Skip to content

Bardakas Lietuvoje

Teisingiau, „Bardakas“ yra Vilniuje, tai toks, teigiama, populiarus baras, kurio darbuotojas, pasigavęs koronavirusą, per naktį sugebėjo aplankyti dešimtį kitų naktinbarių. Kiek žmonių sugebėjo užkrėsti – kol kas aiškinamasi.

Bet argi Lietuvoje – ne toks pat bardakas? Ar ne panašūs dalykai dedasi Ignalinoje? Ne, valdžia čia tikrai niekuo dėta, nuo valdžios nepriklauso, priklauso nuo žmonių. O žmonės taip jau išauklėti, visų valdžių, mokytojų, tėvų, o labiausiai – socialinių tinklų, tos šiuolaikinės senosios išvietės alternatyvos. Pasiskaitai – na, anksčiau ant išvietės sienos rudais dažais panašūs tekstai buvo rašomi, dabar laisvės suvokimas platesnis.

Tiems rašeivoms, jeigu Lietuvoje kas nors nutinka, tai būtinai su pinigais  susieta būna. Arba susiejama. Skaičiau vieną „naudingą idiotę“, jog jokio viruso nėra, jis sugalvotas tam, kad valdžia galėtų iš Europos Sąjungos pinigų gauti. Iš tikrųjų, ir kokia nors Indija iš Briuselio pinigų laukia, ir Brazilija, apie JAV jau nekalbu… 

Tiek to, kur kas įdomesnis klausimas, kada ką pasodins, bet ne už Briuselio, o už savų pinigų „įsisavinimą“. Greitųjų testų afera dar tik pradedama nagrinėti. O juk pirko tuos testus specialistai, bet jie kažkodėl nesužinojo, kad testai niekam tikę. Ką čia šnekėti, juk šeši milijonai eurų – tokia suma, tokia suma… 

Bet Veryga apie tai nieko nežino. 

Ką gi, tegul specialistai aiškinasi, iš tų milijonų kam, kiek ir už ką į kišenę nubyrėjo. O kodėl, sakysim, rajonų gydymo įstaigos už karantino metu patirtus nuostolius nieko negavo? Juk valdžia žadėjo. Verygos pavaduotojams ir kitiems aukštiems klerkams priedai nuo pat karantino pradžios buvo mokami, o čia – pinigų nėra? 

Veryga apie tai nieko nežino.

Kiek šeimos gydytojai popieriukų prirašė, kiek kompensuojamų vaistų knygelių užpildė per tas aštuonias dienas, kai nedirbo lietučio užlieta e-sveikata, kuri pagal taisykles, beje, turėtų būti atkuriama per aštuonias valandas? Sakoma, kad dabar gydytojai turi visa tai į e-sveikatą įkelti. Tam jie turės dirbti viršvalandžius, bet už tuos viršvalandžius, tai jau aiškiai pasakyta, jiems sumokėta nebus. 

Tai Veryga žino. Žino, nors ir atostogauja. Laiko ranką ant pulso. Gal ant tos venos, kuria euriukai teka?

Beje, privačių klinikų gydytojai dabar neatostogauja. Kol galioja Verygos „rekomenduota“ tvarka, neleidžianti specialistams atvykti į rajonų ligonines, privačios klinikos kitaip nesugebėtų susidoroti su padidėjusiu klientų srautu. O ką žmonėms daryti, šiais laikais posakis „sveikata – didžiausias turtas“ įgyja naują prasmę: už sveikatą paskutinius marškinius būsi priverstas atiduoti.

Peršasi išvada, kad visais draudimais ir nurodymais pirmiausia siekiama sudaryti sąlygas užsidirbti privatininkams. Štai kad ir koronaviruso testai. Neilgai jie nemokami buvo, greitai „kažkam“ į galvą atėjo mintis, kad čia aukso gysla. Nesvarbu, kad žmogus visą gyvenimą mokesčius liginių kasai mokėjo, dabar, jeigu jam reikia pasitikrinti, jis turi eiti į privačią gydymo įstaigą ir mokėti „nuo 70 eurų“.

Vilniaus operos ir baleto teatro vadovas koronavirusu susirgo. Pranešta, kad dauguma teatro darbuotojų ketina pasidaryti testus. Teatre dirba apie 600 žmonių, tegul mokamus testus pasidarys pusė – 300 x 70 = 21 000 eurų privačioms gydymo įstaigoms ir iš žmonių kišenės.

Dar kažkodėl peršasi išvada, jog „kažkam“ labai norisi, kad tokia padėtis tęstųsi, kad sergančiųjų iš užsienio daugiau į Lietuvą atvažiuotų, kad privačioms klinikoms darbo būtų. Sienos uždaromos neskubant, juk žmonėms pakeliauti norisi, paatostogauti. 

Atrodo, jau nuspręsta, kad iki rinkimų, kurie dar tik po dviejų mėnesių, reikalai tik dar labiau prastės. Ir kaukių reikės, ir, svarbiausia, valdžia galės demonstruoti, kaip didvyriškai ji kovoja su tautą alinančia liga.

Beje, dėl bardako. Pirminė šio žodžio prasmė – pigus viešnamis, o dabar šis žodis dažnai vartojamas netvarkai apibūdinti. Tačiau sakoma, kad viešnamiuose, tai yra, bardakuose, griežta tvarka būdavo (skaitykite Mopasaną, Zolia, kitus didžiuosius prancūzus), o jeigu reikalai eidavo prastai, „madam“, tai yra, viešnamio savininkė, nurodydavo ne lovas perstumdyti, o „mergaites“ pakeisti. Ko gero, ir Lietuvos bardakui to paties reikėtų. Tik kur tokią „madam“ rasi.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje