Skip to content

Pabėgęs sergantis afganistanietis vis dar nerastas

MI ir BNS informacija

Kaip žinia, iš rajono savivaldybei priklausančių izoliacijos patalpų Ignalinoje ketvirtadienį, apie 14.50 val., pabėgo koronavirusu sergantis 28-erių afganistanietis. Jis vis dar nerastas. „Vykdoma paieška. Ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), ir policija vykdo paiešką, bet kol kas jis nerastas“, – penktadienį sakė Utenos apskrities policijos atstovė Asta Šuminienė. Paklausta, ar įmanoma, jog pabėgusio sergančiojo jau nebėra Lietuvoje, A. Šuminienė teigė, kad „visos versijos tiriamos, visokios svarstomos“, bet kol kas tikslių duomenų policija neturi. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 277 str. 1 d.

VSAT atstovai taip pat teigė neturintys jokių žinių. Kaip informavo savivaldybės atstovas Artūras Česliokas, užsienietis šiose patalpose buvo izoliuotas beveik mėnesį. Afganistanietis kartu su kitais trimis asmenimis buvo sulaikytas liepos pradžioje, kai nelegaliai kirto valstybės sieną su Baltarusija. Jiems buvo atlikti testai dėl koronaviruso, bet liga patvirtinta tik afganistaniečiui. Anot A. Česlioko, dar šią savaitę užsieniečiui buvo atliktas pakartotinis testas dėl koronaviruso, jis – taip pat teigiamas. Nelegalas pabėgti galėjo todėl, kad Lietuva nebuvo jo kelionės tikslas. VSAT duomenimis, afganistanietis buvo pateikęs prašymą dėl prieglobsčio suteikimo. Gyventojai įspėjami būti atsargūs, jų prašoma pastebėjus įtartiną asmenį pranešti policijai. Už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą, kai dėl to sukeliamas pavojus kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, Baudžiamasis kodeksas numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienų metų.

Afganistanietis nebuvo sulaikytas, izoliacija – ne areštas. Jis turėjo ir mobilųjį telefoną. Todėl, ko gero, aklai nebėgo, galimai jį paėmė nelegalų vežėjai ir jis dabar jau už Lietuvos ribų. 

Rajono savivaldybės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here