Skip to content

Pasiruošimas žvejybai: ko nepamiršti?

MI informacija

Jei atšilus orams jau planuojate žvejybą ir esate numatę datą kada lėksite gaudyti laimikių pasirinktame vandens telkinyje, tuomet greičiausiai galvojate apie tai, jog laukia ir ne itin malonus procesas – pasiruošimas. Pats žvejojimas teikia daug malonumo – atsipalaidavimas gamtoje vienas geriausių dalykų šiltuoju sezonu. Tačiau pasiruošimas tokiam laisvalaikiui tikrai gali patikti ne visiems. Pasilikti visko paskutinei dienai, kai iki išvažiavimo lieka vos valanda tikrai nepatariama, nes ko nors nespėjus ar kam nors nepavykus tikrai nesidžiaugsite, jog reikia skubėti. Tuo labiau, kad taip ir pats noras kur nors išvykti gali dingti. Dėl šios priežasties žvejybai ruoštis patariama iš anksto, žinoma, jeigu planuojate ne poros valandų pasėdėjimą prie kranto. Rimtesnei žvejybai reikia ir daugiau įrangos, todėl dažnai reikalingi echolotai, skirtingos meškerės, kartais ir valtis, jei norite pasidairyti po apylinkes. 

Jei nesinori pasiruošti per vieną dieną, tuomet patariama pasiskirstyti darbus į kelias dienas, tai nereikės labai pavargti ir viską pavyks tikrai tvarkingai susidėti. Pavyzdžiui, jei imsite valtį, tuomet vieną dieną galima ją susidėti į automobilį, taip pat galima pasidėti ten ir meškerių kotus, su kuriais greičiausiai nieko iki žvejybos daryti nereikės. Jei valtį galvojate transportuoti jau pripūstą arba jeigu turite ne pripučiamą, o plastikinę ar kitokios medžiagos valtį, kuriai reikia priekabos, tuomet geriausia ją tvarkingai pritvirtinti dieną prieš žvejybą, tuo metu, kai jau naudoti automobilio neprireiks. 

Jei nežadate plaukti nuo kranto, tuomet nereikalingi nei echolotai, nei pati valtis. Echolotai daugiausiai reikalingi, kai reikia surasti vietą, kurioje žvejyba eitųsi sėkmingai, tačiau žvejojant nuo kranto tai nėra labai svarbu. Didelį echolotų pasirinkimą galite rasti: https://www.garantboats.eu. Pasiruošti iš karto galima ir maisto žuvims, su kuriomis jas galvojate prisijaukinti, tad viską galima užsimerkti iškart, kad spėtų jaukas išbrinkti ir nereikėtų kelionės dieną to daryti. Masalus irgi galima pasiruošti iškart arba galima nusipirkti važiuojant link žvejybos vietos, jei pravažiuosite kokia nors parduotuvę, kur jų galėtumėte gauti. Paskutinę dieną didelį dėmesį skirkite savo drabužiams ir nepamirškite dar kartą pasitikrinti orų prognozės. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje