Skip to content

Ant rugsėjo slenksčio

Sigita TELYČĖNAITĖ

Grįžusiu lietumi ir astrų žiedais jau beldžiasi naujas rugsėjis. Tradiciškai jis kupinas šiltų susitikimų, masių šurmulio, vasaros atostogų įspūdžiais perpildytų mokyklos koridorių. Šiandienos realybė Rugsėjo 1-ąją gaubia santūrumu. Pasaulinė pandemija keičia švenčių sampratą ir visas bendruomenes ragina likti budriomis.

Naujų mokslo metų išvakarėse, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija visoms Lietuvos švietimo įstaigoms parengė specialias rekomendacijas. Kadangi ugdymo procesas organizuojamas sudėtingu visuomenėje metu, todėl itin svarbus visos švietimo bendruomenės susitelkimas,  gebėjimas objektyviai ir saugiai vertinti situaciją.

Su naujais iššūkiais susidurs ir mūsų rajono mokyklos. Kokios permainos naujais mokslo metais laukia pedagogų, tėvelių ir pačių moksleivių? Mintimis dalinasi rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina MACKONIENĖ.

„Situacija sudėtinga, jaučiama didesnė įtampa nei ankstesniais metais. Kiekvienas rugsėjis atneša iššūkių, naujovių, o šis yra tikrai ypatingas, kitoks. Šventė bus, įvyks ilgai laukti, džiaugsmingi susitikimai su klasės draugais ir mokytojais. Mokytojų bendruomenė visą dėmesį sutelks į saugios socialinės aplinkos užtikrinimą, išankstinį komunikavimą su moksleiviais ir jų tėvais.

Vyksta intensyvus pasiruošimas. Turime daug nacionalinio lygmens dokumentų, kuriuos, naujų mokslo metų išvakarėse, aptarėme su ugdymo įstaigų vadovais. Dar praėjusią savaitę susipažinome su būtinosiomis sąlygomis ikimokykliniam, pradiniam, pagrindiniam, viduriniam ugdymui, neformaliajam švietimui garantuoti. 

Gautos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijos, kaip saugiai organizuoti Rugsėjo 1-osios šventę. Siekiant sumažinti COVID–19 plitimo galimybes, rekomenduojama atsisakyti masinių renginių. Mokyklų bendruomenėms patariama atskirti klases, detaliai suplanuoti moksleivių srautų judėjimą, skirstantis nedidelėmis grupelėmis atviroje erdvėje, kur saugiu laikomas 1 metro atstumas. Uždaroje erdvėje saugus atstumas siekia 2 metrus. Jei neįmanoma to užtikrinti, vaikai, vyresni nei 6 metų, privalo dėvėti apsaugines kaukes.

Dėl saugumo atsisakoma papildomų kontaktų ir abiturientams nerekomenduojama, tradiciškai, palydėti pirmokų į klases. Šventines pamokas patariama vesti atvirose erdvėse. Moksleiviai ir tėveliai su naujais ir permainingais reikalavimais bus supažindinami nuolatos, nes situacija diktuoja pastovios komunikacijos poreikius. 

Šiuo metu mokyklų bendruomenės aktyviai dirba pritaikydamos ministerijos rekomendacijas savo erdvėms ir stengiasi maksimaliai užtikrinti būsimo ugdymo proceso saugumą moksleiviams bei mokytojams. 

Į gebėjimą saugoti save ir aplinkinius bus akcentuojama viso ugdymo proceso metu. Daug kas priklausys nuo esamos situacijos kaitos, įvairių aplinkybių.

Kauno mieste vykusioje pedagogų konferencijoje, Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius kalbėjo apie iššūkių laikmetį, kuriame gyvename, valstybes, įveikusias didžiausius iššūkius ir padariusias savo raidoje didžiausią pažangą. 

Dabartinėje situacijoje visiems pedagogams linkiu išsaugoti ramybę, susikaupimą, santarvę. Iššūkių žmonių gyvenimuose ir istorijoje nestinga. Tik įveikdami juos mes tampame stipresni.“ 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here