Skip to content

Bandymas įsitvirtinti užsienyje be kalbos. Įmanoma?

MI informacija

Užsienio kalbos mokėjimas atveria galimybes ne tik paprasčiau keliauti, tačiau taip pat ir kur kas lanksčiau išbandyti savo galimybes darbo rinkoje svetimose šalyse. Natūralu, kad žmonės stengiasi mokytis kitų kalbų (net ir vyresnio amžiaus), tačiau deja – ne visiems tai pavyksta taip sėkmingai kaip kad būtų galima tikėtis.

Darbas per agentūras

Darbas užsienyje be kalbos yra įmanomas, tačiau dažniausiai pasitelkiant įdarbinimo agentūras, jos ne tik randa norimą darbo vietą, tačiau ir padeda rasti apgyvendinimą, galiausiai, sutvarko visus dokumentus, kuriuos kartais suprasti net ir mokant kalbą – sunku. Juk skirtingose šalyse – skirtingi ir įstatymai.

Svarbiausia rasti patikimą agentūrą, kurios teikiami pasiūlymai – atitinka Jūsų poreikius. Natūralu, kad be kalbos bus siūlomi nekvalifikuoti darbai, tokie kaip darbas Vokietijoje sandeliuose. Tačiau jeigu noriai mokysitės (ne tik kalbos, tačiau ir amato) – darbštūs žmonės visada pasiekia daugiau ir galiausiai įsidarbina patys, be agentūros pagalbos ten, kur juos domina.

Lietuviams nebėra svarbi tik alga?

Iki šiol įdarbinimo agentūros lietuvius viliodavo patrauklia alga, tačiau požiūris į tokius įdarbinimo privalumus – pakito. Paprasčiausiai vis daugiau ieško patrauklių darbo sąlygų, gerų socialinių garantijų (kurios, žinoma, gaunamos tik dirbant legaliai), galiausiai karjeros perspektyvų. Taip, be užsienio kalbos kilti karjeros laiptais yra sunku, tačiau dirbant aplinkoje, kur visada bus kalbama angliškai arba vietine kalba, natūralu, galiausiai išmokstami baziniai žodžiai, junginiai, kurie reikalingi susikalbėjimui.

Pati pradžia – sunkiausia

Natūralu, kad patys pirmi žingsniai ir veiksmai nepažįstamoje šalyje dažniausiai neatsiejami ne tik nuo baimių, tačiau galbūt ir nuo nesėkmių, tad būtinai reikia keliauti per patikimas agentūras, kad bet kokie nesklandumai būtų išspręsti. Galiausiai, dažniausiai sėkmingai įsitvirtina tie, kurie nebijo daryti permainų ir tuo pačiu tie, kurie drąsiai ima gyvenimą į savo rankas ir tuo pačiu ne tik išbando kitas darbo vietas, tačiau ir mokosi kalbą, kuri atveria platesnius karjeros kelius.

Visgi, pirmieji žingsniai nemokant kalbos – turėtų būti su gera įdarbinimo agentūra. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here