Skip to content

Žaliuojančios palmės Lietuvoje – ir žiemą

Rūta Evelina ŠUTINYTĖ

Pasiilgote atostogų, atšauktų dėl koronaviruso? Susikurkite jas čia, Lietuvoje, netgi savo kieme! Palmes Lietuvoje galima sodinti ir rudenį  iki spalio vidurio, kol žemė nėra įšalusi. Jos puikiai prigyja ir žaliuoja per žiemą, suteikdamos atostogų nuotaiką. Taip teigia vilniečių Sandros ir Aido Nakčiūnų šeima, pirmoji pradėjusi vežti palmes Kanapines šiurkštuoles iš Šiaurės Ispanijos į Baltijos šalis.

Nors vėduokliškais lapais pasipuošusios gražuolės palmės -egzotinis augalas, pasisodinti ir prižiūrėti jas yra labai paprasta. Pasak Sandros Nakčiūnienės, sodinant kasama duobė, mažiausiai 10 cm platesnė ir gilesnė nei vazonas, kuriame būna palmė. Kuo didesnė duobė, tuo medžiui geriau, nes tiek dugnas, tiek šonai gausiau pripildomi palmei tinkančios žemės. Palmių sodinimo sezonas prasideda balandį ir trunka iki spalio vidurio. Žaliuodamos visus metus, jos lapų nenumeta, tačiau juos keičia naujais.

Kodėl Nakčiūnai pasirinko į Lietuvą vežti būtent Kanapines šiurkštuoles?  „Trachycarpus Fortunei” rūšis yra viena is atspariausių šaltam klimatui. Jos, be Lietuvos ir Baltijos šalių, auginamos visoje Europoje, įskaitant ir Skandinaviją, Didžiąją Britaniją, taip pat -Kanadoje, JAV ir kitur. Tai yra labai populiari visame pasaulyje rūšis, vertinama ne tik dėl grožio, bet ir dėl atsparumo šalčiui bei prisitaikymo atšiauresniam klimatui.

„Palmės nebijo šalčio iki -18°C, bet patariame jau nuo -10 -12°C palmių lapus surišti, juos ir kamieną apvynioti agrotekstile, o šaknis padengti gausiu mulčo sluoksniu. Jei temperatūra krenta žemiau nei -18°C, rekomenduojame „aprengti“ palmę iš specialaus audinio pasiūtais palmių apsiaustais, kurie leidžia jai kvėpuoti, bet tuo pačiu metu ją šildo. Jei žiema pasitaikytų labai šalta (-22 -25°C), klientus aprūpiname specialiais šildymo kabeliais bei termostatais, kurie įjungia kabelį automatiškai, nukritus temperatūrai”, -išsamiais patarimais, kaip prižiūrėti palmes šaltuoju sezonu, dalinasi S. Nakčiūnienė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje