Skip to content

Krūtų didinimas implantais – šalin kompleksus

MI informacija

Krūtų išvaizda moteris tenkina ne visuomet, todėl kartais tenka susidurti su kompleksais, kurie labai kenkia gyvenimo kokybei. Kai kuriais atvejais kompleksuojama dėl mažų arba ne itin dailių krūtų, o kartais krūtų didinimas reikalingas norint susigražinti prieš nėštumą bei žindimą turėtas formas. Dažniausiai krūtų didinimas yra atliekamas implantais, kurie gali būti įvairių dydžių, formų ir rūšių. Jie parenkami pagal pacientės pageidavimą bei atsižvelgiant į krūtinės ląstos formą, jei reikia – krūties pasmukimą.

Krūtų didinimas rekomenduojamas, jei:

  • Krūtys yra itin mažos ir dėl to kompleksuojama;
  • Krūtys neišsivysčiusios;
  • Krūtys asimetriškos;
  • Norima pagražinti kūno proporcijas;
  • Norima įgyti pasitikėjimo savimi;
  • Reikia atstatyti krūtį/krūtis po mastektomijos;
  • Norima atgauti prieš nėštumą turėtas formas. 

Ką reikia apgalvoti prieš operaciją?

Konsultuojantis su plastikos chirurgu prieš operaciją būtina aptarti visus kylančius klausimus. Kvailų klausimų nebūna, todėl įsitikinkite, kad suprantate viską apie operaciją, kuriai ruošiatės. Taip pat apgalvokite krūtų implantų dydį bei formą. Apvalūs implantai padidina viršutinės krūties dalies pilnumą, ovalo ir lašo formos implantai yra natūraliau atrodantys – daugiau pilnumo suteikia apatinei krūties daliai. Implanto dydį taip pat būtina aptarti, kad plastikos chirurgas žinotų Jūsų lūkesčius ir įvertintų galimus rezultatus. Būtinai konsultacijos metu praneškite apie vartojamus vaistus, sveikatos būklę, žalingus įpročius. Dėl konsultacijos galite kreiptis: www.plastikoschirurgas.lt.

Operacijos eiga

Krūtų didinimas implantais atliekamas su bendrine nejautra ir trunka apie 1–2 valandas. Trukmė priklauso nuo to ar tuo pačiu metu atliekamas krūtų pakėlimas, tvarkoma asimetrija ir pan. Operacijos metu per atliktą pjūvį įdedami implantai. Pjūvis gali būti atliekamas trijose vietose – jis parenkamas konsultacijų metu atsižvelgiant į paciento poreikius ir plastikos chirurgo rekomendacijas. 

Pjūvis gali būti atliekamas:

  • Per pažasties linija;
  • Prie spenelio (pigmentuotos srities kraštelis) – nedidelis, pusračio formos pjūvis;
  • Po krūties raukšlele – šią vietą uždengia krūtys, todėl tai dažniausias pasirinkimas. 

Kaip elgtis po operacijos?

Gijimo laikotarpis gali kiekvienam individualiam asmeniui būti skirtingas. Pirmąją parą po operacijos pacientė dažniausiai lieka klinikoje, kad būtų užtikrinama, jog nėra komplikacijų. Per dvi paras išryškėja patinimas, skausmai, kurie po truputį silpnės. Krūtys kurį laiką gali būti itin jautrios, ypač spenelių srityje. Po krūtinės didinimo operacijos savaitę reikia vengti fizinio aktyvumo, netinkamų rankų judesių. Po savaitės išimamos siūlės, taip įvertinamas sveikimo procesas. Keturias savaites yra nešiojama speciali liemenėlė. Sportuoti negalima 4–6 savaites.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje