Skip to content

Viešnagė pirmajame Ignalinos krašte įkurtame svirplių ūkyje

Lina RAGINYTĖ

Ignalinos krašto žmonėms nėra nieko neįmanoma – jie išsikelia ir įveikia net ir pačius sudėtingiausius iššūkius. Kiek mename iš protėvių pasakojimų, visada vertėmės gyvulininkyste. Tai jau užkoduota mūsų kraujyje ir beveik visi gebėtume užauginti kiaulaitę ar karvutę, kokį pulkelį vištų ar žąsų. Bet… jau kuris laikas šalyje girdime atsiradus labai jau neįprastų ūkių – tropinį klimatą mėgstančių svirplių ūkių. Pasižvalgykime viename iš tokių ūkių, įkurtame Dūkšte, kuriame šeimininkauja Jolanta ir Viktoras TREČIOKAI. 

Namų taryba

Klystate, jei manote, kad vieną dieną įvyko taip, kaip įvyko. Trečiokų šeimoje niekas neįvyksta bet kaip. Ūkyje veikia namų taryba, kuri sprendžia visus esminius klausimus. 

Vyriausia namų tarybos narė – sodybos kūrėja Jadvyga Mardosienė. Kiti du tarybos nariai – jos dukra Jolanta ir neseniai žentu tapęs žemaitis Viktoras. Namų taryba sprendžia ne tik ūkio ateities klausimus, bet ir asmeninius kiekvieno nario veiklos reikalus. Kai Viktoras sugalvojo, kad žmonai, VRM sistemos „pensininkei“, šalia visų pasiekimų reikėtų dar kartą stoti mokytis į VDU, namų taryba balsų dauguma ją išsiuntė į mokslus. „Aš iki paskutinės minutės negalėjau patikėti, kad pasirašiau tokiai avantiūrai – 53-ejų studentė, dirbanti Antstolių kontoroje apskaitininke. Ir ką jūs manote? Sugebėjau mokytis ir baigiau studijas“, – smagiai juokiasi J. Trečiokienė. 

Būtent namų taryba nusprendė, kad privalo išbandyti save dar vienoje, labai neįprastoje srityje. 

Veiklų gausa

77-erių J. Mardosienė labiau mėgsta vadovauti iš toli. Jos pagrindinės veiklos – spaudos apžvalga, MI kryžiažodžiai ir siuvinėjimas kryželiu. Moters darbai puošia didžiąją namų dalį. O kad tvirčiau jaustųsi ir sveikatos neprarastų taip greit, ant stalelio priešais turi pasidėjusi indelį su džiovintais svirpliais. „Taip pripratau, kad negaliu be jų. Per dieną žmogui reikėtų maždaug 30 svirpliukų, tačiau aš jų nebeskaičiuoju. Man labai skanu ir jaučiuosi kur kas energingiau ir žvaliau, valgydama juos. Sakau, gal senatvę atitolinsiu kryžiažodžiais ir svirpliais“, – šypsosi moteris. 

Kaip jau minėjau, J. Trečiokienė dirba Antstolių kontoroje, o jos vyras Viktoras – žemėtvarkininku NŽT Ignalinos ir Visagino skyriuje. Kadangi abu labai darbštūs ir nagingi, tai užsiaugina visko sau ir dar kitiems: tujų, braškių, mėsinių viščiukų, bulvių ir kitų gėrybių. Visą perteklių Trečiokai parduoda kaimynams, draugams ir pažįstamiems. Visame darbų sūkuryje dar išderina laiko dalyvauti ir saviveikloje: koncertuoja Dūkšto dainų ansamblyje. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here