Skip to content

Specialybė, kurios neįgysite universitete

Aušra DAUGVILAITĖ

Viešojoje erdvėje nuolat kalbama, kaip aukštasis mokslas prisitaiko prie rinkos poreikių, naujovėmis papildomi studijų programų sąrašai, o studentai mokomi remiantis naujausiomis tendencijomis. Vis dėlto teigiami pokyčiai pastebimi ne visose srityse, o tokios populiarios ir paklausios profesijos, kaip vestuvių planuotojo, nei aukštosiose mokyklose, nei kolegijose paprasčiausiai nėra.

Vestuvių planavimas – atskiras mokslas

Universitetuose ir kolegijose studentai gali rinktis renginių organizavimo specialybę. Įgytų žinių bei įgūdžių tarsi turėtų pakakti karjerai bet kurios srities renginių organizavime. „Vis dėlto vestuvių planavimas – labai nišinė sritis, o vestuvių organizavimas reikalauja daugybės įvairių sričių žinių ir įgūdžių. Įsitvirtinti rinkoje, išlaikyti ir sėkmingai plėtoti šį verslą konkurencingoje aplinkoje nėra taip paprasta. Čia neužteks tik noro ir turimų organizacinių gebėjimų“, – teigia „Vestuvių verslo mokyklos“ įkūrėja ir dėstytoja Inga Klimienė.

Pastebima, kad vestuvių organizavimą neuniversitetinėse studijose, kaip specializaciją, noriai renkasi ir renginių organizavimą besimokantys studentai, ir kitų specialybių specialistai. Tokios studijos – vienintelis būdas įgyti profesionalaus vestuvių planuotojo specialybę Lietuvoje.

Vestuvių planuotojo profesija – populiaru ar madinga?

Su besimokančiais vestuvių organizavimo paslapčių dirbanti specialistė pastebi, kad į šią sritį įvairių sričių specialistus ar studentus atveda skirtingos priežastys. Kai kurie ieško savęs ir nori savo darbe asmeniškesnio santykio su žmonėmis, anksčiau tai buvo norintys savo darbo sritį pakeisti tiksliųjų ar finansinių profesijų specialistai. Šiandien pastebimas medicinos, socialinių bei pedagogikos sričių specialistų, norinčių palikti esamą veiklą ir kurti vestuvių verslą, susidomėjimas. Žinios apie vestuvių planavimą padeda išplėsti siūlomų paslaugų asortimentą, todėl tradiciškai tobulinti žinių ateina ir gėlių, vestuvinių suknelių, sodybų šeimininkai, grožio salonų specialistai. Kai kuriuos vestuvės žavi dėl savo romantinio įvaizdžio, malonios darbo aplinkos ir kūrybinio aspekto. Tačiau nereikėtų apsigauti -šis darbas iš tikrųjų yra nepaprastai sudėtingas.

I. Klimienė pastebi, kad dalį studentų į vedybų planuotojų mokymus atveda ir didelio užmokesčio noras, kurį skatina mitas, jog šių specialistų paslaugos yra itin brangios. Vis dėlto realybė yra kitokia: juk tenka organizuoti ne tik prabangias ir dideles šventes, bet ir mažas kamerines vestuves su vos keliolika svečių. Pasak pašnekovės, visada verta prisiminti ir tai, kad svarbu būti geriausiu savo srityje – tik tuomet sulaukiama ir didelio užmokesčio.

Kuo rizikuoja savamoksliai?

Kadangi aukštasis mokslas nesuteikia galimybės įgyti vestuvių planuotojo kvalifikacijos, rinkoje galima susidurti ir su savamoksliais. Tai įvairių sričių arba tik bendrųjų įgūdžių turintys specialistai, kurie savo kvalifikaciją augina darydami klaidas praktikoje, kitaip sakant, jaunavedžių sąskaita. Tai didelė problema, nes vestuvės yra itin asmeniška šventė, kurioje klaidos nėra atleistinos.

Vestuvės – ne tas renginys, kurio sėkme ir savo reputacija būtų galima rizikuoti. Reiklūs šiandieniniai sužadėtiniai ir mažoms klaidoms nebus atlaidūs, todėl neturint specifinių žinių, realu vos pradėjus šį verslą, jį ir uždaryti – tai gali nutikti jau po pirmųjų vestuvių. Profesionalus vestuvių planuotojas ne tik užtikrina šventės sklandumą, gerą nuotaiką ir sustyguoja visų paslaugų tiekėjų darbą, bet ir padeda išvengti galimų klaidų ir sutaupyti. Kaip nesirinktumėte savamokslio kirpėjo ar gydytojo, taip nerizikuokite ir savo švente rinkdamiesi neprofesionalų vestuvių planuotoją. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje