Skip to content

Rinkimams į senelių namus artėjant

Dabar, kai kalba apie ateitį pasisuka, dažniausiai bandoma atspėti, kada valdžia vėl karantiną paskelbs. Ne ar skelbs, ar ne, o – kada. Dauguma mano – rugsėjį. Ypač tie, kurių gerovė priklauso nuo to, gali jie normaliai dirbti ar priversti gyventi iš pašalpos, nes valdžia jiems dirbti neleidžia, saugodama jų sveikatą. Apskritai valdžia yra gera tuo, kad pašalpas moka tiems, kurie nedirba. Ir dar piktinasi, kai kas nors mėgina priminti, kad pasiskolintus pinigus reikės grąžinti. Girdi, kada dar reikės, ir apskritai, grąžins jūsų anūkai, o jūs šiandien džiaukitės.

Pasaulyje jau protestai prasidėjo. Vieni sako – protestuoja tie, kurie nenori iš pašalpų gyventi. Kiti – protestuoja tie, kurie pašalpų negauna. 

Trečia nuomonė – žmonės pavargo nuo suvaržymų, todėl ir mitinguoja. Bet čia daugiausia jaunimas, ir Lietuvoje, jeigu visokius komentarus skaitysi, užtenka manančių, kad nuo kitų ligų miršta daugiau, negu nuo koronaviruso, ir apskritai tai senių liga, o seniams ir taip laikas, naudos iš jų nėra, tik pensijas jiems mokėk. 

Štai Vokietijoje prostitutės sukilo, reikalauja atidaryti viešnamius. Pas mus geriau, pas mus tų įstaigų, kurioms iš viso uždrausta dirbti ar leidžiama tik nuotoliniu būdu, sąraše viešnamiai neįrašyti…

Čia dar ir valdžia pasistengė – iki šiol nežino, kiek šiemet miršta žmonių, palyginti su praėjusiais metais. Kiek nuo koronaviruso miršta – kasdien suskaičiuoja, o kiek nuo kitų ligų, nuo tų, pagal kurias mes, girdi, Europoje pirmavome, – nežino. Ką jau apie kitas ligas kalbėti, jeigu Veryga net nebežino, kiek nuo alkoholizmo miršta.

Žinoma, dėl to, kad valdžiai aritmetikos žinių trūksta (o pinigus tai ji milijonais, net milijardais skaičiuoja), kalta ne valdžia, o koks nors Registrų centras. Tarsi specialiai būtų daroma. O gal taip ir yra, kad, reikalui esant, būtų galima pasakyti: reikalas prastas, reikia imtis atitinkamų priemonių.

O reikalas, kaip išmanantys žmonės kalba, turėtų ateiti rudeniop, kai priartės rinkimai į geriausius Lietuvoje senelių namus – Seimą. Čia vadinamasis liberalus jaunimas taip Seimą vadina. Mat tam jaunimui irgi į Seimą norisi, o vietos užimtos. 

Beje, kažkodėl tam pažangiam jaunimui daugiausia atvykėliai vadovauja. Čia prieš „rasizmą“ jaunimėlis protestavo – vadovavo Marija Gevorkian, „Vilnius Pider+“ praėjo – leidimą gavo iš kažkur studijuoti atvykęs Frydrichas Mireckas, anksčiau Vilniaus savivaldybėje labai aktyviai reiškėsi britas Markas Adamas Haroldas, kuris nuolat lietuviams aiškino, kad jie apskritai turi tylėti, kai kitos tautos šneka, nes lietuviai yra žydšaudžiai. 

Įdomu, saviškių tokių raudonų neužtenka, ar kaip čia yra?

Kiti sako, kad jaunimo į Seimą rinkti nereikia, jis dar vogti nemoka, gėdą Lietuvai darys. Nors ir vyresni įkliūna, bet, žinia, kas į valdžią pateko, tą iš valdžios ištraukti sunku, spardosi. Kiek visokios tarnybos aukštų politikų iš kabinetų surakintomis rankomis išsivedė ­– o kiek jų buvo pasodinta?

O čia dar atsirado nuomonių, kad vagims reikėtų ranką nukirsti. Sena mintis, bet vis atsirandanti. Sakoma, kad nevagiantys tam pritaria, bet likę 90 procentų mano, kad Lietuva yra civilizuota šalis, o tokia bausmė tinka tik barbarams…

Bet jei prie karantino grįšime, tai mana, kad jis bus – antras. Žmonės visiškai atsipalaidavo. Gatvėje su kauke žmogų pamatyti – beveik stebuklas, o parduotuvėse gal tik koks dešimtas dar saugosi. Apie socialinę distanciją (šiaip jau terminas kvailas – koks čia „socialumas“, metrais išreikštas) nė kalbėti neverta, atsistoji prie kasos – jau, žiūrėk, iš paskos kokia moterėlė viršutine priekine kūno dalimi tave skubina. Bus karantinas, bus.

Prisiminus beveik prieš šimtmetį sovietijoje visur kabėjusius plakatus, galima juos perfrazuoti taip: „Lietuvi! Ar jau prisipirkai tualetinio popieriaus?“

www.alkas.lt nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje