Skip to content

Paliesiuje pratęsta JAV ambasados kino diplomatijos misija

JAV ambasada Vilniuje, vykdydama kino diplomatijos programą „American Film Showcase“, pirmąjį režisieriaus Hugo Berkeley dokumentinio filmo „Džiazo ambasadoriai“ seansą surengė pernai lapkritį Birštone. Po to filmas rodytas dar keliuose Lietuvos miestuose, o neseniai jis aplankė ir Paliesiaus dvarą. Į kino renginį susirinko apie šimtas žmonių. Filmą pristatė JAV ambasados Vilniuje kultūros atašė Meghan Luckett (Megan Luket), dalyvavo ambasados Viešosios diplomatijos skyriaus atstovė Greta Armonaitytė, taip pat atvyko rajono vicemeras Juozas Rokas. Jis padėkojo JAV ambasadai ir už šį renginį ir kultūros atašė įteikė gėlių bei dovanų. Viešnia atsakė tuo pačiu ir taip pat savivaldybei perdavė ambasados dovanas.

Paliesiuje, dar prieš kino seansą, susitikau su atvykusiomis viešniomis – kultūros atašė M. Luckett ir ambasados Viešosios diplomatijos skyriaus atstove Greta Armonaityte. Ji ir atliko vertėjos paslaugas, ir savo įspūdžiais papildė pokalbio turinį.

– Ponia kultūros atašė, koks šio projekto tikslas ir ką norima juo pasiekti?

– Šį projektą įgyvendiname su partneriais Amerikoje. Tai kino diplomatijos programa. Pagrindinis tikslas – per dokumentinį kiną dalintis Amerikos kultūra. Mums svarbu, kad šioje programoje galime pasidalinti įvairiais mūsų kultūros aspektais, parodyti tai, ko nepamatysite holivudiniuose filmuose ar TV programose.

– Menu, kaip dar vaikystėje žiūrėjau panašios tematikos JAV antirasistinį vaidybinį filmą „Dėdės Tomo trobelė“. Dabar rodysite dokumentinį filmą. Ar dokumentika šią temą ir problemą pateikia įtaigiau, giliau?

– Ši programa leidžia parinkti filmus, kuriuose kalbama apie sudėtingus dalykus, pateikiant tai lengvai ir suprantamai, kad publika viską suprastų ir būtų smagu žiūrėti. Taip žmogų galima sudominti domėtis net labai rimtomis temomis. Manau, kad Lietuvą ir JAV jungia meilė džiazo muzikai. Apie ją ir džiazo muzikantus, kurie kovojo prieš rasinę nelygybę, daug kalbama ir šiame filme. Štai legendinis Elvis Preslis buvo baltaodis, bet jis daug patirties perėmė ir iš juodaodžių muzikantų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje