Skip to content

Kai nežinai, ramiau miegi

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip Lietuva negali nepirmauti, Nesvarbu, iš kurio galo ir kuriuo galu. Su koronavirusu ji susidorojo geriausiai, na, jeigu ne visoje Europoje, visa Europa Lietuvai didoka, tai bent Baltijos šalyse.

Kai susidorojo, tai atleido vadeles. Važiuokit, lietuviai, į užsienius, ilsėkitės. Per tuos karantino mėnesius pervargote, nieko neveikdami. Ir užsieniečiai labai Lietuvoje laukiami, nes jie arbatpinigius didesnius duoda, o lietuviai labai šykštūs. Čia patys lietuviai taip sako, kai arbatpinigių negauna, bet patys irgi neskuba savo pinigų dalinti, tik į svetimą kišenę dairosi.

Man darbo stažą nuo penkiolikos metų suskaičiavo. Per tą laiką aš nė euro (rublio, lito) papildomo negavau. Matyt, ne tą darbą dirbau. Bet čia jau tiek to.

Apie tai, kiek milijonų lietuviai išveža į svečias šalis – sumoka visokiose turkijose ar graikijose, neskaičiuosiu. Jeigu valdžiai nerūpi, kiek ji mokesčių netenka… O kodėl jai tai turėtų rūpėti, jeigu milijardus gali pasiskolinti. Ne iš jos kišenės reikės grąžinti, iš visų tų, kurie mokesčius moka.

Lietuvoje su tuo virusu jau, sakė valdžia, susidorota. Jau, džiaugėsi valdžia, jos nenuilstamo rūpesčio dėka lietuviai galės išvažiuoti ir parvažiuoti. Lietuviai pradėjo važinėti ir grįžti su dovanėle – virusiuku. O valdžia pradėjo grįžusiems savo dovanėlę įteikinėti – privalomą dviejų savaičių saviizoliacija.

Įdomiai išeina: išvažiuoti porai savaičių pailsėti, už viską iš anksto sumoki. Ir sužinai, kad, sakysim, poryt turi grįžti, ir tavo pinigėliai nuplauks, o jeigu negrįši, tai dar porą savaičių turėsi priverstinio poilsio. Ką tau darbdavys pasakys ir padarys? Užtat valdžia tau pašalpą mokės, kol tu darbo ieškai, du šimtus eurų. Kas tie du šimtai žmogui, kuris nori dirbti? Čia tik veltėdžiams palaima.

O sugrįžusieji giminėms baliukus iš to širdies skausmo iškelia. Arba į kokį nors viešą susibūrimą nueina. Ir turime „židinį“. Ir valdžia mums pasakoja, kad židinys – tai gerai, blogai, kai nežinia, kas ir iš kur tą virusą atvežė. Ir valdžia sako, kad renginiuose irgi reikia nešioti kaukes. Tarsi valdžia iki tol nežinojo, kad virusas niekur nedingo, kad anksčiau ar vėliau, jeigu toks bardakas Lietuvoje bus, vėl bus užsikrėtusių. Ir bus daug.

Užtat vėl pirmausime. Pirmadienio rytą, kai rašau, turiu duomenis tik apie šeštadienį. Taigi, šeštadienį Latvijoje užfiksuoti keturi nauji koronaviruso atvejai, Estijoje – septyni, užtat pirmaujančioje Lietuvoje – 41. 

Skaitau apie tai, o čia pat, tame pačiame portale, „žymių žmonių“ padejavimai, kad jie negali kaukių nešioti, kad tai „žemina jų orumą“. Tie „žymūs žmonės“ kiekviena proga ar ir be progos pasirengę parėkauti, kad jie labai myli Lietuvą, bet kai reikia kaimyną apsaugoti – tai jau žema.

O sergančių bus daugiau, nes taip reikia. Laikas būtų prie to priprasti. Toliau bus dar geriau. Štai ir skiepų nuo gripo, kurie gal šiek tiek nuo koronaviruso apsaugo, valdžia irgi sugebėjo užsakyti mažiau, negu reikės. 

Dabar vienas valdžios šulas aiškina, kad pirmiausia nuo gripo turės būti skiepiami priklausantys rizikos grupei, nes visiems skiepų neužteks. Kitas klerkas tame pačiame straipsnyje – kad tokie žmonės neturėtų skubėti skiepytis, kad imunitetas anksčiau laiko neišnyktų. O jei nebus skiepų valdiškose įstaigose – nieko baisaus, visada bus galima pasiskiepyti privačiose. Štai tokia tvarka. Gal specialiai nupirkta nepakankamai, kad privatininkai pakankamai uždirbtų?

Jeigu nori ramiai miegoti, tokių linksmų dalykų geriau nežinoti. Kaip iki šiol nežinome, kokie yra mirusiųjų nuo kitų ligų (taip pat sveikatos šunministrio politikos dėka) skaičiai, nei tų skaičių palyginimo su kitais metais. Matyt, skaičiukai „Registrų centre“ per liūtį nuplaukė. Lietuvoje kažkaip viskas labai laiku nutinka.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here