Skip to content

Ačiū už laimingą vaikystę

Rugsėjo pirmąją nuotaika šventiška buvo, taip sakant, vaikystę prisiminiau. Dieną pažiūrėjau žiniose, kaip mokyklose vaikučiai švenčia. Vakare vėl televizorių įsijungiau – vėl vaikučiai taip gražiai išsirikiavę, mokyklos direktorė kalbą rėžia apie žinias, apie ateitį, apie tarnystę savo tautai… Klausausi – toks įspūdis, kad nelietuviškai kalba. Ogi žiūriu – tiksliai, Rusijos televiziją įsijungiau. Ogi jokio skirtumo: ir rikiuotė ta pati, pas mus dar nuo anų laikų išlikusi, ir kalbos tos pačios…

Užtat valdžia šneka, kad švietimą reikia pertvarkyti. Girdi, matematikos egzaminą vaikučiai abiturientai blogai išlaikė. Tarp mūsų šnekant, bet tik tarp mūsų, pasakyčiau, kad tos matematikos, kurios mokykloje mokiausi, man per visą gyvenimą taip ir neprireikė. Būtų mano valia, išmoktų vaikučiai pridėt – atimt, padaugint – padalint, ir užtektų. Kam, sakysim, mokėti tą kvadratinę šaknį traukti, jeigu gyvenime tik spėk paprastas plėšti. Apskritai gyvenime svarbiausia žinoti ne tiek jau daug: iš ko atimti ir kam pridėti.

Štai, sakysim, pridėjimas. Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė už 160 tūkst. eurų pamokyti gydytojus, kaip neimti kyšių. Na, kokiu (įdėkite atitinkamą žodį patys) reikia būti, kad sugalvotum mokyti, kaip neimti. Kaip imti – čia gal ir reikia pamokyti, bet kaip neimti, ir dar už šimtą šešiasdešimt tūkstančių…

Koks bus kitas šios kovos su kyšiais etapas? Teisingai, jeigu nepavyks pasiekti gero rezultato, reikės rengti mokymus pacientams savaime suprantamu pavadinimu: „Kaip neduoti kyšio gydytojui“. Kadangi pacientai yra žmonės nesusipratę, ir jų, kaip gydytojų, į mokymus nesuvarysi, pagrasinęs iš darbo išmesti (tiesą sakant, jeigu išmestum – kas dirbtų?), be „spravkės“, kad išklausei tokius mokymus, niekas net į polikliniką neįleis.

Štai taip. Tai čia pridėjimas, kai iš valstybės kišenės imama ir į kažkieno (nesakysi juk tiesiai – į savo) kišenę įdedama. Atėmimas – kai imama iš žmonių kišenės. Štai mūsų nuostabioji, viskuo pasirūpinusi ir viskuo apsirūpinusi Sveikatos apsaugos ministerija nemokamos vakcinos nuo gripo įsigijo apie 200 tūkst. Rizikos grupei priklausančių asmenų, kuriems būtina pasiskiepyti ir kuriems tokia vakcina priklauso, yra apie 500 tūkst.

Dabar iš 500 tūkst. atimkite 200 tūkst. Paprastas veiksmas, ar ne? Tam net vidurinės baigti nereikia, septynių klasių užteks. Ir paklauskite, kodėl vakcinos nebuvo nupirkta tiek, kiek reikia? Gal čia ne kvadratinės šaknies traukimas, tiesiog vieną ministrą reikėtų paimti už vienos vietos ir išmesti, kaip paprastą varpučio šaknį?   

Gal pastebėjote, kad šį kartą neminiu to vieno ministro vardo. Ne šiaip sau. Skaičiau viename portale, kad jeigu beždžionę televizija tris kartus per dieną rodytų, tai mūsų rinkėjai ją į Seimą išrinktų. Kadangi tą ministrą ir šiaip kai kurie TV kanalai tą ministrą kasdien rodo, apsieikime šį kartą be jo vardo.

Kodėl nemokamos vakcinos nebuvo nupirkta tiek, kiek reikia? Ogi patys suprantate, pridėkite prie tų 160 tūkst., kurių reikės gydytojų atgrasymui nuo kyšių, dar tuos šimtus ir tūkstančius, kurie buvo pridėti prie tos ministerijos klerkų (ne gydytojų, o būtent klerkų) algų, ir gautą sumą atimkite iš tos sumos, kurios reikėjo vakcinai. Tuo ir baigsime mūsų šios dienos aritmetikos pamokėlę. 

Taigi matome,  kad gyvenime aukštosios matematikos nereikia, tik žinok, iš ko atimti, Pridėti – čia paprasta, pridėti reikia sau. O tai dabar mūsų vaikučiai mokslais perkrauti, čia mes vėl pirmaujame, tik dabar – prasta vaikučių  emocine sveikata. Kadangi vaikučiams ir apskritai jaunimui dabar sunku,  aš labai norėčiau padėkoti „valstiečių“, „socdarbiečių“ ir „lenkų“ valdžiai už laimingą vaikystę. O tiems, kurie primins, kad mano vaikystėje jų valdžioje nebuvo, atsakysiu: už tai jiems ir dėkoju. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje