žmonės gaus informacinius pranešimus dėl atleidimo ir perėjimo į kitą įstaigą, nes keičiasi ir priklausomybė, ir pavadinimas. Tokius informacinius pranešimus jau gavo dalis trenerių, dalis kultūros darbuotojų, gaus ir kita dalis. Šis procesas vyksta palaipsniui. Mes būtinai pirmadienį vyksime į Dūkštą pasimatyti su gyventojais ir pasikalbėti šiais klausimais“, – patikslino direktorė J. Balinskienė.

Situaciją dėl pensinio amžiaus darbuotojų patikslino Kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas. „Pritariu nuomonei, kad gal neatsižvelgta į emocinę reikalo pusę, gal tikrai pokalbis su darbuotojais būtų tinkamesnis sprendimas, nei informacinis pranešimas raštu. Tiesiog su tais, kurie dirba vietoje, mes susitinkame kasdien, o rajone dirbančius esame įpratę informuoti raštu. Aš, kaip darbdavys, pagal įstatymą privalau informuoti įstaigoje dirbančius ir pensinio amžiaus sulaukusius žmones apie galimybę jiems nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu, išmokant jiems dviejų mėnesių išeitinę kompensaciją. Taip numato įstatymas ir aš privalau taip padaryti. Kadangi Ignalinos kultūros ir sporto centre atsirado trys darbuotojai, kuriems sukako pensinis amžiaus, jiems trims ir buvo išsiųsti informaciniai pranešimai. Vienas iš tokių buvo ir Gendrikas Rudakas, kuris nesutiko su tokia rekomendacija, raštu atsisakė ir dirba toliau. Taip ir Dangutei Urbonienei tereikia atsiųsti atsisakymą, kaip numatyta įstatyme, ir dirbs kaip dirbusi“, – sako D. Mikėnas. 

Dūkšto aktyvas nusprendė akis į akį visiems susitikti ir susidėlioti pagaliau visus taškus. Nes akivaizdu, kad emocijos pasiekė apogėjų, deja, perkeltine prasme. Kiek tos emocijos tikros, o kiek dirbtinai keliamos – neaišku. Manykime, kad susitikimas, pirmadienį, birželio 29 d., 18 val., vyksiantis Dūkšto kultūros centre pagaliau išsklaidys debesis ir atriš rankas Temidei. Dūkštiečiai tikisi matyti merą Justą Rasiką, mero pavaduotoją Juozą Roką, administracijos direktorę Jūratę Balinskienę bei Ignalinos kultūros ir sporto centro vadovą Darginą Mikėną. 

Kvietimas

Mieli Dūkšto seniūnijos gyventojai, pastaruoju metu Dūkšto bei aplinkinių kaimų gyventojai vis išgirsta naujų žinių apie vykdomas pertvarkas, tačiau mes vis liekame nuošalyje ir neturime galimybių diskusijoms. Dūkšto bendruomenė kviečia visus: Ažukarklinės, Dūkštelių, Dūkšto ir Kaniūkų seniūnaitijų gyventojus prie apskrito stalo diskusijoms „Kas vyksta Dūkšto seniūnijos įstaigose“. 

Kviečiame visus neabejingus savo krašto likimui birželio 29 d. (pirmadienį), 18 val., atvykti į Dūkšto kultūros centrą bendram pokalbiui ir diskusijoms.

Lauksime visų Dūkšto krašto gyventojų, seniūnaičių, bendruomeninių organizacijų atstovų ir kviečiame rajono savivaldybės vadovus. 

Organizatoriai

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here