Skip to content

Rugsėjo misija gyva

Su vasara palydėję gandrus ir akimis išbraidę rugpjūčio dangų, ateiname į rudenį – spalvingą sugrįžimų metą, vadinamą rugsėju. Mokyklų klasėse sukrykščia vaikystės spindesys, margos svajonės, tarsi vaivorykštės, užkloja suolus, sugrįžta viltys, norai ir troškimai. Į kvepiančius dažais koridorius sugrįžta mokytojai pratęsti savo pasirinktos gyvenimo prasmės. Mes – mirtingi, skubantys ir trapūs, prisimename paliktus savų mokyklų suolus. Visos pandemijos ir negandos lieka bejėgėmis prieš jaunystės veržlumą į rytojų.

Rugsėjo 1-ąją į Česlovo Kudabos progimnazijos kiemą susirinko nedrąsūs pirmokėliai. Su apsauginėmis kaukėmis ir gėlėmis, su vaikišku nerimu prisispaudę prie tėvelių šonų.

Pasak progimnazijos direktorės Danutės Jatulės, šitas Rugsėjis visiems įsimins ilgam – kupinas nežinios, jaudulio, visai kitoks nei ankstesni. Svarbiausia – tikėti gėriu, įveikti atsirandančias kliūtis, svajoti ir kurti ateitį.

Į pirmąsias dvi progimnazijos klases susirinko 44 moksleiviai, po 22 kiekvienoje klasėje. Klasėms vadovaus pradinio ugdymo mokytojos – metodininkės Irena Šuminienė ir Rita Papšienė. 

Po direktorės sveikinimo ir trumpos informacijos apie saugumo reikalavimus, pirmokėliai kviečiami į pirmąją pamoką – be abiturientų palydos, kaip būdavo kasmet, be šurmulio. 

Greitai progimnazijoje įsivyraus įprastinis skubėjimas ir ritmas. O šiandieną, atradę pauzę tikslioje ir minutėmis išdėliotoje direktorės darbotvarkėje, kalbamės su direktore D. Jatule apie naujo rugsėjo aktualijas, rūpesčius ir įprastus dalykus.

„Česlovo Kudabos progimnazijoje naujus mokslo metus sutinka 460 mokinių, iš jų 15 mokosi Ceikinių priešmokyklinio ugdymo grupėje. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje